Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hanzas

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen hanzas » Cum Eki 16, 2020 8:24 pm

okanolduk yazdı: Cum Eki 16, 2020 5:34 pm Eğer başvuru yaptığın konsolosluğun mail adresine durumu anlatıp vize istediğini ve bu statüde olduğunu belirtirsen zaten veririler vizeni. Hepsi biliyordur bu durumu bayadır gündemde çünkü. Hangi Konsolosluktan başvurdun sen ?
İstanbul'dan başvurdum ben ama direkt almamışlardi. 31 Ağustos'ta açıldığı gibi gittim çünkü. Şimdi cuma günü tekrar gideceğim için, elim sağlam olsun istiyorum. Sen nereden başvurdun?

cool

Re: Şartlı kabul ile Ulusal Vize Başvurusunda Bulunup Şubat-Mart Aylarından Beri Vize Alamayanlar

Mesaj gönderen cool » Cmt Eki 17, 2020 10:29 am

Istanbul konsolosluguyla son maillesmemde durumun hala gecerli oldugunu direk kabulunuz varsa onu mail atin isleme alalim yoksa basvurunuzu isterseniz cekebilirsiniz seklinde oldu. Haberlesmede de malesef hic yardimci degiller aksine goz korkutan cinsten mail atiyorlar surekli

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Prş Kas 05, 2020 6:16 pm

Arkadaşlar merhabalar,
Aynı süreci bekleyenlerde bir gelişme var mı acaba?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cmt Kas 07, 2020 6:04 pm

okanolduk yazdı: Cum Eki 16, 2020 5:34 pm Eğer başvuru yaptığın konsolosluğun mail adresine durumu anlatıp vize istediğini ve bu statüde olduğunu belirtirsen zaten veririler vizeni. Hepsi biliyordur bu durumu bayadır gündemde çünkü. Hangi Konsolosluktan başvurdun sen ?
Okanolduk, sen hangi konsolosluktan almıştın bu bilgilendirmeyi?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cmt Kas 07, 2020 6:11 pm

gezginefendi yazdı: Cum Eki 16, 2020 11:39 am Ben 11 Şubattan beri bekliyorum. Duisburg Essen Üniversitesi için. Bizim okula geçen seneden başlayan arkadaşlarım var ve dshı aldıktan sonra belgeyi okula verdiğinizde direkt kaydınızı yapıyo okul. Ama prosedür gereği şartlı kabul belgesinde yeniden başvurmanız gerekiyor yazısı var. Ve arkadaşlar kabul belgemizin de hiçbir önemi yok normal yaz mevsimine dil kursuna gidecek kişilerden hiç bir farkımız yok şu an. Ben marttan beridir her erteleme ve yeni haber çıktığında istanbul konsolosluğuna yazdım okulumdan aldığım maiileri haberleri ilettim ancak sonuç negatif.
gezginefendi, Duisburg-Essen unideki bölümün Nc-Frei mıydı?

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Cmt Kas 07, 2020 11:16 pm

hanzas yazdı: Cmt Kas 07, 2020 6:11 pm gezginefendi, Duisburg-Essen unideki bölümün Nc-Frei mıydı?
Evet. Maschinenbau, NC Frei

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cmt Kas 07, 2020 11:33 pm

gezginefendi yazdı: Cmt Kas 07, 2020 11:16 pm Evet. Maschinenbau, NC Frei
Anladım. Ben de Duisburg-Essen uniden Nc-Frei bölümü kabulü ile pazartesi vize görüşmesine gideceğim. Okuldan mailleri çıktı alıp yanımda götüreceğim, bir de Studienangebotu. Bölümünün Nc-Frei olduğunu, seni etkilemediğini söyleyince kabulde yazan kısmın, ne dediler? Kabulünde NC kisitlamasi olan bölümler için tekrar başvuru gerekiyor yazıyor di mi? Bir de okuldan aldığın maillede ne yazıyordu?
Üzüldüm biraz şimdi, umutluydum.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzr Kas 08, 2020 11:36 am

Duisburg-Essen bana da şartlı kabul sonrası okula başlayacağımla alakalı mail göndermedi. Daha doğrusu resmi olarak göndermediler zaten kabul mektubunuzda yazıyor diye. Elimde sadece International Office'in attığı evet kurstarn sonra derse başlayacaksınız maili var. En kötü onu da çıktı alıp götüreceğim. Benim görüşmem de Çarşamba günü. Pazartesi sizin edindiğiniz tecrübeleri de yazarsanız çok memnun olurum.
hanzas yazdı: Cmt Kas 07, 2020 11:33 pm Anladım. Ben de Duisburg-Essen uniden Nc-Frei bölümü kabulü ile pazartesi vize görüşmesine gideceğim. Okuldan mailleri çıktı alıp yanımda götüreceğim, bir de Studienangebotu. Bölümünün Nc-Frei olduğunu, seni etkilemediğini söyleyince kabulde yazan kısmın, ne dediler? Kabulünde NC kisitlamasi olan bölümler için tekrar başvuru gerekiyor yazıyor di mi? Bir de okuldan aldığın maillede ne yazıyordu?
Üzüldüm biraz şimdi, umutluydum.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzr Kas 08, 2020 4:06 pm

droyeed yazdı: Pzr Kas 08, 2020 11:36 am Duisburg-Essen bana da şartlı kabul sonrası okula başlayacağımla alakalı mail göndermedi. Daha doğrusu resmi olarak göndermediler zaten kabul mektubunuzda yazıyor diye. Elimde sadece International Office'in attığı evet kurstarn sonra derse başlayacaksınız maili var. En kötü onu da çıktı alıp götüreceğim. Benim görüşmem de Çarşamba günü. Pazartesi sizin edindiğiniz tecrübeleri de yazarsanız çok memnun olurum.
Yarın nasıl geçtiğini anlatacağım. Hadi bakalım.

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Pzr Kas 08, 2020 6:46 pm

hanzas yazdı: Pzr Kas 08, 2020 4:06 pm Yarın nasıl geçtiğini anlatacağım. Hadi bakalım.
Umarım iyi geçer. Beklemedeyiz kolay gelsin :)

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Kas 09, 2020 9:54 am

droyeed yazdı: Pzr Kas 08, 2020 6:46 pm Umarım iyi geçer. Beklemedeyiz kolay gelsin :)
Vize anı defterine yazdım görüşmenin nasıl geçtiğini.

cool

Mesaj gönderen cool » Sal Kas 10, 2020 2:32 pm

Basvurdugumuz sehrin yabanci subelerine mail atmamiz da bir fayda olur mu sizce?

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Çrş Kas 11, 2020 1:14 pm

cool yazdı: Sal Kas 10, 2020 2:32 pm Basvurdugumuz sehrin yabanci subelerine mail atmamiz da bir fayda olur mu sizce?
Ben bunu yaptım ama dönüş olarak şuan şartlı kabul olduğum için bir değişiklik olmayacağını pandemi tedbirleri kalkana kadar beklemem gerektiğini söylediler

droyeed

Mesaj gönderen droyeed » Çrş Kas 11, 2020 1:55 pm

Bugün şartlı kabul ile tüm belgeleri teslim edip başvurumu yaptım Ankara Konsolosluğunda. Dil kursu hatta sağlık sigortasını da yaptırdığım için okul kayımı da gerçekleştirmiştim onu da gösterdim. Neden bu bölüm neden bu şehir okuduktan sonra ne yapacaksın gibi soruları bir form olarak verdiler ve almanca doldurdum. İngilizce ya da almanca doldurma seçeneğim vardı. O heyecan ve gerginlikle çok iyi olmasa da almanca yazdım belki avantaj getirir diye. Onun dışında ekstrem bir durum olmadı. Umarım sonucu da iyi olur. Olumlu veya olumsuz yanıt vermeyeceklerini her şekilde pasaport elime geldiğinde öğreneceğimi söylediler. Sadece eksik belge durumunda telefonla arayıp ulaşıyorlarmış.

Sml44

Mesaj gönderen Sml44 » Çrş Kas 11, 2020 8:54 pm

gltnhzr yazdı: Prş Kas 05, 2020 6:16 pm Arkadaşlar merhabalar,
Aynı süreci bekleyenlerde bir gelişme var mı acaba?
Merhaba Arkadaşlar, yaklaşık 8 ay önce vize başvurusunda bulunmuştum. Aralık ayında üniversitenin B2 ve DSH sınavları gerçekleştirilecek. Online yapılamayacağı için okuldan Präsenzpflicht belgesi almıştım. Ağustos ayında bu belgeyi konsolosluğun mail adresine göndermiştim. Direkt kabulüm olmadığı ve bu kategoride vize işlemlerinin durdurulduğunu gerekçe göstererek vize verilemeyeceğini söylemişlerdi. 26 Ekim'de B2 kursumun başlamasıyla bu belgeyi tekrar yolladım ve yine aynı cevabı aldım. Sınava giremezsem master programına başlayamayacağımı, Türkiye'de muadili (TestDaf, Goethe C1 Zertifikät gibi) bir sınava girsem bile sınav sonuçlarının yaz dönemi başvurularına yetişemeyeceğini, kış dönemi için başvursam bile kabullerin Temmuzdan sonra açıklanacağını böylelikle yaklaşık 2 yıl vize beklemiş olacağımı uzun uzun yazdım. Sonunda dün konsolosluktan aradılar . Güncel bloke hesap bilgilerimi ve A/T11 belgesini istediler. Bugün de belgelerimin Almanya'ya gönderildiğini vize başlangıcının 1 Aralık olacağını belirttiler. 8 ayın sonunda bir sorun olmazsa vizemi alabileceğim. Son durumu yine burada güncelleyeceğim. Umarım uzun zamandır bekleyen herkesin işlemleri olumlu sonuçlanır.

gezginefendi

Mesaj gönderen gezginefendi » Çrş Kas 11, 2020 9:52 pm

Sml44 yazdı: Çrş Kas 11, 2020 8:54 pm Merhaba Arkadaşlar, yaklaşık 8 ay önce vize başvurusunda bulunmuştum. Aralık ayında üniversitenin B2 ve DSH sınavları gerçekleştirilecek. Online yapılamayacağı için okuldan Präsenzpflicht belgesi almıştım. Ağustos ayında bu belgeyi konsolosluğun mail adresine göndermiştim. Direkt kabulüm olmadığı ve bu kategoride vize işlemlerinin durdurulduğunu gerekçe göstererek vize verilemeyeceğini söylemişlerdi. 26 Ekim'de B2 kursumun başlamasıyla bu belgeyi tekrar yolladım ve yine aynı cevabı aldım. Sınava giremezsem master programına başlayamayacağımı, Türkiye'de muadili (TestDaf, Goethe C1 Zertifikät gibi) bir sınava girsem bile sınav sonuçlarının yaz dönemi başvurularına yetişemeyeceğini, kış dönemi için başvursam bile kabullerin Temmuzdan sonra açıklanacağını böylelikle yaklaşık 2 yıl vize beklemiş olacağımı uzun uzun yazdım. Sonunda dün konsolosluktan aradılar . Güncel bloke hesap bilgilerimi ve A/T11 belgesini istediler. Bugün de belgelerimin Almanya'ya gönderildiğini vize başlangıcının 1 Aralık olacağını belirttiler. 8 ayın sonunda bir sorun olmazsa vizemi alabileceğim. Son durumu yine burada güncelleyeceğim. Umarım uzun zamandır bekleyen herkesin işlemleri olumlu sonuçlanır.
Hocam seninle tamamen aynı durumdayım benim sadece lisans için geçerli. Yazdığın için çok teşekkür ederim. Aralık ayında da ben B2ye başlayacağım. Kura başladıktan sonra bi sonraki sınav dönemine de ben kayıt olayım. Teşekkürler tekrardan.

melo23

Mesaj gönderen melo23 » Prş Kas 12, 2020 4:30 pm

Merhaba arkadaşlar. Bu başlıktaki herkesin yorumlarını ve tecrübelerini okudum. Ben de aynı durumdayım, 10 Mart'ta başvuru yapmıştım Lisans şartlı kabul +dil kursu, en son geçen ayın sonlarında konsolosluk bana sınav sonrası tekrar başvuru yapmam gerektiği için işlemin dondurulduğunu anlatan bir mail attı. Benden istenen her güncel belgeyi 'zorunlu bulunması gerek, sınavı var' minvalindeki kağıda kadar her belgeyi sundum kendilerine. Yasal dayanakları anlattım, Almanya Dışişleri Bakanlığı vize bölümüne dahi mail attım. Mailime istinaden hem onlar hem konsolosluk tekrar iletişime geçti ama süreç maalesef donuk. Başından beri her kurumla Almanca mailleştiğimiz için maillerime hızlı bir şekilde cevap aldım zaten. Sonuç itibariyle 26 ekimde online B2 kursum bitti, sertifikamı aldım. A2 den başladığım 5 aylık maraton maalesef resmen orada almam gerekirken burada online olarak bitti.

Şimdi benim de TestDaf veya DSH sınavına girmem gerek. Ama nasıl oluyorsa Türkiye'nin her yanındaki test merkezleri dolu ve sınav ücreti de Euro'nun artışından dolayı ateş pahası. Bu geçen süre içerisinde gerçekten maddi ve manevi o kadar yıprandım ki, artık pes etme noktasındayım. Daha yapılabilecek bir şey var mı inanın bilemiyorum, bir sürü insan da olsak sesimizi duyursak bile çok işe yarar mı, maalesef sanmıyorum. Aklıma gelen her şeyi denedim, Almanya'da tanıdığım pek çok insan var araya devreye soktuğum ama alabilen alıyor alamayan alamıyor, bunu hala anlamış değilim. biri diyor ki ''şöyle dedim böyle yaptım aldım, ah ne güzel biz de yapalım'' diyoruz yapıyoruz yine olmuyor. Onu da geçtim, aldığım şartlı kabulün süresi de şubat ayında doluyor. O kadar emek bu kadar çaba ve para öylece bir daha harcanacak, ki euro arttıkça o da zor. Şimdi baktım da bayağı uzatmışım yazıyı. Bir gelişmesi olan, bir fikri olan veya soru sormak isteyen olursa lütfen benimle de paylaşabilir mi? meltemm@tutanota.de mail adresim. Herkese başarılar diliyorum. Umarım daha fazla mağdur olmadan çözülür bu meseleler.

gltnhzr

Mesaj gönderen gltnhzr » Prş Kas 12, 2020 10:29 pm

Sml44 yazdı: Çrş Kas 11, 2020 8:54 pm Merhaba Arkadaşlar, yaklaşık 8 ay önce vize başvurusunda bulunmuştum. Aralık ayında üniversitenin B2 ve DSH sınavları gerçekleştirilecek. Online yapılamayacağı için okuldan Präsenzpflicht belgesi almıştım. Ağustos ayında bu belgeyi konsolosluğun mail adresine göndermiştim. Direkt kabulüm olmadığı ve bu kategoride vize işlemlerinin durdurulduğunu gerekçe göstererek vize verilemeyeceğini söylemişlerdi. 26 Ekim'de B2 kursumun başlamasıyla bu belgeyi tekrar yolladım ve yine aynı cevabı aldım. Sınava giremezsem master programına başlayamayacağımı, Türkiye'de muadili (TestDaf, Goethe C1 Zertifikät gibi) bir sınava girsem bile sınav sonuçlarının yaz dönemi başvurularına yetişemeyeceğini, kış dönemi için başvursam bile kabullerin Temmuzdan sonra açıklanacağını böylelikle yaklaşık 2 yıl vize beklemiş olacağımı uzun uzun yazdım. Sonunda dün konsolosluktan aradılar . Güncel bloke hesap bilgilerimi ve A/T11 belgesini istediler. Bugün de belgelerimin Almanya'ya gönderildiğini vize başlangıcının 1 Aralık olacağını belirttiler. 8 ayın sonunda bir sorun olmazsa vizemi alabileceğim. Son durumu yine burada güncelleyeceğim. Umarım uzun zamandır bekleyen herkesin işlemleri olumlu sonuçlanır.
Merhabalar, öncelikle hayırlı olsun adınıza çok sevindim benzer durumlar yaşadım bende sizin için bir mahsuru yoksa eğer mail adresimi bıraksam bir kaç durum hakkında bilgi alabilir miyim
gltnhzr@gmail.com

Sml44

Mesaj gönderen Sml44 » Cum Kas 13, 2020 8:48 pm

Arkadaşlar Merhaba, 8 ayın sonunda vizemi alabildim. Umarım uzun zamandır bekleyen herkes en kısa zamanda vizelerini alırlar. :)

cool

Mesaj gönderen cool » Prş Ara 03, 2020 12:56 pm

Merhaba, bizim durumumuzla ilgili bir degisiklik var mi haberiniz var mi?