Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bloke hesap süresi ne kadar?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Bloke hesap süresi ne kadar?

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Eyl 27, 2020 8:24 pm

Merhaba vize de red gibi durumlarda parayı geri almak yerine almanyada hesap acip orada durdursak olabiliyor mu süresi ne ?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Bloke hesap süresi ne kadar?

Mesaj gönderen dabadee » Pzr Eyl 27, 2020 9:54 pm

sametbasli yazdı: Pzr Eyl 27, 2020 8:24 pm Merhaba vize de red gibi durumlarda parayı geri almak yerine almanyada hesap acip orada durdursak olabiliyor mu süresi ne ?
Ben steurnummer girmememe rağmen N26 da parayı uzun süre tuttum sonra steurnummer girdim. Sreurnummer girersen sıkıntı yaşamazsın. Vatandaş olduğum Hiç vize, bloke hesap gibi birşeyim olmadı. Ama banka uygulamarına steurnummer girersen senden başka birşey istemiyorlar.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzr Eyl 27, 2020 10:56 pm

dabadee yazdı: Pzr Eyl 27, 2020 9:54 pm Ben steurnummer girmememe rağmen N26 da parayı uzun süre tuttum sonra steurnummer girdim. Sreurnummer girersen sıkıntı yaşamazsın. Vatandaş olduğum Hiç vize, bloke hesap gibi birşeyim olmadı. Ama banka uygulamarına steurnummer girersen senden başka birşey istemiyorlar.
Adam ne demiş sen ne demişsin. İkidir bilmediğin konu hakkında yorum yapıyorsun, insanların kafasını karıştırıyorsun, yapma lütfen. Vize alamayan birisinin Almanya'da nasıl ikameti olabilir? Normal banka hesabı açamaz. Vergi numarasına sahip olamaz. Sen bloke hesap açtığın şirketi bilgilendirmediğin sürece para durur orada. Vize red durumunda iki seçeneğin var, ya parayı Türkiye'deki banka hesabına geri gönderirsin, onu da şirkete mail atıp söylemen lazım veya para bloke hesapta durmaya devam eder, sen vizeye yeniden başvurursun ya da reddine itiraz edersin vize alırsın.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Eyl 27, 2020 11:12 pm

kdemir yazdı: Pzr Eyl 27, 2020 10:56 pm Adam ne demiş sen ne demişsin. İkidir bilmediğin konu hakkında yorum yapıyorsun, insanların kafasını karıştırıyorsun, yapma lütfen. Vize alamayan birisinin Almanya'da nasıl ikameti olabilir? Normal banka hesabı açamaz. Vergi numarasına sahip olamaz. Sen bloke hesap açtığın şirketi bilgilendirmediğin sürece para durur orada. Vize red durumunda iki seçeneğin var, ya parayı Türkiye'deki banka hesabına geri gönderirsin, onu da şirkete mail atıp söylemen lazım veya para bloke hesapta durmaya devam eder, sen vizeye yeniden başvurursun ya da reddine itiraz edersin vize alırsın.
Eyvallah sorunum da tamda buydu. Vize itirazı veya yeniden başvuru yapmak istersem kafadan 2,5 ay sürüyor.Acaba 2.5 ay bekletebilir miyim parayı iadede felan sorun olurmu onun merakındayım

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzr Eyl 27, 2020 11:23 pm

sametbasli yazdı: Pzr Eyl 27, 2020 11:12 pm Eyvallah sorunum da tamda buydu. Vize itirazı veya yeniden başvuru yapmak istersem kafadan 2,5 ay sürüyor.Acaba 2.5 ay bekletebilir miyim parayı iadede felan sorun olurmu onun merakındayım
Ben geçen sene Eylül'de başvurdum vizeye yani bloke hesabı Ağustos'ta açtım ve paranın normal banka hesabına aktarılmasını bu Mart ayında haber verdim o zamana kadar bir şey yazmadım çünkü hesaptaki parayı oturum izni almak için de bekletmiştim.