Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da Universite (Stuttgart)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Bydak

Mesaj gönderen Bydak » Pzr Haz 06, 2010 6:40 pm

Iyi gunler.
Ben bu sene lise 4.sinifta okuyan bir universite adayiyim. Ve umarim sinavlar bittikten sonra universiteye gidebilecegim. Ama ben Turkiye\'de okumaktan cok yurtdisinda okumak istiyor. Ozellikle Almanya benim oncelikli tercihim. Stuttgart sehrinde ablam da bulundugu icin daha iyi olacagini dusunuyorum. Ama ben yurtdisi universite ucretleri, dil kurslari, gecis sartlari hakkinda pek fazla bilgi sahibi degilim. Orta seviye ingilizcem var ve bu yaz ingilizceyi tamamlayip almancaya gecmeyi planliyorum. Ailem de bana derstek oluyor Almanya konusunda. Ama ucretleri ogrenmeden bir risk almak istemiyorum. Ayrica bulunacagim sehirde hem calisip hem okuyabilirim. Bu gibi seyler mumkundur degil mi? Beni bu konuda bilgilendirirseniz sevinirim, tekrar iyi gunler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 08, 2010 1:52 am

Sevgili Bydak,oncelikle sitemize hosgeldin..Tam anlamiyla "yeni baslayan" \'sin..Sordugun tum sorulara siteyi biraz arastirarak yanit bulabilirsin.

Bydak

Mesaj gönderen Bydak » Pzr Haz 27, 2010 3:53 pm

Hosbulduk :)
Dediginizden sonra siteyi gercekten bayagi bir arastirdim ve cok fazla bilgi sahibi oldum en azindan ilk halime gore :) Tabi burada bilgi verenler sayesinde, onlara cok tesekkur ediyorum :)
Ama simdi kafamda bir soru var onu yanitlayabilir misiniz?
Stuttgart Universitesi Isletme bolumu mu yoksa Mannheim Universitesi Isletme bolumu mu? Sizce?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Haz 28, 2010 1:13 pm

Ikisinide secebilirsin..Mannheim ve Stuttgart yakin sehirler ve isletme alaninda bakarsak ; iki universite arasinda pek bir fark yok.
Stuttgart Almanya\'nin en pahali yerlerdinden biri.Mannheim yasam pahaliligi acisindan biraz daha uygun olsa gerek.