Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

E-devletten alınan belge geçerli mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Senaxxx

E-devletten alınan belge geçerli mi?

Mesaj gönderen Senaxxx » Sal Eki 20, 2020 2:26 am

Merhabalar, UniAssiste göndereceğim belgeleri e-devletten çıkartmış olmam problem olur mu? Mesela ÖSYM yerleşme belgesini veya lise mezuniyet belgesinin e-devletten çıktısını alıp tercüme ettirsem geçerli oluyor mu? Eğer geçerli değilse ÖSYM yerleştirme belgesini nereden temin edebilirim? Şimdiden teşekkürler

AE34

Re: E-devletten alınan belge geçerli mi?

Mesaj gönderen AE34 » Sal Eki 20, 2020 7:19 am

Senaxxx yazdı: Sal Eki 20, 2020 2:26 am Merhabalar, UniAssiste göndereceğim belgeleri e-devletten çıkartmış olmam problem olur mu? Mesela ÖSYM yerleşme belgesini veya lise mezuniyet belgesinin e-devletten çıktısını alıp tercüme ettirsem geçerli oluyor mu? Eğer geçerli değilse ÖSYM yerleştirme belgesini nereden temin edebilirim? Şimdiden teşekkürler
ÖSYM belgesi için sitesine gir Genel Amaçlı Dilekçeyi indir. Düzgünce hangi sene sınavı, sonucu filan yaz. Adresini filan düzgün yaz. ÖSYM'ye kargola 1-2 hafta içinde gelir. Kargo gelirken de herhangi bir bilgi vermiyorlar. Böylece mühürlü gelicek onaylatmana gerek kalmaz.

Lise içinde bence noter ister öyle ama yakınsa lisene git direk verirler Lise Transkriptini ve galiba diplomanı da. Veya yakın biri varsa o alıp sana göndersin.

Bunlar benim bildiklerim yani mühür ve imza önemli diye biliyorum. Diğer arkadaşlar seni daha iyi aydınlatır.

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Eki 20, 2020 9:40 am

Ösym sitesinde sonuçlarımda gözükür tercih sonuç belgesi onun dışında e devlet den lise diploması da oluyor diye biliyorum ( yine de alabiliyorsan okuldan diplomanı al ben okuldan almıştım.) .Zaten sonuç belgesini de diplomayı da onaylatman lazım noterde. Notere gittiğinde onlar kendileri çıkartıp onaylatıyor.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Senaxxx

Mesaj gönderen Senaxxx » Sal Eki 20, 2020 12:07 pm

aktasemrecan34 yazdı: Sal Eki 20, 2020 7:19 am ÖSYM belgesi için sitesine gir Genel Amaçlı Dilekçeyi indir. Düzgünce hangi sene sınavı, sonucu filan yaz. Adresini filan düzgün yaz. ÖSYM'ye kargola 1-2 hafta içinde gelir. Kargo gelirken de herhangi bir bilgi vermiyorlar. Böylece mühürlü gelicek onaylatmana gerek kalmaz.

Lise içinde bence noter ister öyle ama yakınsa lisene git direk verirler Lise Transkriptini ve galiba diplomanı da. Veya yakın biri varsa o alıp sana göndersin.

Bunlar benim bildiklerim yani mühür ve imza önemli diye biliyorum. Diğer arkadaşlar seni daha iyi aydınlatır.
Anladım çok teşekkürler

Senaxxx

Mesaj gönderen Senaxxx » Sal Eki 20, 2020 12:08 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Eki 20, 2020 9:40 am Ösym sitesinde sonuçlarımda gözükür tercih sonuç belgesi onun dışında e devlet den lise diploması da oluyor diye biliyorum ( yine de alabiliyorsan okuldan diplomanı al ben okuldan almıştım.) .Zaten sonuç belgesini de diplomayı da onaylatman lazım noterde. Notere gittiğinde onlar kendileri çıkartıp onaylatıyor.
Teşekkür ederim. Ben Almanya’da yaşıyorum belgelere burdan ulaşmam oldukça uzun sürer o yüzden edevletten çıktısını alıp noterde onaylatıp öyle tercüme ettireyim. Bu şekilde kabul edilir yani değil mi ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Eki 20, 2020 12:48 pm

Senaxxx yazdı: Sal Eki 20, 2020 12:08 pm Teşekkür ederim. Ben Almanya’da yaşıyorum belgelere burdan ulaşmam oldukça uzun sürer o yüzden edevletten çıktısını alıp noterde onaylatıp öyle tercüme ettireyim. Bu şekilde kabul edilir yani değil mi ?
Ben oyle yapan bir kac kisi hatirliyorum o yuzden kesin bilgiye sahip degilim ama yinede sorun olacagini sanmiyorum icinizin rahat etmesi icin Gurkan abiye de sorun derim.
Mail: deutschstudent.almanya@gmail.com

Yada forumda goruruse cevap yazar zaten.
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Senaxxx

Mesaj gönderen Senaxxx » Sal Eki 20, 2020 1:54 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal Eki 20, 2020 12:48 pm Ben oyle yapan bir kac kisi hatirliyorum o yuzden kesin bilgiye sahip degilim ama yinede sorun olacagini sanmiyorum icinizin rahat etmesi icin Gurkan abiye de sorun derim.
Mail: deutschstudent.almanya@gmail.com

Yada forumda goruruse cevap yazar zaten.
Tamam çok teşekkürler

alperen

Mesaj gönderen alperen » Cmt Ara 26, 2020 1:10 pm

Senaxxx yazdı: Sal Eki 20, 2020 12:08 pm Teşekkür ederim. Ben Almanya’da yaşıyorum belgelere burdan ulaşmam oldukça uzun sürer o yüzden edevletten çıktısını alıp noterde onaylatıp öyle tercüme ettireyim. Bu şekilde kabul edilir yani değil mi ?
Hocam selamlar, ben de master mezun belgemi e-devletten çıkarıp noter onaylı çevirisini üniversite başvurularında kullanacağım. Bir sorun oluyor muymuş?

kfatih2011@gmail.com

Mesaj gönderen kfatih2011@gmail.com » Sal Oca 04, 2022 1:00 pm

Merhabalar, Bende sizinle aynı durumdayım. Herhangi bir sonuç aldınız mı? Edevletten aldığımız lise diploması geçerli oluyor mu?

kfatih2011@gmail.com

Mesaj gönderen kfatih2011@gmail.com » Sal Oca 04, 2022 1:01 pm

alperen yazdı: Cmt Ara 26, 2020 1:10 pm Hocam selamlar, ben de master mezun belgemi e-devletten çıkarıp noter onaylı çevirisini üniversite başvurularında kullanacağım. Bir sorun oluyor muymuş?
Öğrenebildiniz mi?

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Sal Oca 04, 2022 3:06 pm

alperen yazdı: Cmt Ara 26, 2020 1:10 pm Hocam selamlar, ben de master mezun belgemi e-devletten çıkarıp noter onaylı çevirisini üniversite başvurularında kullanacağım. Bir sorun oluyor muymuş?

ben e-devlet çıktısına noter onayı yaptırmıştım, o şekilde bir sorun olmadı.

kfatih2011@gmail.com

Mesaj gönderen kfatih2011@gmail.com » Çrş Oca 05, 2022 12:27 pm

nanesizlimonata yazdı: Sal Oca 04, 2022 3:06 pm ben e-devlet çıktısına noter onayı yaptırmıştım, o şekilde bir sorun olmadı.
Merhaba, benim lisem kapanmış lise diplomamı alamıyorum. Umarım bu şekilde sorun yaşamam. Siz bu belgeyi Yüksek Lisans için mi kullandınız yoksa lisans için mi? Ben lisansa başvurucağım belki ikisi arasında farklı bir anlayış vardır o yüzde soruyorum. teşekkür ederim

nanesizlimonata

Mesaj gönderen nanesizlimonata » Çrş Oca 05, 2022 2:07 pm

kfatih2011@gmail.com yazdı: Çrş Oca 05, 2022 12:27 pm Merhaba, benim lisem kapanmış lise diplomamı alamıyorum. Umarım bu şekilde sorun yaşamam. Siz bu belgeyi Yüksek Lisans için mi kullandınız yoksa lisans için mi? Ben lisansa başvurucağım belki ikisi arasında farklı bir anlayış vardır o yüzde soruyorum. teşekkür ederim
ben yüksek lisans için kullanmıştım, bir fark olacağını sanmıyorum ama daha iyi bir bilene danışmak lazım yine de. Kapanan lisenizin bağlı olduğu ilçe milli eğitim müdürlüğüne giderseniz bence oradan yardımcı olurlar diploma konusunda