Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanca Teknik Dergiler,Makaleler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
falke

Almanca Teknik Dergiler,Makaleler

Mesaj gönderen falke » Çrş Tem 29, 2020 3:01 am

Merhabalar.Geçtiğimiz hafta Goethe B1 belgemi aldım.Ben de kursa başlamadan önce hem teknik dilde bir temelim olsun hem de almancam gelişsin diye dergi ve makaleler arıyorum.Nereden satın alabilirim fiziksel halini? İnternet üzerinden olanlar kullanışlı olmuyor üzerine not alamadığım için.
Teşekkürler...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanca Teknik Dergiler,Makaleler

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 29, 2020 9:38 am

O tür Almanya da cikarilan dergileri Türkiye de bulmak cok zor. Zaten artik e-book olayi varken ve digital kitaba gecilen bir sürecteyiz. Direkt olarak örnegin asagida tavsiye ettigim sitedeki makalelerin ciktisini alabilirsin:

https://www.wissenschaft.de/

Dinlemeyi gelistirmek icin de yine asagidaki sayfayi tavsiye ederim:

https://www.galileo.tv/
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

pelinalsancak

Mesaj gönderen pelinalsancak » Çrş Tem 29, 2020 11:05 am

Merhabalar, ben de B1 sınavına gireceğim 15 gün sonra.Sınav soruları nasıldı önereceğiniz birşey var mı ? Bir de hangi şehirde girdiniz sınava ?

falke

Mesaj gönderen falke » Prş Tem 30, 2020 11:27 pm

Merhaba,sınava Ankara'da girdim. Sorularda bir anormallik yoktu. Örneğin ben coronavirüsle ilgili bir şeyler gelmesinden korkuyordum ama öylesi absürt sorular gelmedi. Benim tavsiyem mutlaka Hueber'in 15'li denemesini çözmen. Sınava oldukça benzer sorular içeriyor. Ayrıca Goethe'nin yayınladığı örnek sınavı çözmeyi de ihmal etme. Ve en önemlisi sakin olman. Geçmen için 60 puan gerektiğini aklından çıkarma ve sınav anında asla benim yaptığım gibi psikolojik olarak düşme. Bu bende bir soruna yol açmadı şans eseri ama bunu dikkate almanda fayda var. Onun dışında garip tecrübelerim ve bir sürü mail yazışmalarım da oldu. Merak edersen onları da yazarım. Aşağıya denemelerin drive linkini bırakıyorum. Bol şans. :)
https://drive.google.com/drive/folders/ ... 1DrMMJ-q4a

pelinalsancak

Mesaj gönderen pelinalsancak » Cmt Ağu 01, 2020 1:01 am

Çok teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Cmt Ağu 01, 2020 3:33 pm

Ben de İstanbul'da girdim yaklaşık 2 hafta önce sprechendan kaldım. Bu sitenin danışmanlığına başvuracaktım B1'i alıp. Bekliyorum şimdi yeniden sprechena girip geçmek için sınav tarihleri arasında çok zaman var. İyi çalışıp tek seferde geçmeye çalışın
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"