Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Online Semester

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Heisenbergg

Online Semester

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Tem 28, 2020 12:58 pm

Bildiğiniz üzere gelecek kış dönemi online olucak , sorum şu ki eğitime türkiye den devam edebilirmiyiz ? Kanada da okuyan arkadaşımın vizesini uzatıp eğitime kendi ülkesinde devam etmesine izin verilmiş , almanya da böyle bir şey yapabilir mi ?

kinryua

Re: Online Semester

Mesaj gönderen kinryua » Sal Tem 28, 2020 4:31 pm

Heisenbergg yazdı: Sal Tem 28, 2020 12:58 pm Bildiğiniz üzere gelecek kış dönemi online olucak , sorum şu ki eğitime türkiye den devam edebilirmiyiz ? Kanada da okuyan arkadaşımın vizesini uzatıp eğitime kendi ülkesinde devam etmesine izin verilmiş , almanya da böyle bir şey yapabilir mi ?
Merhaba, gelecek kış döneminin online olacağı bilgisine nereden ulaştınız? Ayrıca bunu hangi okul için söylüyorsunuz?

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Tem 28, 2020 5:31 pm

kinryua yazdı: Sal Tem 28, 2020 4:31 pm Merhaba, gelecek kış döneminin online olacağı bilgisine nereden ulaştınız? Ayrıca bunu hangi okul için söylüyorsunuz?
tu Berlin , kendi sitesinde diyor

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 29, 2020 9:32 am

Heisenbergg yazdı: Sal Tem 28, 2020 12:58 pm Bildiğiniz üzere gelecek kış dönemi online olucak , sorum şu ki eğitime türkiye den devam edebilirmiyiz ? Kanada da okuyan arkadaşımın vizesini uzatıp eğitime kendi ülkesinde devam etmesine izin verilmiş , almanya da böyle bir şey yapabilir mi ?
Eger kabul alinan bölümde bazi derslere fiziksel olarak katilim sartsa üniversite ona dair bir belge sunuyor ve o belge ile vize basvurusu yapiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Sal Ağu 11, 2020 11:30 am

Physiker yazdı: Çrş Tem 29, 2020 9:32 am Eger kabul alinan bölümde bazi derslere fiziksel olarak katilim sartsa üniversite ona dair bir belge sunuyor ve o belge ile vize basvurusu yapiliyor.
yok ben kendim direk corona dan dolayı ilk semesterı türkiye den okumak istiyorum . okula sorduğumda daha kesin olmadığını ve büyük ihtimal almanya ya gelmeden online katılabileceğimi söylediler ancak sınavlar için gitmem gerekebilirmiş 1-2 günlüğüne .Sorum şu ki bu durumda vize işlemleri nolur ? Ekimin sonuna kadar oturumum var ancak şartlı kabul vizesiyle gelmiştim vize türü değişeceğinden nolur emin değilim