Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Banka Önerisi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
yellowstar

Banka Önerisi

Mesaj gönderen yellowstar » Sal Ağu 18, 2020 11:12 am

Merhabalar,
Fintiba ile bloke hesap açtım bana current account olarak dört adet banka önerdi. Siz aşağıdakilerden hangisini önerirsiniz:

N26
ING Basic
Sperkasse Basic
comdirect Basic.

Bir de bu hesabı şimdi mi açmalıyım Almanyaya gidince mi çünkü henüz bir Alman adresim yok.

Çok teşekkürler.

yuzigu

Re: Banka Önerisi

Mesaj gönderen yuzigu » Sal Ağu 18, 2020 12:26 pm

Ben N26 yı öneririm. Bazı artıları

+Üyelik açmak ve hesap işletimi tamamen ücretsiz
+Ücretsiz kart teslimatı
+Ayda 3 kere her ATM'den (hangi bankaya ait olursa olsun) komisyon ödemeden para çekme

-Hesaba nakit yatırmak için %1.5 komisyon

Ben genel olarak çok memnunum ve şuana kadar adamlara hiç bir komisyon vs. için para ödemedim yani her işlemimi tamamen ücretsiz gerçekleştirdim.

Hesabı Almanya'ya gidince açın, çünkü adresiniz lazım olacak.

Bu link üzerinden kayıt olabilirsin

Almanya'da bankacılık hakkında

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Ağu 18, 2020 8:31 pm

Bu bankalar nedir. Şubesi bulunmayan bankadan açmayın. Şehrinizde bulunan Sparkasse'den açın. Her köşede bir ATMsi bulunur Sparkassenin. Öğrenci/Gençseniz 18-25 yaş arası ücretsiz.

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzt Ağu 24, 2020 12:39 am

yuzigu yazdı: Sal Ağu 18, 2020 12:26 pm Ben N26 yı öneririm. Bazı artıları

+Üyelik açmak ve hesap işletimi tamamen ücretsiz
+Ücretsiz kart teslimatı
+Ayda 3 kere her ATM'den (hangi bankaya ait olursa olsun) komisyon ödemeden para çekme

-Hesaba nakit yatırmak için %1.5 komisyon

Ben genel olarak çok memnunum ve şuana kadar adamlara hiç bir komisyon vs. için para ödemedim yani her işlemimi tamamen ücretsiz gerçekleştirdim.

Hesabı Almanya'ya gidince açın, çünkü adresiniz lazım olacak.

Bu link üzerinden kayıt olabilirsin

Almanya'da bankacılık hakkında
Ama vize görüşmesinde bloke hesabı göstermemiz istenmiyor mu Almanya ya gitmeden önce

panda

Mesaj gönderen panda » Pzt Eyl 21, 2020 10:42 am

Merhaba arkadaşlar,

Almanya'da hızlı banka hesabı açmak isteyenler için N26'yı ben de öneririm. Az önce işlemleri 5 dk içerisinde tamamladım. Adresinizin olması yetiyor sadece yani anmeldung (bulunduğunuz bölgeye registration) yapmanız gerekmiyor. Sadece pre-paid buradaki kontörlü hat gibi bir hat alırsanız iyi olur çünkü alman hattı olmasını istiyor. Türk hattı ile denemedim belki denenebilir. Ama zaten pre-paid hat almak çok kolay O2, Vodafone, T mobile gibi seçenekleriniz oluyor REWE gibi marketlerden kolayca alabilirsiniz. Bir tek kendinizi tanıtmanız gerekiyor onu da N26'da olduğu gibi video conference yoluyla 2 dk içerisinde yapıyorsunuz her saatte yapabilirsiniz. Sonrasında hattınız aktif oluyor ve hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. N26'nın avantajları da şu şekilde:

1. İstediğiniz ATM'den ayda 3 kez ücretsiz para çekebilme
2. Üyelik için herhangi bir ücret gerekmiyor
3.Ücretsiz kart gönderimi
4. CASH26 diye bir yan uygulaması var bunla da bazı marketlerden yine para çekme şansınız oluyor.

Özellikle burs ya da maaş kısa zamanda yatması gerekiyorsa ve alman bankalarına hesap açma ücreti ödemek istemiyorsanız bence tercih edilebilir. Eğer başlamak isterseniz de feyzaguo6091 kodunu kullanarak N26 kartına sahip olabilirsiniz. Sonrasında siz de arkadaşlarınızı oluşturduğunuz kodla davet edip 15 euro hem arkadaşınıza hem de kendi hesabınıza hediye edebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Pzt Eyl 21, 2020 3:10 pm

N26 çok kolay. Türkiyede bile açabilirsin. Senden kimliğinin resmini isteyecek sonra hesap direk açılıyor.

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Sal Eyl 22, 2020 2:55 pm

Ben de dün N26 ile açtım ama anmeldung yapınca sparkasse'den bir hesap daha açmayı düşünüyorum. Türkiye'den açılsa da Alman adresi lazım ve kart falan da yolluyorlar o yüzden adreste bulunmak en iyisi.

merve94_

Mesaj gönderen merve94_ » Çrş Eyl 30, 2020 6:52 pm

N26 öneririm hesabı telefondan dün açtım, hesap bilgilerini fintibaya girdim bloke hesaptaki ilk ayın parası bugün hesabıma yattı. Üyelik için ben de kod paylaşayım "damlas0841" bu kodla üye olup hızlıca hesap açabilirsiniz :)

eandrust

Mesaj gönderen eandrust » Çrş Eyl 30, 2020 9:32 pm

mfurkan66 yazdı: Pzt Ağu 24, 2020 12:39 am Ama vize görüşmesinde bloke hesabı göstermemiz istenmiyor mu Almanya ya gitmeden önce
küçük bir yanlış anlaşılma olmuş. bloke hesabı fintiba, expatrio, coracle gibi yabancılara sunulan hizmetler yoluyla açıyorsun ya da deutsche bank veya iş bankası ile açabilirsin. bloke hesap için bunlardan birine başvuruyorsun, paranı bu servise yatırdıktan sonra vize almak için başvuruyorsun. vizen çıktı, almanya’ya gidiyorsun diyelim. bloke hesaba yatırdığın paranın düzenli olarak aktarılması için yine bir banka hesabı açman lazım. başlığı açan da almanya’da parasının geri ödenmesi ve aktif işlemlerini gerçekleştirmesi için bir banka soruyor. vize için gösterdiğinin ismi sperrkonto’dur, almanya’da aktif kullanacağının ismi girokonto’dur.