Giriş yapamayanların dikkatine
  • Şifremi unuttum özelliğini kullanarak yeni şifre talebinde bulunmalısınız.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tıklayıp, yeni şifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni şifre ile giriş yapın.
    • Yeni şifre belirlemek için giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın
  • Mail adresi güncel olmadığı için maili alamayanlar bu başlık altında çözüme ulaşabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, şikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

Koca sitede Ösd a2 ye giren yokmudur hiç?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
sametbasli

Koca sitede Ösd a2 ye giren yokmudur hiç?

Mesaj gönderen sametbasli » Sal Haz 23, 2020 10:43 pm

Arkadaslarr giren yokmudur hiç? Sinav icerigi ile ilgili bilgi almak istiyorum.giren varsa donüş yaparsa sevinirim

hanzas

Re: Koca sitede Ösd a2 ye giren yokmudur hiç?

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Haz 24, 2020 10:29 pm

Merhaba. Ben yaklaşık 12 gün önce girdim ÖSD A2 sınavına. Sorun varsa cevaplayabilirim. Öncelikle şunu belirteyim, normalden farklı olarak sınav sonucunu 3 hafta içinde, sertifikayı ise sınavdan 5 hafta sonra vereceklerini söylediler.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Çrş Haz 24, 2020 10:33 pm

Şimdi önceki konu başlığını gördüm. Ben buraya bana gelen mesajı direkt koyuyorum. Sınav merkezinin konumunu Google Maps hatalı gösteriyor. Bulmak için bir 20 dakika kaybettim. Sınav için yanlış hatırlamıyorsam 9 gibi içeri almaya başlıyorlar ama kesinlikle sana gönderilen mesajdaki saatten 15 dakika kadar önce orada olmanı öneririm.

11.06.2020 tarihinde yapilacak olan OSD A2 sinavi icin 08:15 de sinav merkezinde bulunmaniz gerekmektedir. Yaninizda Orijinal NUFUS CUZDANINIZI, Pasaport ve her ikisinin fotokopisini, bir adet vesikalik fotografinizi ayrica 1 adet tukenmez kalem getirmeniz gerekmektedir. Mutlaka MASKE takmalisiniz. Sinav merkezine katilimcilar tek tek alinacaktir, cep telefonunuzu yaninizda bulundurmalisiniz. Kayit olusturmus oldugunuz mail adresinize gonderilen bilgilendirme metnini mutlaka okuyunuz. Adres: Barbaros Bulvari No:31 Karacocuk Apt. Kat:4 Daire:10 Besiktas / ISTANBUL Telefon: +90 212 260 06 09 B002 B002

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Haz 28, 2020 2:00 pm

hanzas yazdı:
Çrş Haz 24, 2020 10:29 pm
Merhaba. Ben yaklaşık 12 gün önce girdim ÖSD A2 sınavına. Sorun varsa cevaplayabilirim. Öncelikle şunu belirteyim, normalden farklı olarak sınav sonucunu 3 hafta içinde, sertifikayı ise sınavdan 5 hafta sonra vereceklerini söylediler.
Merhaba mail adresiniz varmıdır çok ihtiyacım var danışmanya sınavım yaklaşık 10 gün sonra da ?

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzr Haz 28, 2020 3:04 pm

hanzas yazdı:
Çrş Haz 24, 2020 10:29 pm
1) mektup sorularında ,ösd nin internette verdiği soru kalıplarının aynısımı çıkıyor.(wie geht es ,wann hast du zeit vs..
2) konuşma kısmında verdikleri konuların içinden seçeceğimiz 5 konu hakkındamı kendimizi tanıtıcaz ,veyu aufgabe 2 kısmıdaki sorular genellikle aynımı oluyor ? biz sadece cevaplayıcak mıyız ? yoksa soruda sorucakmıyız
3) genellikle oradaki hocalarla teke tek bi sınavmı olucak yoksa sınava girenlerle birlikte sınıfa gelip o bahsettiğim konuşma kısmındaki soruları onlarlamı tartışacağız.

Bunların cevabını güzelcene anlaşılır bir şekilde aktarırsan çok sevinirim duacın olurum :)

human_resource

Mesaj gönderen human_resource » Pzr Haz 28, 2020 5:15 pm

Merhabalar, Ösd sınavı hakkında bende bilgi almak istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır acaba?

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Haz 29, 2020 12:03 pm

sametbasli yazdı:
Pzr Haz 28, 2020 3:04 pm
1) mektup sorularında ,ösd nin internette verdiği soru kalıplarının aynısımı çıkıyor.(wie geht es ,wann hast du zeit vs..
2) konuşma kısmında verdikleri konuların içinden seçeceğimiz 5 konu hakkındamı kendimizi tanıtıcaz ,veyu aufgabe 2 kısmıdaki sorular genellikle aynımı oluyor ? biz sadece cevaplayıcak mıyız ? yoksa soruda sorucakmıyız
3) genellikle oradaki hocalarla teke tek bi sınavmı olucak yoksa sınava girenlerle birlikte sınıfa gelip o bahsettiğim konuşma kısmındaki soruları onlarlamı tartışacağız.

Bunların cevabını güzelcene anlaşılır bir şekilde aktarırsan çok sevinirim duacın olurum :)
1) Sınavın Schreiben kısmında, tamamen aynı olmasa da çok benzer sorular ve konular oluyor. 4-5 sorudan en az 2-3 tanesine cevap vermek gerekiyor diye hatırlıyorum.
2-3) O verilen 5 tema hakkında sen konuşuyorsun. Sprechen kısmı iki kişilik oluyor ama 5 temalık kısımda kendi kendini anlatıyorsun. Çok benzer oluyor 5 temalı bölümler birbirine. Internette örneklere bakarsan hiç sorun yaşamazsın. Sorularını tam anlayamadım ama bu yazdıklarım Aufgabe 1 içindi. Aufgabe 2 iki kişilik ve partnerinle konuşman gerekiyor. Genellikle kurs, tatil, gezi vb. organizasyonların planı üzerine oluyor. Sorular denemeye benzer gelebileceği gibi, farklı da gelebilir. Gezi planlama konusu gelse bile, farklı sorular ve tercihler olabilir. Partnerin önceden belli olacak ve liste olarak kapıya asacaklar. Sprechen kısmına ilk giren grup siz olmazsanız, kapıda Sprechen kısmından çıkanları bekleyip konuların ve soruların ne olduğunu sorun. Üstüne kendi aranızda konuşursunuz eğer Sprechen kısmında göstereceğin performanstan emin değilsen.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Haz 29, 2020 12:08 pm

human_resource yazdı:
Pzr Haz 28, 2020 5:15 pm
Merhabalar, Ösd sınavı hakkında bende bilgi almak istiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar varmıdır acaba?
Buraya sorunu yazarsan, bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışırım.

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Haz 29, 2020 4:52 pm

hanzas yazdı:
Pzt Haz 29, 2020 12:03 pm
1) Sınavın Schreiben kısmında, tamamen aynı olmasa da çok benzer sorular ve konular oluyor. 4-5 sorudan en az 2-3 tanesine cevap vermek gerekiyor diye hatırlıyorum.
2-3) O verilen 5 tema hakkında sen konuşuyorsun. Sprechen kısmı iki kişilik oluyor ama 5 temalık kısımda kendi kendini anlatıyorsun. Çok benzer oluyor 5 temalı bölümler birbirine. Internette örneklere bakarsan hiç sorun yaşamazsın. Sorularını tam anlayamadım ama bu yazdıklarım Aufgabe 1 içindi. Aufgabe 2 iki kişilik ve partnerinle konuşman gerekiyor. Genellikle kurs, tatil, gezi vb. organizasyonların planı üzerine oluyor. Sorular denemeye benzer gelebileceği gibi, farklı da gelebilir. Gezi planlama konusu gelse bile, farklı sorular ve tercihler olabilir. Partnerin önceden belli olacak ve liste olarak kapıya asacaklar. Sprechen kısmına ilk giren grup siz olmazsanız, kapıda Sprechen kısmından çıkanları bekleyip konuların ve soruların ne olduğunu sorun. Üstüne kendi aranızda konuşursunuz eğer Sprechen kısmında göstereceğin performanstan emin değilsen.
Öncelikle teşekkür ederim.konusma kismina takildim biraz.yani hem soru sorup hem cevapmı verecegiz aufgabe 2 de.vee ilk basta sözlü sinavi hemen ardindan da konusma sinavi mi olucak yoksa araya iki üç saat mi koyuyorlar

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Pzt Haz 29, 2020 5:04 pm

Veee bugun osd nin yerini gormeye gittim bildigimiz apartman odasi.O kadar kalabalik olacagini tahmin etmezdim.ama anlattiginiz kadariyla kalabalikmis. Ve ben partner kismini oradaki hocalar eslik edicek diye biliyordum. Mesajda tek tek iceri alincak diyorlardi ögrenciler.

hanzas

Mesaj gönderen hanzas » Pzt Haz 29, 2020 7:26 pm

sametbasli yazdı:
Pzt Haz 29, 2020 4:52 pm
Öncelikle teşekkür ederim.konusma kismina takildim biraz.yani hem soru sorup hem cevapmı verecegiz aufgabe 2 de.vee ilk basta sözlü sinavi hemen ardindan da konusma sinavi mi olucak yoksa araya iki üç saat mi koyuyorlar
Başta yazılı sınavı olacaksın. Okuma, dinleme ve yazma. İçeride seninle birlikte 10 kadar kişi oluyor. Sınıfa alırken teker teker alıyorlar sadece. Bunlar bittikten sonra çıkacaksınız dışarı. Listede isimler yazılı olacak saatlerle birlikte. O saatlerde orada olmanız lazım partnerinizle sözlü sınav için. Sözlü sınavın saatine kadar yemek yedim ben. Söylediklerini yanlış anlamışsın. Sen, listedeki partnerin ve iki hoca ile aynı odada Sprechen sınavı olacaksın. Arıyorlar telefonla aynı zamanda ama ben bunu beklenmeden 15 dakika önce aşağıda olurdum. Toplam ne kadar sürdü hatırlamıyorum ama o gün işin varsa iptal et, 1-2 saat bitir çık gibi bir durum olmadı, tam hangi saatte işim tam olarak bitti hatırlamıyorum. Tabii ki soru soracaksın. Hem soracaksın, hem de sana sorulan soruları cevaplayacaksın. Bu bir dil yeterliliği sınavı. Görece kolay olmasına rağmen senden beklenen dili bahsedilen seviyede kullanabilmen. Hoca sana 2-3 ekstra soru sorabilir Aufgabe 1 kısmında anlattıkların üstüne. Bugün gittiğinde bu soruları soramadın anladığım kadarıyla, ben sana mail adreslerini atayım bundan sonra oraya mail at sorularını.
almancasinav@gmail.com

sametbasli

Mesaj gönderen sametbasli » Prş Tem 02, 2020 11:37 pm

Anladım.peki konuşma bölümünde bahsedeceğim kelime ile ilgili verilen 3 örneği de kelime içinde kullanmamız mı gerekicek ?