Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek lisans diye gidip 1 sene işte çalışmak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Muhan

Yüksek lisans diye gidip 1 sene işte çalışmak

Mesaj gönderen Muhan » Prş Ağu 06, 2020 7:39 pm

Merhaba benim Bir konuda sorum var. Almanyada yüksek lisans yapmak istiyorum ve gideceğim yolu şuandan çizmek ve belirlemek istiyorum. Malumun kur olaylarından dolayı artık Avrupa herkes için zorlaştı. Almanyada en fazla 1 senelik dil kursu ücreti mevcut. Sorum şu ki dil kursu sonunda Almancayı öğrendikten sonra yüksek lisansa yazılıp fakat yüksek lisansın ilk senesi bir işte çalışıp yüksek lisansın sonraki seneleri için derslerime yoğunlaşmak için o çalıştığım 1 sene parayı biriktirip sonrasında yüksek lisansda eğitime başlasam bir sorun olur mu. Yani yüksek lisansda bir devam zorunluluğu var mı ya da 20 saat öğrenci çalışma süresini ilk sene 40 saat yapsam 1 sene çalışıp sonrasında eğitime başlamak istiyorum bir sorun olur mu. Sorumu cevaplarsanız çok mutlu olurum..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yüksek lisans diye gidip 1 sene işte çalışmak

Mesaj gönderen Physiker » Cum Ağu 07, 2020 6:42 pm

Kötü bir fikir. 1 sene sonunda bombos bir transkript oturum uzatmada da problem olabilir. Zaten ögrenci olarak yilda en fazla 120 tam, 240 yarim gün caisabiliyorsunuz. Onun yerine örnegin bir semester de 6 ders gecene kadar 4 derse önem verin ve gecmeye calisin ve egitimi o sekilde 1 yil uzatin ve 240 yarim gün calisabileceginiz bir is bulun.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com