Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DUISBURG - ESSEN UNI. MASTER KABULU

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
echo

Mesaj gönderen echo » Çrş Haz 02, 2010 8:45 pm

Merhaba Arkadaslar,

Oncelikle bu sitede emegi gecen herkese cok tesekkur ederim. Gercekten cok faydali bir site ve bilmedigim bir cok konu hakkinda bilgi sahibi oldum.

Ben Ankarada ic mimarlik okuyorum ve bu donem mezun oluyorum. Almanyada cok fazla universite arastirdim fakat kendi bolulumle ilgili Masterlarin hepsi Almanca. Disburg - Essen universitesinde de hic Almanca bilmeyen ogrenciler icin Almanca hazirlik okuma imkani oldugunu biliyorum fakat herhangi bi Master programina basvurup kabul almak gerekiyor.

Benim sormak istedigim NC olmayan bolumler hangileri?
Aslinda benim master yapmak istedigim bolum Science And Theory of Art and Design. Ic mimarlik okudugum icinde burdan kolay kabul alirim die dusundum. Fakat bu bolumde NC varmi yokmu bilmiyorum. Bilen arkadaslarin yardimci olamasini rica ediyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 02, 2010 10:20 pm

Merhaba,

Uni DUE de Science And Theory of Art and Design diye bir bolum yok.

echo

Mesaj gönderen echo » Prş Haz 03, 2010 1:23 am

nasil yok var iste burda.. en altta yazio

http://www.uni-due.de/en/master.php

echo

Mesaj gönderen echo » Prş Haz 03, 2010 1:24 am

Hatta burda daha detayli aciklamasi var ama Almanca oluyo tiklayinca ve anlamiyorum

http://www.uni-due.de/studienangebote/s ... 6001.shtml

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Haz 03, 2010 1:34 am

pardon ing olunca bolumu yanlis anladim.. o bolumde nc yok.

echo

Mesaj gönderen echo » Prş Haz 03, 2010 3:17 pm

cok tesekkur ederim Physiker yardimin icin.

Bir sey daha sormak istiyorum. Simdi benim bu donem tum derslerim bitiyor ama diplomami alamiyorum cunku ortalamam 2 yi tutmuyo. onumuzdeki donem tek dersten sinava girip notumu yukselticem.( tam emin degilim belkide tutucak notlar aciklanmadan bilemiyorum cunku 2-3 haftaya belli olucak ) bu suredede almanca ogrenmek icin duisburg-essen e gitmek istiyorum ama dedigim gibi master kabulu olmasi gerekiyor. Bana sartli kabul verme gibi bi durumlari olabilirmi? 1 sene nede olsa hazirlik okuycam almanca ogrenmek icin okulda? Daha once boyle bi kabul oldumu ?

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Prş Haz 03, 2010 10:57 pm

mezun olmadan master basvurularini kabul edeceklerine hic ihtimal vermiyorum.....ama soyle olabilir normal Bachelor yapmak istiyorum dersin ve herhangi bir Bachelor programina sartli kabul alabilirsin yada Vorbereitungstudent (hazirlik ogrencisi) olarak 2-4 semester arasi almanca dilini ogrenmek icin bu sana verilen sure icinde universiteden yine kabul alabilirsin ...Tabi Vorbereitungstudent olayi duisburg-essen\'de varmi onu bilmiyorum tam olarak arastirman lazim....ama mezun olmadan master basvuru yapman sana sadece zaman kaybettirir diye dusunuyorum

echo

Mesaj gönderen echo » Cum Haz 04, 2010 11:32 am

aliyuksel86 Tesekkur ederim bilgiler icin.

Ama dedigim gibi herhangi bi programa kabul almadan hazirlik okuyamiyorsun duisburg-essende. Aslinda dil kurslarinada gidebilirim ama onada vize vermiyolar bi kac arkadasim red aldi koln yabancilar ofisinden. Resmen acik acik dil okuluna vize vermiyoruz master kabulu olamdan dediler, avukata falan verdiler hala devam ediyor dava. Peki sizi onerebilceginiz bi sehir varmi yabancilar ofisinin kolay vize verebilecegi? cunku 1 yilimi burda bosu bosuna gecirmek istemiyorum. Burda almanca kursuna gitsem 1 senede b2 anca alirim.