Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

HZB Durchschnittsnote Bachelor

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Newspaper Boy

HZB Durchschnittsnote Bachelor

Mesaj gönderen Newspaper Boy » Pzr Tem 05, 2020 11:42 am

Merhabalar,

Başvurular sırasında istenen "not", "ortalama not" gibi kavramlarla ilgili sorun yaşıyorum. Size sormak istedim.

Birden fazla üniversiteye başvuruyorum. Bunların arasında Freiburg, Teknik Hamburg var. Freiburg'un başvuru portalında geçen ifade:

"Bitte geben Sie hier die Note Ihrer Hochschulzugangsberechtigung bzw. die Durchschnittsnote Ihres Sekundarschulabschlusses ein. Der Wert muss zwischen 0 und 4 liegen. Es sind maximal 5 Nachkommastellen erlaubt.".

Burada ne yazmam gerektiğine karar veremedim. Diploma notumu mu yazmalıyım? Yerleşme puanımı uni-assist'in yaptığı gibi dönüştürüp mü yazmalıyım? HZB'nin alındığı tarih olarak diploma tarihini mi yoksa yerleşme sonucunun tarihini mi yazmalıyım?

Teknik Hamburg'da geçen ifade ise şu:

Bitte geben Sie hier die Durchschnittsnote Ihrer Hochschulreife an. Der Wert muss zwischen 0 und 100 liegen. Es ist maximal eine Nachkommastelle erlaubt.
Sofern Sie eine ausländische (nicht-deutsche) Hochschulreife besitzen, geben Sie hier bitte 0 an. Gleiches gilt, sofern Ihr Zeugnis z. B. das Prädikat „gut“ ausweist, also keine klassische Note festgelegt ist. Die Umrechnung in das deutsche Notensystem wird später durch den Studierendenservice vorgenommen.
Beruflich Qualifizierte rechnen ihr Gesamtergebnis der Meister- oder Fortbildungsprüfung bitte selbständig in eine Note um.

Hamburg "Yurtdışında yurtdışı okulundan mezunsan 0 yaz geç, biz Alman not sistemine dönüştüreceğiz" diyor. Burada merak ettiğim şey de tarih olarak ne yazmam gerektiği.

Bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim.

Teşekkürler
NB

Kullanıcı avatarı
KEINEBEGRENZUNG

Re: HZB Durchschnittsnote Bachelor

Mesaj gönderen KEINEBEGRENZUNG » Pzr Tem 05, 2020 2:01 pm

0-4 arasında istiyorlarsa yerleşme puanının dönüştürülmüş halini istiyorlar bence. NC dediğimiz o değil mi zaten. Tarih olarak da mantıken o puanı aldığın tarihi yazarsın.

Hochschulzugangsberechtigung bizdeki üni yerleşme puanı, Hochschulreife da diploma puanı anlamına mı geliyor? Yoksa ikisi de aynı şey mi
"Insubordination may only be the evidence of a strong mind"

Newspaper Boy

Mesaj gönderen Newspaper Boy » Pzr Tem 05, 2020 3:50 pm

Freiburg Uluslararası Öğrenci Bölümüne konuyla ilgili bir mail attım. Ancak yine de bilgileri yazdım.

Şimdilik Freiburg'daki verileri şöyle girdim:

Note: 1,3 (Uni-assist'in dönüştürdüğü şekliyle girdim. Yerleşme puanımı dönüştürdükleri hali yani.)
Zeugnisdatum: Diploma aldığım tarih

Freiburg'daki platformun ileri aşamalarında "Sınava girdiniz mi? (Hochschulaufnahmeprüfung)" diye soruyor. Oraya ise yerleşme sonucunun tarihini girdim. Zaten diploma, ösym sınav ve yerleşme, transkript belgelerinin hepsini -transkript belgesini yükleyin yazmıyordu bile- yükledim. Sıkıntı olacağını sanmıyorum.

Hamburg'dakine yine diploma aldığım tarihi girdim. Buraya da e-posta atıyorum.

E-postama dönüş yapılınca buraya tekrar yazmayı düşünüyorum.

Teşekkürler
NB

Okumakisteyenbiri

Mesaj gönderen Okumakisteyenbiri » Cmt Haz 10, 2023 9:35 am

Meehaba sonuç ne oldu? Bir dönüş yazmamışsın buraya, Hochschulzugangsberechtigung'un anlamı neymiş?