Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fachhochschule Okuyan?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Fachhochschule Okuyan?

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eyl 07, 2020 8:16 am

Arkadaşlar aranızda herhangi bir FH de informatik okuyan var mı? Bazı soruları sormak istiyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Fachhochschule Okuyan?

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Eyl 07, 2020 10:37 am

var
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eyl 07, 2020 11:30 am

Physiker yazdı: Pzt Eyl 07, 2020 10:37 amvar
Merhaba, size bazı sorularım olacak cevaplarsanız sevinirim.
Hangi yazılım dili üzerine odaklanıyorsunuz?
Dersler daha çok pratik diye biliyorum. Yazılım mı? Matematik mi daha ağır? Yada daha çok matematik kullanarak mı yazılım yapıyorsunuz? Yani anlamışındır işte matematiği teorik olarak mı pratik olarak mı görüyorsunuz pratik ise hangi şeklide? (sorunun düzeltilmiş hali) Kısacası merak ettiğim zaman kağıt kalem teorik olarak mı geçiyor? Yoksa bilgisayar başında yazılım yaparak, matematikte gördüklerini algoritmaya dökerek vs.. mi? Umarım anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir :D

Montesqui

Mesaj gönderen Montesqui » Pzt Eyl 07, 2020 11:57 am

Ben de bunu sormak istiyordum. Cevaplayan olursa çok iyi olur.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Eyl 09, 2020 6:41 pm

Onun haricinde python + tensorflow son zamanlarda kendimi yapay zeka programlama üstünde gelistiriyorum fakat full matematik daha bukadar matematik bilgim olmadigi icin derinlerine inemiyorum. Benim sormak istedigim FH de biliyorum bize bu konulari ögreteckler fakat mesela ilk günden hoca linear algabre mi anlatiyor? Yoksa yavastanmi giriyor? Eger öyleyse ona göre hazirlik yapmam lazim. Cünkü üni baslayinca uzun süre matematik calismamis biri olarak baslayacagim üniye. Yani direk ilk günden linear algabre gibi konularami girecegiz yoksa 3-5 gün veya 1 ay temel matematik tekrari yaparlarmi?

Logigern

Mesaj gönderen Logigern » Cmt Eyl 26, 2020 1:44 am

Merhabalar bir sorum olacaktı buraya yazabildim forumu da pek bilmiyorum yeniyim. Robotik ve İnformatik bölümü arasında zorluk açısından çok fark var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Cmt Eyl 26, 2020 2:01 pm

Logigern yazdı: Cmt Eyl 26, 2020 1:44 am Merhabalar bir sorum olacaktı buraya yazabildim forumu da pek bilmiyorum yeniyim. Robotik ve İnformatik bölümü arasında zorluk açısından çok fark var mıdır ? Yardımcı olursanız sevinirim.
Yeni konu başlığı aç. Buraya kendi sorunu yazman çok saçma. Konu sahibi bir soru sormuş. Senin sorun farklı. Şu linke de bir tıkla lütfen. viewtopic.php?f=3&t=15303&sid=43c1b8d5e ... 37ff03089d