Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

YÖS HAKKINDA

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ruribero

YÖS HAKKINDA

Mesaj gönderen ruribero » Pzt Eyl 07, 2020 11:32 am

Merhaba , size danismak istedigim bir konu var.
Almanya’ya Yös sinav sonucu gonderirken, gonderdigim sinavin universitesi ile kazandigim universite ayni mi olmasi gerekiyor?

Söyle ki ben ondokuz mayis universitesi tip fakultesi kazandim fakat sinav zordu ve dusuk puanla kazandim. Ayriyeten cukurova universitesinin yös une girdim ve 96 puan yaptim 100 uzerinden.

Almanya’ya Ondokuz mayis universitesinin kabul mektubunu ve cukurova universitesinin sinav sonucunu gonderme sansim var mi?

Bazi universiteler baska universitelerin puanlarini da kabul ediyor. Fakat ondokuz mayis universitesinin cukurova yi kabul edip etmesiginden emin degilim. Almanya bunu belgelememi ister mi yoksa direkt ondokuz mayis universitesinden almis oldugum kabul mektubunu ve cukurova universitesi sonucumu gonderebilir miyim?

Yardimci olursaniz cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: LUTFEN YARDIM EDIN YÖS HAKKINDA

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eyl 07, 2020 12:34 pm

Bende senin gibi yös girdim. Hiçbiryerde öyle birşey okumadım. Herhangi yös sonucu + herhangi kabul belgesi sıkıntı yaratacağını sanmam. Daha belgelerimi biryere yollamadım. Ama bu konuda resmi biryerden pozitif yada negatif bir cevap alırsan buraya yazarsan sevinirim.

ruribero

Mesaj gönderen ruribero » Pzt Eyl 07, 2020 2:01 pm

dabadee yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 12:34 pm Bende senin gibi yös girdim. Hiçbiryerde öyle birşey okumadım. Herhangi yös sonucu + herhangi kabul belgesi sıkıntı yaratacağını sanmam. Daha belgelerimi biryere yollamadım. Ama bu konuda resmi biryerden pozitif yada negatif bir cevap alırsan buraya yazarsan sevinirim.
Ben DAAD’ye mail attigimda oyle demislerdi de ondan sordum onlarin dedigi de habire degisiyo o yuzden tecrubesi olanlara sordum. :(

Kuebradilan

Mesaj gönderen Kuebradilan » Cmt Oca 16, 2021 7:57 pm

Bende yös ile tıp kazanıp almanyada okumak istiyorum. Bazıları bana böyle bişeyin olamayacağını söyledi, doğru mu? Yardımcı olursanız sevinirim. Allah yardımcımız olsun

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Oca 16, 2021 8:50 pm

ruribero yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 2:01 pm Ben DAAD’ye mail attigimda oyle demislerdi de ondan sordum onlarin dedigi de habire degisiyo o yuzden tecrubesi olanlara sordum. :(
Ben belgeri düsseldorfa almanyada denklik icin yolladim. Yös sonucu, not dökümü vs. Konuyu söyle birkac ay sonra yorumumu reply ederseniz bildirim gelirse yazarim sonuclari.

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Pzt Mar 29, 2021 3:11 am

Arkadaşlar selam ben de yös e girmek istiyorum. Ben Almanya’da doğdum. İlkokulu orada bitirdim. Sonra Türkiye ye taşındık. Annem babam türk olduğu için doğumla alman vatandaşlığın yanında türk vatandaşlığı da aldım. YÖS e girmek için Türk vatandaşlığından vazgeçmem gerekiyor mu? Her yerde farklı şeyler yazıyor anlamadım. Bir de Almanya’da YÖS le üniye yerleşeniliyor muyuz kabul ediyorlar mı alman üniler YÖS ü ? Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: YÖS HAKKINDA

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Mar 29, 2021 2:23 pm

YÖS sinavi alman üniversiteleri tarafindan kabul ediliyor. Ilk sorunuzu direkt ÖSYM ye yöneltin bence ve hatta resmi bir cevap alip burda bizle de paylasirsaniz seviniriz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hotforteacher

Mesaj gönderen hotforteacher » Çrş Mar 31, 2021 5:15 pm

dabadee yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 12:34 pm Bende senin gibi yös girdim. Hiçbiryerde öyle birşey okumadım. Herhangi yös sonucu + herhangi kabul belgesi sıkıntı yaratacağını sanmam. Daha belgelerimi biryere yollamadım. Ama bu konuda resmi biryerden pozitif yada negatif bir cevap alırsan buraya yazarsan sevinirim.
Selam benim yös belge yollama denklikle ilgili sorularım vardı da sana ulaşabilir miyim bir yerden teşekkürler .