Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da Universiteye başvururken YKS Puanı Önemli mi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
OguzhanK

Almanya'da Universiteye başvururken YKS Puanı Önemli mi ?

Mesaj gönderen OguzhanK » Pzr Tem 26, 2020 6:44 am

Selam herkese, Almanaya'da üniversite eğitimi almayı düşünüyorum ve bunun için YKS'ye girip istediğimiz bölume denk bir bölüme yerleşmemiz gerektiğini biliyorum ancak acaba YKS'den aldığımız puan başvuruyu etkiliyor mu yoksa puan farketmeksizin herhangi bir yere yerleşmemiz yeterli mi ? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok memnun olurum.

Computer_Berkay

Re: Almanya'da Universiteye başvururken YKS Puanı Önemli mi ?

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Tem 26, 2020 11:45 am

OguzhanK yazdı: Pzr Tem 26, 2020 6:44 am Selam herkese, Almanaya'da üniversite eğitimi almayı düşünüyorum ve bunun için YKS'ye girip istediğimiz bölume denk bir bölüme yerleşmemiz gerektiğini biliyorum ancak acaba YKS'den aldığımız puan başvuruyu etkiliyor mu yoksa puan farketmeksizin herhangi bir yere yerleşmemiz yeterli mi ? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok memnun olurum.
Puan nc isteyen bolumler icin onemli ama nc frei bolumlerde turkiyede, almanyada istedigjn bolumle ayni fakultede bi bolumu kazanman yeterli sitede nc ile ilgili bilgiler bulabilirsiniz
https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Pzr Tem 26, 2020 2:42 pm

Teşekkürler, peki nc siyaset bilimi veya uluslararası ilişkiler bölümlerinde de var mı, varsa nereden bulabilirim ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Tem 26, 2020 4:19 pm

OguzhanK yazdı: Pzr Tem 26, 2020 2:42 pm Teşekkürler, peki nc siyaset bilimi veya uluslararası ilişkiler bölümlerinde de var mı, varsa nereden bulabilirim ?
Yazdigin bolumleri direk google ceviriden cevirt (tabi bazi bolumler direk ayni olmayabiliyor) sonra yanina nc frei yaz studis.online die site var orda gozukuyor

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzr Tem 26, 2020 4:21 pm

Ya da istedigin universitenin sayfasina gir ogren deutschstudent universite tanitimlarinda istedigin uni nin verdigi bolumleri linki mevcut yine tanitimlardan ulasabilirsiniz 😊

muhendisadayi

Mesaj gönderen muhendisadayi » Pzr Tem 26, 2020 11:32 pm

OguzhanK yazdı: Pzr Tem 26, 2020 6:44 am Selam herkese, Almanaya'da üniversite eğitimi almayı düşünüyorum ve bunun için YKS'ye girip istediğimiz bölume denk bir bölüme yerleşmemiz gerektiğini biliyorum ancak acaba YKS'den aldığımız puan başvuruyu etkiliyor mu yoksa puan farketmeksizin herhangi bir yere yerleşmemiz yeterli mi ? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok memnun olurum.
Nc'den ziyade ben vizede etkisi ne kadar önemli onu merak ediyorum. 380 puan alıp düşük gördüklerinden a2 belgemi yetersiz görebilirler mi

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Pzt Tem 27, 2020 7:47 am

muhendisadayi yazdı: Pzr Tem 26, 2020 11:32 pm Nc'den ziyade ben vizede etkisi ne kadar önemli onu merak ediyorum. 380 puan alıp düşük gördüklerinden a2 belgemi yetersiz görebilirler mi
Vizeye etkisi olacağını sanmıyorum zaten başvururda gerekenler belli belirli evraklar ve üniversiteden kabul varsa sorun olmaz herhalde.

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Pzt Tem 27, 2020 4:46 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Tem 26, 2020 4:19 pm Yazdigin bolumleri direk google ceviriden cevirt (tabi bazi bolumler direk ayni olmayabiliyor) sonra yanina nc frei yaz studis.online die site var orda gozukuyor
çok teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 28, 2020 9:52 am

OguzhanK yazdı: Pzt Tem 27, 2020 7:47 am Vizeye etkisi olacağını sanmıyorum zaten başvururda gerekenler belli belirli evraklar ve üniversiteden kabul varsa sorun olmaz herhalde.
Vizeye etkisi mutlaka olur. Ögrenci adayi vizesinde en önemli etken egitim gecmisidir. Sonucta egitim icin oraya gideceginize ikna etmeniz gerekiyor konsoloslugu ve gerektiginde Almanya daki yabancilar dairesini. Bunun icin de en önemli iki kistas puanlar ve almanca seviyesi. 380 ve A2 yetermi kesin %100 bir tahmin verilmez ama sans yüksek.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Sal Tem 28, 2020 6:18 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzr Tem 26, 2020 4:19 pm Yazdigin bolumleri direk google ceviriden cevirt (tabi bazi bolumler direk ayni olmayabiliyor) sonra yanina nc frei yaz studis.online die site var orda gozukuyor
Yalnız bir sey aklıma takıldı bu sitede nc nin açıklamasında uluslararası ve alman öğrencilerin kontenjanlarının ayrı olduğu ve ayrı değerlendirileceği yazıyor yani bu studis.online sitesindeki nc frei bölümlerin uluslararası öğrenciler için mi yoksa alman öğrenciler için mi olduğunu nereden anlayacağız ?

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal Tem 28, 2020 7:58 pm

OguzhanK yazdı: Sal Tem 28, 2020 6:18 pm Yalnız bir sey aklıma takıldı bu sitede nc nin açıklamasında uluslararası ve alman öğrencilerin kontenjanlarının ayrı olduğu ve ayrı değerlendirileceği yazıyor yani bu studis.online sitesindeki nc frei bölümlerin uluslararası öğrenciler için mi yoksa alman öğrenciler için mi olduğunu nereden anlayacağız ?
Kardesim ayni die biliyorum informatik cogu yerde nc frei die biliyorumda ilaveten Gurkan abi gorurse oda yazar umarim

muhendisadayi

Mesaj gönderen muhendisadayi » Sal Tem 28, 2020 10:49 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 28, 2020 9:52 am Vizeye etkisi mutlaka olur. Ögrenci adayi vizesinde en önemli etken egitim gecmisidir. Sonucta egitim icin oraya gideceginize ikna etmeniz gerekiyor konsoloslugu ve gerektiginde Almanya daki yabancilar dairesini. Bunun icin de en önemli iki kistas puanlar ve almanca seviyesi. 380 ve A2 yetermi kesin %100 bir tahmin verilmez ama sans yüksek.
Evet o yazınızı okumuştum ona ithafen öyle bir sonuçta bulundum .350 üstü bir puan ve a2 goethenin şansı yüksek mi diyorsunuz? Tabi ki garantinin kimsenin vermeyeceğini biliyorum. Sizin tercübenize göre soruyorum, genelleme gibi

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 29, 2020 9:42 am

OguzhanK yazdı: Sal Tem 28, 2020 6:18 pm Yalnız bir sey aklıma takıldı bu sitede nc nin açıklamasında uluslararası ve alman öğrencilerin kontenjanlarının ayrı olduğu ve ayrı değerlendirileceği yazıyor yani bu studis.online sitesindeki nc frei bölümlerin uluslararası öğrenciler için mi yoksa alman öğrenciler için mi olduğunu nereden anlayacağız ?
Orda sadece alman ögrenciler icin paylasim yapiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Çrş Tem 29, 2020 11:14 am

Physiker yazdı: Çrş Tem 29, 2020 9:42 am Orda sadece alman ögrenciler icin paylasim yapiliyor.
Peki uluslararası öğrenciler için nc frei bölümlere bakabileceğimiz bir yer var mı ?

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Tem 29, 2020 3:03 pm

OguzhanK yazdı: Çrş Tem 29, 2020 11:14 am Peki uluslararası öğrenciler için nc frei bölümlere bakabileceğimiz bir yer var mı ?
Nc frei zaten hem uluslararası hem yabancı öğrenciler için geçerli değilmi

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Çrş Tem 29, 2020 3:30 pm

dogakdm yazdı: Çrş Tem 29, 2020 3:03 pm Nc frei zaten hem uluslararası hem yabancı öğrenciler için geçerli değilmi
Kontenjan ayrı değerlendiriliyormuş yani Alman öğrenciler için nc frei olup uluslararası öğrenciler için olmayabilir mi ve öyleyse uluslararası öğrenciler için nc frei olup olmadığına nereden bakabiliriz onu merak ettim.

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Tem 29, 2020 3:52 pm

OguzhanK yazdı: Çrş Tem 29, 2020 3:30 pm Kontenjan ayrı değerlendiriliyormuş yani Alman öğrenciler için nc frei olup uluslararası öğrenciler için olmayabilir mi ve öyleyse uluslararası öğrenciler için nc frei olup olmadığına nereden bakabiliriz onu merak ettim.
He evet doğru bende şimdi merak ettim ama yinede nc frei bölümlere giriş daha kolaydır diye düşünüyorum

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş Tem 29, 2020 4:02 pm

Nc ile bilgi sitede mevcut basvuran yabancilari esit sekilde paylasip oyle kabul ediyolar belli bi siralama tabi tutmuyolar acik kontenjan gibi dusun die cevap almistim 😂 https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/

OguzhanK

Mesaj gönderen OguzhanK » Çrş Tem 29, 2020 8:39 pm

Computer_Berkay yazdı: Çrş Tem 29, 2020 4:02 pm Nc ile bilgi sitede mevcut basvuran yabancilari esit sekilde paylasip oyle kabul ediyolar belli bi siralama tabi tutmuyolar acik kontenjan gibi dusun die cevap almistim 😂 https://www.deutschstudent.com/portfoli ... /nc-nedir/
Teşekkürler