Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Nurnberg Universitesi Hakkinda..?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Cmt Haz 26, 2010 11:39 pm

Merhaba..Sizden bir konuda bilgi almak istiyorum..Ben Aydinda yasiyorum..universiteyi nurnbergde teyzemlerin yaninda okumak istiyorum..ama nurnberg universitesi hakkinda pek bilgim yok..yer sorunu gibi sorunum yok..ama burdaki ozel universiteler gibi yillik 20 25 bin lirayi bulan ucretler bu universitelerde varmi onu merak ediyorum..simdiden tesekkurler..

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzr Haz 27, 2010 9:57 am

Canim arkadasim bende su an nurnbergdeyim universiteyi arastiriyorum.Ama once bnim alttaki yazimi oku hepsini bitir.Yazinini adi ALMANYADA UNIVERSITE BUTUN BILGILER..

Eger baska sorun kalirsa nurnbergle ilgili ben cevaplarim,ama sorularinin zaten benim yazida cevabi warsa cevaplamam :)

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Pzr Haz 27, 2010 9:50 pm

[quote]prodigysrcan tarafindan yazilan metin:
Canim arkadasim bende su an nurnbergdeyim universiteyi arastiriyorum.Ama once bnim alttaki yazimi oku hepsini bitir.Yazinini adi ALMANYADA UNIVERSITE BUTUN BILGILER..

Eger baska sorun kalirsa nurnbergle ilgili ben cevaplarim,ama sorularinin zaten benim yazida cevabi warsa cevaplamam :)[/quote]

evet orayi okudum ama hala kafamda soru isaretleri var.. ne gibi soru isaretleri..Yillik Sadece 500€ gibi bir ucretmi yatiriyoruz okula? okudugumuz her sene icin sadece 500€?onun disinda herhangi bir ucret varmi acaba?

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzt Haz 28, 2010 11:44 am

Bu her okul icin degisiyor ama gelende 400 600 arasi semester basina.Yani ozel okullar gibi degil merak etme..Sadece burda yasamak pahali. 500 600 euro arasi giderin olur ayda eger kalacak biryerin yada yardin edenin yoksa..

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Pzt Haz 28, 2010 11:57 am

Bu her okul icin degisiyor ama gelende 400 600 arasi semester basina.Yani ozel okullar gibi degil merak etme..Sadece burda yasamak pahali. 500 600 euro arasi giderin olur ayda eger kalacak biryerin yada yardin edenin yoksa..[/quote]
nurnbergde teyzemler kuzenlerim falan var buyuk olasilikla onlarla kalicam..o yuzden giderlerim bir olcude azalir diye dusunuyorum en azindan yurt parasi ne bileyim evde yeme icme gibi masraflarim olmayacak..diger turlude bana ne kadara mal olur o konuda pek bir fikrim yok..zaten gittigimde bildigim kadariyla 2.sene falan calisabiliyorsun..eger oyleysede 2.sene bir is buluk saatlik calismayi dusunuyorum..

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzt Haz 28, 2010 12:11 pm

Haklisin ama derler ya dereyi gormeden pacayi sivama diye..Sen coktan herseyi soymussun :) Nurnbergde yani bayern eyaletinde once diplomani tanitman gereklidir.Onsuz basvuramazsin.

Once diplomani tanicaklar sonra diger belgelerle universiteye basvurucan ordan kabul gelirse viizeye basvurucan ki hepsi uzun ve zorludur.Sonra gelince 1 senede dil isini halledip uniye giricen.

Anca o zaman SINIRLI bir calisma vizesine sahip olursun.Yani onlari dusunmene gerek yok simdi.

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Pzt Haz 28, 2010 12:41 pm

Haklisin ama derler ya dereyi gormeden pacayi sivama diye..Sen coktan herseyi soymussun :) Nurnbergde yani bayern eyaletinde once diplomani tanitman gereklidir.Onsuz basvuramazsin.

Once diplomani tanicaklar sonra diger belgelerle universiteye basvurucan ordan kabul gelirse viizeye basvurucan ki hepsi uzun ve zorludur.Sonra gelince 1 senede dil isini halledip uniye giricen.

Anca o zaman SINIRLI bir calisma vizesine sahip olursun.Yani onlari dusunmene gerek yok simdi.[/quote]
ben liseden yeni mezun oldum ve yabanci dil bolumunden mezunum..bildigim kadariyla once Turkiyede bir bolume yerlesmem gerek..ama yerlestigim bolumun nurnbergde okuyacagim universitede olup olmadigini nasil bilicem?bu konuda bir bilginiz varmi?

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzt Haz 28, 2010 12:43 pm

Ben butun yabanci dil le girilebilecek bolumleri biliyorum nurnberg erlangen unisindeki hatta birazdan tekrar bir konusmaya gidicem.Sen soyle ne istedigini ben var yok derim

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Pzt Haz 28, 2010 12:46 pm

Ben butun yabanci dil le girilebilecek bolumleri biliyorum nurnberg erlangen unisindeki hatta birazdan tekrar bir konusmaya gidicem.Sen soyle ne istedigini ben var yok derim[/quote]
ya herhangibir dil ogretmenlik yada tercumanlik :) dil konusunda bir tercihim yok :) burda almanca ingilizce egitimi aldim ama

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Pzt Haz 28, 2010 12:52 pm

tamam sorun yok o zaman.burda bulgar dili yada latince bile var.Secenek cok kisaca :) ama onemli olan dedigin gibi once lise bitip sora herhangi bir universiteye yerleesmek.

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Pzt Haz 28, 2010 5:49 pm

tamam sorun yok o zaman.burda bulgar dili yada latince bile var.Secenek cok kisaca :) ama onemli olan dedigin gibi once lise bitip sora herhangi bir universiteye yerleesmek.[/quote]

bakalim artik hayirlisi..aldigim puanla bir bolumu yerlesirim umarim..hangi bolume yerlesmem gerektigine iyi karar vermeliyim sanirim..yoksa orda bolum degistirme gibi bir sansim oluyormu?

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Çrş Haz 30, 2010 3:27 pm

Sen herhangi 4 yillik bir dil bolumune yerles..degistirmek sorun olmaz:)

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Çrş Haz 30, 2010 4:17 pm

Sen herhangi 4 yillik bir dil bolumune yerles..degistirmek sorun olmaz:)[/quote]
sagolun :)..peki ya son basvuru tarihinde bilgi alabilirmyim?ordaki akrabalarim agustosda tatile gelicekler buraya..bu garantorluk belgesini onceden almalarimi gerekir?yoksa tatil donusu olsalarda sorun olmazmi?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 01, 2010 3:37 am

Siteyi biraz daha incelersen eger,ozellikle makaleler kismini basvuru tarihlerini gorebilirsin..
15 Ocak - 15 Temmuz

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Prş Tem 01, 2010 10:08 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Siteyi biraz daha incelersen eger,ozellikle makaleler kismini basvuru tarihlerini gorebilirsin..
15 Ocak - 15 Temmuz[/quote]
nc bolumleri derken onu anlamadim?birde ama benim daha oss sonuclarim aciklanmadi?genede onceden basvurayimmi?

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Prş Tem 01, 2010 11:01 am

NC derken sInIrLI demek..yane lise bitiris notuna ve universite yeerlesti belgene gore sana bir puan veriyor ona gore girip giremeyecegin belli oluyor .sen bunu dusunme dil bolumlerinde yok bu..genelde saglik muhendislik alanlarinda var.Bide bak NC yaz bir search yap zaten burda bilgiler cikiyor.Herseyi bize sormana gerek yok genelde bilgilerin hemen hemen hepsi sitede mevcut.

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Prş Tem 01, 2010 11:05 am

NC derken sInIrLI demek..yane lise bitiris notuna ve universite yeerlesti belgene gore sana bir puan veriyor ona gore girip giremeyecegin belli oluyor .sen bunu dusunme dil bolumlerinde yok bu..genelde saglik muhendislik alanlarinda var.Bide bak NC yaz bir search yap zaten burda bilgiler cikiyor.Herseyi bize sormana gerek yok genelde bilgilerin hemen hemen hepsi sitede mevcut.[/quote]
basvuru tarihi konusunda yardmci olurmusnuz?sitede arastirdim 15 temmuz diyor..online basvuru yapmak icin linki tikladim..ama linkte surenin doldugu yaziyor yani o kadar cevirdim..
https://www.campus.uni-erlangen.de/qiss ... &imma=einl
bu linkte..
Benim oss sonuclarim daha aciklanmadi..yerlesip yerlesmedigim yada puanlarim..ama universiteye simdiden basvuru yapmammi gerekiyor?

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Prş Tem 01, 2010 8:11 pm

[quote]MelihKuru tarafindan yazilan metin:
NC derken sInIrLI demek..yane lise bitiris notuna ve universite yeerlesti belgene gore sana bir puan veriyor ona gore girip giremeyecegin belli oluyor .sen bunu dusunme dil bolumlerinde yok bu..genelde saglik muhendislik alanlarinda var.Bide bak NC yaz bir search yap zaten burda bilgiler cikiyor.Herseyi bize sormana gerek yok genelde bilgilerin hemen hemen hepsi sitede mevcut.[/quote]
basvuru tarihi konusunda yardmci olurmusnuz?sitede arastirdim 15 temmuz diyor..online basvuru yapmak icin linki tikladim..ama linkte surenin doldugu yaziyor yani o kadar cevirdim..
https://www.campus.uni-erlangen.de/qiss ... &imma=einl
bu linkte..
Benim oss sonuclarim daha aciklanmadi..yerlesip yerlesmedigim yada puanlarim..ama universiteye simdiden basvuru yapmammi gerekiyor?[/quote]

zaman gittikce daraliyor ya :( ve ben napcagimi bilmiyoum hala

prodigysrcan

Mesaj gönderen prodigysrcan » Cum Tem 02, 2010 10:59 am

Arkadasim sen bu sene basvuramazsin ki zaten--Herseyn tamam da olsa once diplomani tanitman gerek lise diplomasi arti oss yerlesti belgeni gonderip .Onlar sana onay veriyor tamam bu cocuk okuyablir diye buda 2 3 hafta hatta 1 ay alabiliyor geri donmeleri.

O yuzden bosuna ugrasma bu sene icin.

MelihKuru

Mesaj gönderen MelihKuru » Cum Tem 02, 2010 11:21 am

Arkadasim sen bu sene basvuramazsin ki zaten--Herseyn tamam da olsa once diplomani tanitman gerek lise diplomasi arti oss yerlesti belgeni gonderip .Onlar sana onay veriyor tamam bu cocuk okuyablir diye buda 2 3 hafta hatta 1 ay alabiliyor geri donmeleri.

O yuzden bosuna ugrasma bu sene icin.[/quote]

socnular buyuk olasilikla temmuz yada agustosda belli olucak..diplomamida agustosda alicam.. o zmn ocak ayinda basvurulara basvurabilirim sanirim degilmi?