Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM Yüksek Lisans Değerlendirme Hakkında

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mopneet

TUM Yüksek Lisans Değerlendirme Hakkında

Mesaj gönderen mopneet » Çrş Eyl 16, 2020 4:43 pm

Merhabalar,

TUM Management & Technology bölümüne başvuruda bulunmuştum. Şartlarda ekonomi alanında 10 ECTS sahibi olmak vb. birkaç şey vardı.

Okulumun bana verdiği diploma ekinde derslerimin ECTS karşılıkları da yazıyor ve bu karşılıklara bakıldığında şartları karşılıyor olmam gerekiyor. Ancak okul benim kredilerim için dönüştürme katsayısı olarak 1,5'u belirlediğini ve şartları karşılamadığımı söyledi.

ECTS uluslararası geçerliliği olan bir puan sistemi diye biliyordum. Okul, benim diplomamda yazan ECTS değerlerini bu şekilde yok sayabilir mi?

Teşekkür ederim.

İyi forumlar.

papatya123

Re: TUM Yüksek Lisans Değerlendirme Hakkında

Mesaj gönderen papatya123 » Prş Eyl 17, 2020 2:12 pm

Konu hakkinda bilgi sahibi olmamakla beraber internette gezinirken sizin durumunuzda biri ile karsilastim. O da ects olarak karsiladigini ama okulun kabul etmedigini soylemisti. Okula sormus ve okul soyle bir mantikla cevap vermis anladigim kadariyla; mesela siz 240 ects ile mezun oldunuz diyelim, okul da 180 ects ile mezun olmaniz yeter diyor. Simdi biz, oh ben fazla fazla sagliyorum diye dusunuruz. Ama onlar soyle dusunmus: 180 ile 240 arasinda oranti kurup tum derslerinizin ects'sini onlarin istedigi 180 ects ile mezun olmuscasina az onceki 180-240 arasindaki oranla tekrar hesaplayip bakmislar. Bu gozle siz de bi degerlendirin isterseniz hesaplamalarinizi.
Ama her halukarda cok sacma, acayip bir durum. Elemek icin uydurulmus birsey gibi bana gore.

mopneet

Mesaj gönderen mopneet » Prş Eyl 17, 2020 4:31 pm

Teşekkür ederim yanıtınız için. Böyle bir şey yapmış olabilirler gerçekten ve bence de çok saçma bir durum.

Madem böyle bir şart söz konusu, bunu baştan belirtseler ben zaten bu hesaplamayı kendim yapıp başvuru bile yapmazdım boş yere.

Mail'leşiyorum okulla, bakalım sonuç ne olacak. Burdan belirtirim.

LeoparTankı

Mesaj gönderen LeoparTankı » Pzt May 31, 2021 11:37 pm

Sonuç ne oldu hocam ?