Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA\'DA SOZEL BIR BOLUM OKUMAK

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
buyukdere

Mesaj gönderen buyukdere » Cum Haz 18, 2010 10:39 am

merhaba arkadaslar,
ben aranizda yeniyim =)
itu\'de gemi insaati muhendisligi okuyorum ve onumuzdeki sene bu bolumu bitirecegim.

Benim sorum su: Almanya\'da egitimi ingilizce olan universiteler var mi? Ben sozel bir bolume girmek istersem (mesela dunya tarihi, dunya edebiyati, sanat tarihi, vs bunlarin kombinasyonlari gibi) Almanya\'da benden ne gibi sartlar isteyeceklerdir?

Muhtemelen yine belirli bir seviye Almanca isteyeceklerdir, ama bunun disinda egitim olarak benden tam olarak ne isterler? su an okudugum bolumle tamamen farkli bir bolum okumak isteyecegim cunku..

Oncelikli olarak Lisans okumak istiyorum, ama sartli Master gibi bir yontemleri de var mi ("belirli dersleri gel burada 1-2 sene icerisinde ver, seni master\'a kabul edelim" seklinde).

Tam olarak ne yapmam gerekir ve bunu en iyi kim bilir? Ona gore 1 sene icinde o yonde hazirliklarimi yapayim..

Yardimci olursaniz cok mutlu olacagim,
Sevgiler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Haz 18, 2010 9:17 pm

almanya da ingilizce bolumler var evet fakat teofl veya ielts istiyorlar. gemi insaat muh. liginden sozel bir bolum icin master soz konusu degil elbette fakat lisans sifirdan baslayabilirsiniz. bunun disinda askerlik konusuna da dikkat etin, turkiyede lisans bitirip burda sifirdan baslayanlara konsolosluk ogrenci dosyasi acmiyor ve askerlik uzatmiyor 27 yasindan itibaren

buyukdere

Mesaj gönderen buyukdere » Çrş Haz 23, 2010 11:43 am

=) tesekkur ederim verdiginiz bilgiler icin

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Tem 14, 2010 8:09 pm

suan iktisat 3. sinif ogrencisiyim hangi bolumlerde master yapabilirim birde okul bitmeden herhangi bir basvuru vs. yapmam gereken bir sey var mi simdiden tesekurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 14, 2010 11:56 pm

tr de mezun diplomasi olmadan master basvurusu yapamazsiniz. su anda sadece lisans basvurusu yapar ve dsh yi verdikten sonra 3 yilda almis oldugunuz derslerin %50-75 arasini tanittirir yuksek bi semesterdan baslarsiniz.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Tem 15, 2010 12:12 am

anlayamadim ben yani simdi basvuru yaparsam lisans egitimine orada devam edebiliyor muyum?ama tabi suan benim 3. sinif bitti orda beni 2 yil daha okuturlar ozaman sizce hangisi mantikli?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 15, 2010 1:00 am

Lisans okuyabiliryorsun tabi ancak Physiker\'in dedigi oranlarda bir ders tanitimi yapildiktan sonra..En mantiklisi Master ile gelmek derim.Yada oluyorsa son sinifta tum derslerini kabul edip buradan 1 yil icinde mezun olman.