Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Fh Aachen ve Tu-Berlin

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mcclaynn

Fh Aachen ve Tu-Berlin

Mesaj gönderen mcclaynn » Prş Haz 03, 2010 12:33 am

Fh Aachen ve berlin teknikten master icin kabul aldim ama kafam biraz karisik.

Fh Aachen daki bolum Energy Systems
Tu-Berlin deki Global Production Engineering in Solar Technology

Oncelikle hedefimde asistanlik vb kariyer hedefleri yok is hayatina atilmayi planliyorum. Benim ilgi alanim yenilenebilir enerji ozellikle ruzgar ve gunes enerjisi

Bir yanim Fh Aacheni istiyor cunku daha pratik odakli dersler oldugundan is hayatinda zorluk cekmeyecegimi dusunuyorum. Ayrica daha genis yelpazeden dersler alacagimdan enerji ile ilgili calisabilecegim bircok yer olacak. Yenilenebilir enerjilerin yaninda komur-dogalgaz gibi klasik kaynak kullanan sistemler hakkinda da bilgi sahibi olacagim. Ileride calisma sektoru degistirebilme imkanim olacak. Berlin teknik gibi ucretli degil kendimi vicdanen daha rahat hissedecegim bu yuzden.

Diger yanim Berlin teknik diyor cunku burada sadece gunes enerjisi uzerine okuyacagim icin konunun tam anlamiyla uzmani olacagim ve Berlin teknik adinin ve kalitesinin de ileride isime cok yarayacagini dusunuyorum. Ve ilk senemde bana her turlu konuda yardimci olmasi icin ust siniftan birinin gorevlendirilmesiyle kendimi biraz daha guvenli hissedecegim cunku daha once yurtdisina cikmadim ve Almanya da hic tanidigim yok.Tu-Berlin deki program ucretli ancak ailemle konustum bir sorun olmayagini soylediler.

Butun bunlardan sonra sizin de fikirleriniz almak istiyorum. Onerlierinizi bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Fh Aachen ve Tu-Berlin

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 03, 2010 3:37 am

oncelikle hayirli olsun. Almanya da enerji sektorunde donen para hic biyerde donmuyordur. ozellikle yenilenebilir enerjide dunya da bir numaralar. akademik kariyer dusunmuyorsan ve tu berlin sadece gunes enerjisi ile ilgili calismalar sunuyorsa tabiki fh aachen daha uygun gibi duruyor. fakat nerde ne okudugun kadar egitim surecinde nerde staj yaptigin cok onemli ( hatta daha da onemli ). Ilk tavsiyem ilk yilin cok iyi almanca ogren, kendini dil alaninda gelistir daha sonra 1 yil master yaptiktan sonra son seneye firmalarda staj ara ve mumkunse master tezini bu tur firmalarda yaz. komur - dogalgaz enerjisinin merkezi RUHR bolgesidir , her ne kadar Thyssen artik bu bolgedeki agirligini polonya, cekoslovakya gibi ulkelere maliyet yuzunden kaydirmasina ragmen yine de buyuk firmalar var.. ama kariyer icin illaki yenilenebilir enerji uzerine yogunlas derim .