Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

1.3 NC ile TIP

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
egearslan

1.3 NC ile TIP

Mesaj gönderen egearslan » Pzt Ağu 03, 2020 2:10 am

Merhaba,bir arkadaşım almanya'da tıp okumaya karar verdi ve benden yardım istedi lakin ben kendim teknik üniversiteler ile ilgilendiğim için tıp için çok fazla bilgi sahibi değilim arkadaşımın türkiyedeki yks puanı 510 yani 1.3 yapıyor.sitedeki tıpların nclerine baktım çok fazla örnek bulamadım internette de çok fazla bilgi sahibi olamadım ve kafam karıştı doğrusu.anladığım kadarıyla bazı üniversiteler hiç nc bakmadan kendi sınavını yapıyor ve hatta ingilizce eğitim bile veren var.direkt hiç sınava girmeden 1.3 puan ile girebileceği hangi okullar var bilgilendirebilir misiniz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: 1.3 NC ile TIP

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 03, 2020 11:16 am

NC ye bakmadan sinav yapan üniversite yok, birisi uydurmus onu.

Gerekli bilgileri asagidaki linkte bulabilirsiniz:

https://www.deutschstudent.com/portfoli ... lioCats=16
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

blues

Mesaj gönderen blues » Sal Ağu 04, 2020 1:03 am

egearslan yazdı: Pzt Ağu 03, 2020 2:10 am Merhaba,bir arkadaşım almanya'da tıp okumaya karar verdi ve benden yardım istedi lakin ben kendim teknik üniversiteler ile ilgilendiğim için tıp için çok fazla bilgi sahibi değilim arkadaşımın türkiyedeki yks puanı 510 yani 1.3 yapıyor.sitedeki tıpların nclerine baktım çok fazla örnek bulamadım internette de çok fazla bilgi sahibi olamadım ve kafam karıştı doğrusu.anladığım kadarıyla bazı üniversiteler hiç nc bakmadan kendi sınavını yapıyor ve hatta ingilizce eğitim bile veren var.direkt hiç sınava girmeden 1.3 puan ile girebileceği hangi okullar var bilgilendirebilir misiniz?
benim okudujklarımdan anladığım kadarıyla 1.3 ile giremez büyük ihtimale 1,1 ya da 1 olması lazım tıp için. belki özellere bakabilir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Ağu 04, 2020 10:34 am

blues yazdı: Sal Ağu 04, 2020 1:03 am benim okudujklarımdan anladığım kadarıyla 1.3 ile giremez büyük ihtimale 1,1 ya da 1 olması lazım tıp için. belki özellere bakabilir.
Öyle bir durum yok. Hatta burda bizim bir ögrencimiz sanirim 1,6 ile TIP a kabul aldi ve egitimine basladi. Uni Greifswald di sanirim. Gecen sene de bizim danismanliktan bir arkadas 1,3 ile Gießen den TIP a kabul almisti. Yukardaki linkte detayli olarak yaziyor kabul sansi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com