Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TU Braunschweig mi THM Gießen mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ata1500

TU Braunschweig mi THM Gießen mi?

Mesaj gönderen ata1500 » Pzt Eyl 28, 2020 5:22 pm

Selamlar herkese,
konu basligindan da anlayacaginiz gibi sorum bu universiteler hakkinda. Yaklasik iki yila yakin bir suredir Almanyada ikamet etmekteyim. Almanca C1 Sertifikam var. Bu sene direkt lisans kabulü icin basvurdum universitelere. Gelen kabuller arasinda en son Technische Hochschule Mittelhessen (Campus Gießen) - "Biotechnologie / Biopharmazeutische Technik" ve TU Braunschweig "Bio-, Chemie- und Pharmaingenieurwesen" bolumleri arasinda kaldim. Ikiside istedigim bolumlerdi acikcasi. Ancak Biotechnologie daha cok istedigim bir bolumdu ve almanyaya gelis amaclarimdan biriydi. Ancak diger taraftan TU Braunschweig teknik universite ve TU9 uyesi olmasinin yani sira boyle bir okulda muhendislik okumanin avantajima olacagini dusundum. Bu iki universite ve iki bolum arasinda kalmis bulunuyorum suan. Bir turlu nihai bir karar veremiyorum. Her iki okulu ve bolumu arastiriyorum ancak yinede tam nihai bir karar veremiyorum. Bu anlamda bana sehir okul ve bolumle ilgili bir tavsiye verebilirseniz cok ama cok sevinirim. Simdiden tesekkur ediyorum cevaplariniz icin :)

Bilker

Re: TU Braunschweig mi THM Gießen mi?

Mesaj gönderen Bilker » Sal Eyl 29, 2020 10:51 am

Üniversiteye göre degilde bence bölüme göre tercih yap. Hangi bölümü daha cok seviyorsan onu tercih et.