Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da üniversite eğitimi ACİL

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mkazi581

Almanya'da üniversite eğitimi ACİL

Mesaj gönderen mkazi581 » Çrş Ağu 05, 2020 10:50 pm

Merhaba deutschstudent üyeleri hepinize iyi günler dilerim acilen derdime derman lazım ondan acele ediyorum kısaca anlatayım

Ben Almanyada eğitim düşünüyordum bu yıl sınava girdim öncesinde evde Almanca çalışırken babam orda okumamı karşılayamayacığnı söyledi bende bıraktım bugün Almanya'da yaşayan amcama normal Türkiye'deki üniversiteleri danışmak için yazdım o dedi istersen burayı araştıralım duruma bakalım puanın iyi gibi orda kalma dedi

Şimdi bende dil seviyesi ancak a1.1 dir ve başvurular yaklaştı sanırsam kabul ya da şartlı kabul alabilmek için nasıl bir yol izlemem lazım lütfen yardımcı olun

catay1

Re: Almanya'da üniversite eğitimi ACİL

Mesaj gönderen catay1 » Çrş Ağu 05, 2020 10:54 pm

mkazi581 yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 10:50 pm Merhaba deutschstudent üyeleri hepinize iyi günler dilerim acilen derdime derman lazım ondan acele ediyorum kısaca anlatayım

Ben Almanyada eğitim düşünüyordum bu yıl sınava girdim öncesinde evde Almanca çalışırken babam orda okumamı karşılayamayacığnı söyledi bende bıraktım bugün Almanya'da yaşayan amcama normal Türkiye'deki üniversiteleri danışmak için yazdım o dedi istersen burayı araştıralım duruma bakalım puanın iyi gibi orda kalma dedi

Şimdi bende dil seviyesi ancak a1.1 dir ve başvurular yaklaştı sanırsam kabul ya da şartlı kabul alabilmek için nasıl bir yol izlemem lazım lütfen yardımcı olun
sıralamanız kaç acaba

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Çrş Ağu 05, 2020 11:19 pm

catay1 yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 10:54 pm sıralamanız kaç acaba
200 bindeyim

doga

Mesaj gönderen doga » Prş Ağu 06, 2020 12:07 am

mkazi581 yazdı: Çrş Ağu 05, 2020 10:50 pm Merhaba deutschstudent üyeleri hepinize iyi günler dilerim acilen derdime derman lazım ondan acele ediyorum kısaca anlatayım

Merhaba, hiç almanca bilmeyenlere ön kabul veren üniversiteler var. Mesela bu sitenin instagram sayfasında Wuppertal, Siegen, Saarland ünilerinin verdiğini okumuştum. https://www.instagram.com/almanya_da_egitim/?hl=tr bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz gönderilere göz atın bence. Ayrıca https://www.deutschstudent.com/universite-tanitimlari/ bu sayfadan tek tek üniversitelere bakarak istenen dil şartlarını görebilirsiniz. Ardından zaten çok kez anlatıldığı gibi normal bir şekilde başvurunuzu yapıyorsunuz sanıyorum.

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 7:30 am

doga yazdı: Prş Ağu 06, 2020 12:07 am Merhaba, hiç almanca bilmeyenlere ön kabul veren üniversiteler var. Mesela bu sitenin instagram sayfasında Wuppertal, Siegen, Saarland ünilerinin verdiğini okumuştum. https://www.instagram.com/almanya_da_egitim/?hl=tr bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz gönderilere göz atın bence. Ayrıca https://www.deutschstudent.com/universite-tanitimlari/ bu sayfadan tek tek üniversitelere bakarak istenen dil şartlarını görebilirsiniz. Ardından zaten çok kez anlatıldığı gibi normal bir şekilde başvurunuzu yapıyorsunuz sanıyorum.
Evet bunları biliyorum fakat burda vize konusunda sorun çıktığını okumuştum konsoloslukta ondan sordum

Ek olarak kış dönemi kayıt nasıl oluyor
Birde işçi olarak gidip eğitim alsak bir avantajı olur mu

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 06, 2020 8:20 am

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 7:30 am Evet bunları biliyorum fakat burda vize konusunda sorun çıktığını okumuştum konsoloslukta ondan sordum

Kardesim vizede puandan dolayi sorun olabilir onun icinde riski minimuma indirmek icin en azindan a2 veya b1 ile desteklemelisiniz(B1 daha garanti). Kis donemi icin cogu universite 20 agustosa cekti sureyi.
Bu tur universite basvurusudur vize vs gibi seyleri ister kendin yaparsin istersende profosyonel bir sekilde halledersin.Eger profosyonel sekilde hallettmek istersen Deutschstudent bunun icin en iyi aday asagidaki linkten gerekli bilgileri ogrenebilirsin. Iyi gunler.
https://www.deutschstudent.com/egitim-danismanligi/
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 9:58 am

Computer_Berkay yazdı: Prş Ağu 06, 2020 8:20 am Kardesim vizede puandan dolayi sorun olabilir onun icinde riski minimuma indirmek icin en azindan a2 veya b1 ile desteklemelisiniz(B1 daha garanti). Kis donemi icin cogu universite 20 agustosa cekti sureyi.
Bu tur universite basvurusudur vize vs gibi seyleri ister kendin yaparsin istersende profosyonel bir sekilde halledersin.Eger profosyonel sekilde hallettmek istersen Deutschstudent bunun icin en iyi aday asagidaki linkten gerekli bilgileri ogrenebilirsin. Iyi gunler.
https://www.deutschstudent.com/egitim-danismanligi/
Evet destek için hiç kuşkum yok fakat 20 ağustosa kadar belgelendirecek kadar dil eğitimi almak imkansız yoksa burayı takip ediyorum uzun zamandır biliyorum bunları

Bir de orda eğitim için burda bir yeri kazanmış olmak lazım fakat bizim üniversite başvurusu bugün başladı ve ay sonunda belli olacak bunun bir zararı olur mu

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 06, 2020 1:14 pm

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 9:58 am Evet destek için hiç kuşkum yok fakat 20 ağustosa kadar belgelendirecek kadar dil eğitimi almak imkansız yoksa burayı takip ediyorum uzun zamandır biliyorum bunları

Bir de orda eğitim için burda bir yeri kazanmış olmak lazım fakat bizim üniversite başvurusu bugün başladı ve ay sonunda belli olacak bunun bir zararı olur mu
Burda istediğin bölüm veya ona yakın bir yeri yazman gerek Universiteye kayıt yaptırmak gerekli değil .Önemli olan o yerleştirme belgesinin olması Yerleştiğine dair belge yani Kış dönemine yetişmez zaten sanırım umarım yetişir.Olmadı Yaz dönemi için başvurursun. Onun tarihleride çoğu üniversitede 15 ocak o zamana göre de planyabilirsin .

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 1:20 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ağu 06, 2020 1:14 pm Burda istediğin bölüm veya ona yakın bir yeri yazman gerek Universiteye kayıt yaptırmak gerekli değil .Önemli olan o yerleştirme belgesinin olması Yerleştiğine dair belge yani Kış dönemine yetişmez zaten sanırım umarım yetişir.Olmadı Yaz dönemi için başvurursun. Onun tarihleride çoğu üniversitede 15 ocak o zamana göre de planyabilirsin .
İşte burda sonuçlar o tarihten sonra belli olacak yaz dönemi için başvuru yaparsak ne gibi faydası olur hem o zamana kadar dili geliştiririm

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 06, 2020 1:27 pm

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 1:20 pm İşte burda sonuçlar o tarihten sonra belli olacak yaz dönemi için başvuru yaparsak ne gibi faydası olur hem o zamana kadar dili geliştiririm
Faydası derken anlamadım? Süre yetmiyor o yüzden yaz dönemi için planını yap demek istedim ben. Bu nacizane tavsiyemdir kardeşim yani.

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 1:43 pm

Computer_Berkay yazdı: Prş Ağu 06, 2020 1:27 pm Faydası derken anlamadım? Süre yetmiyor o yüzden yaz dönemi için planını yap demek istedim ben. Bu nacizane tavsiyemdir kardeşim yani.
He anladım teşekkürler merak ettiğim şu seneye mi başlarız okula yoksa ikinci dönemde mi

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Ağu 06, 2020 2:11 pm

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 1:43 pm He anladım teşekkürler merak ettiğim şu seneye mi başlarız okula yoksa ikinci dönemde mi
Başlasan da hazırlıkta başlarsın zaten eğer sartlı kabul için başvuracaksan ne zaman başlar bilgisine sahip değilim

doga

Mesaj gönderen doga » Prş Ağu 06, 2020 2:16 pm

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 7:30 am Evet bunları biliyorum fakat burda vize konusunda sorun çıktığını okumuştum konsoloslukta ondan sordum

Kusura bakmayın yanlış anlamışım. Pek bilmiyorum ancak bence eğer imkanınız varsa işçi olarak gitseniz avantajı şu yönde olur, dediğiniz gibi vizelerde sıfır almancayla okula kabul alınca bile sıkıntı çıkabildiğinden işçi olarak gidersiniz sonra isterseniz yaz veya kış dönemine hangisine yetişebiliyorsanız okullara başvurursunuz diye düşündüm. Ama işçi olarak gidildiğinde de almanca isteniyor mu ne seviyede isteniyor bilmeyerek yorum yaptım tabii.

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 2:38 pm

doga yazdı: Prş Ağu 06, 2020 2:16 pm Kusura bakmayın yanlış anlamışım. Pek bilmiyorum ancak bence eğer imkanınız varsa işçi olarak gitseniz avantajı şu yönde olur, dediğiniz gibi vizelerde sıfır almancayla okula kabul alınca bile sıkıntı çıkabildiğinden işçi olarak gidersiniz sonra isterseniz yaz veya kış dönemine hangisine yetişebiliyorsanız okullara başvurursunuz diye düşündüm. Ama işçi olarak gidildiğinde de almanca isteniyor mu ne seviyede isteniyor bilmeyerek yorum yaptım tabii.
Peki şunu merak ettim işçi olarak gidersek yks geçerliliğini koruyor değil mi

doga

Mesaj gönderen doga » Prş Ağu 06, 2020 3:22 pm

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 2:38 pm Peki şunu merak ettim işçi olarak gidersek yks geçerliliğini koruyor değil mi
Bilmiyorum ama bence geçerli olması gerek çünkü yanlış hatırlamıyorsam üniversiteye giriş sınavının belgesi 10 yıla veya daha fazlaya kadar geçerli sayılıyordu. Öyle bir başlık vardı forumda okumuştum da. Yani almanyada üniversiteye başvurmanız için bu belgeye ihtiyacınız olduğundan ve sahip olduğunuz için işçi vizesiyle gittiniz diye saymamazlık yapmazlar bence.

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 3:41 pm

doga yazdı: Prş Ağu 06, 2020 3:22 pm Bilmiyorum ama bence geçerli olması gerek çünkü yanlış hatırlamıyorsam üniversiteye giriş sınavının belgesi 10 yıla veya daha fazlaya kadar geçerli sayılıyordu. Öyle bir başlık vardı forumda okumuştum da. Yani almanyada üniversiteye başvurmanız için bu belgeye ihtiyacınız olduğundan ve sahip olduğunuz için işçi vizesiyle gittiniz diye saymamazlık yapmazlar bence.
Umarım öyledir ya eğer ki 10 yıl geçerlilik var ise çok iyi olur sanırsam 1 yıl içersinde B2 C1 seviyesine çıkarım

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 3:45 pm

mkazi581 yazdı: Prş Ağu 06, 2020 3:41 pm Umarım öyledir ya eğer ki 10 yıl geçerlilik var ise çok iyi olur sanırsam 1 yıl içersinde B2 C1 seviyesine çıkarım
Ama değildir bence ayt sonucu Türkiye'de 1 yıl geçerli

doga

Mesaj gönderen doga » Prş Ağu 06, 2020 4:06 pm

viewtopic.php?f=10&t=10519&p=121635&hil ... di#p121635 Biraz araştırmayla buldum. Burda yazıyor kaç yıl geçerli olduğu.

emsalszz

Mesaj gönderen emsalszz » Prş Ağu 06, 2020 4:06 pm

Güzel kardeşim öncelikle netleştirmen gereken şeyler var.

Sen burda bir okulu kazanıp o okula kayıt olup o okuldan evraklarını almadığın sürece almanyada herhangi bir bölüme lisans okumaya gidemezsin.

bunun için zaten her türlü okul kayıtları eylül ortasında başladığı için kış dönemi geçmiş oluyor. Yaz dönemi dediğimiz şey ocak 15 te başvurular sona eriyor Almnanya'da dil okulu nisan ortası gibi başlıyor. Bu senin için en mantıklı olan seçenek.

İşçi olarak gideyim diyorsunda ? hangi vasıfla gideceksin ? bir belgen var mı kanıtlayabileceğin bir mesleğin var mı , almanya elini kolunu sallayan ben işçi olarak geleyim diyen herkesi almıyor hatta kimseyi almıyor :)

Bu kararında net ve eminsen eğer , bugünden itibaren oturup almanca çalışmak en mantıklısı olur senin için. bir kursa da gidebilirsin youtube vs yerden destek alıp çalışabilirsin. Telc ve goethe sınavlarını takip et her zaman açılmıyor onları kaçırma uygun zamandaki sınavı not al , kendine hedef belirle ben a2 bitirecem de ya da ben b1 yapacam de ona yönelik çalışmalarına başla .

Bol şans...

mkazi581

Mesaj gönderen mkazi581 » Prş Ağu 06, 2020 4:21 pm

emsalszz yazdı: Prş Ağu 06, 2020 4:06 pm Güzel kardeşim öncelikle netleştirmen gereken şeyler var.

Sen burda bir okulu kazanıp o okula kayıt olup o okuldan evraklarını almadığın sürece almanyada herhangi bir bölüme lisans okumaya gidemezsin.

bunun için zaten her türlü okul kayıtları eylül ortasında başladığı için kış dönemi geçmiş oluyor. Yaz dönemi dediğimiz şey ocak 15 te başvurular sona eriyor Almnanya'da dil okulu nisan ortası gibi başlıyor. Bu senin için en mantıklı olan seçenek.

İşçi olarak gideyim diyorsunda ? hangi vasıfla gideceksin ? bir belgen var mı kanıtlayabileceğin bir mesleğin var mı , almanya elini kolunu sallayan ben işçi olarak geleyim diyen herkesi almıyor hatta kimseyi almıyor :)

Bu kararında net ve eminsen eğer , bugünden itibaren oturup almanca çalışmak en mantıklısı olur senin için. bir kursa da gidebilirsin youtube vs yerden destek alıp çalışabilirsin. Telc ve goethe sınavlarını takip et her zaman açılmıyor onları kaçırma uygun zamandaki sınavı not al , kendine hedef belirle ben a2 bitirecem de ya da ben b1 yapacam de ona yönelik çalışmalarına başla .

Bol şans...

Bir kaç tanıdığımız var onlardan rica etmeyi düşündüm de
Dil konusunda Duolingo ile çoğu şeyi yaptım fakat çok basit gibi onun için kursa yazılmayı düşünüyorum hedef B1 cevap için teşekkür ederim 😊