Giriş yapamayanların dikkatine
  • Şifremi unuttum özelliğini kullanarak yeni şifre talebinde bulunmalısınız.
    • Öncelikle gelen maildeki linke tıklayıp, yeni şifreyi aktif hale getirin
    • Daha sonra maildeki yeni şifre ile giriş yapın.
    • Yeni şifre belirlemek için giriş yaptıktan sonra buraya tıklayın
  • Mail adresi güncel olmadığı için maili alamayanlar bu başlık altında çözüme ulaşabilirler.
  • Buradan yeni sistemle ilgili hata, şikayet, tavsiye, memnuniyet vs gibi konularda fikrinizi iletebilirsiniz.

TUM master için Uni-Assist VPD başvuru belgeleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
egehandr

TUM master için Uni-Assist VPD başvuru belgeleri

Mesaj gönderen egehandr » Çrş Haz 17, 2020 3:17 pm

TUM'a master başvurusu yapıyorum ama ekstradan uni-assist'ten de VPD adlı belgeyi almam gerek.
TUM, bu başvuru için uni-assist'e sadece diploma ve transkript (gerekirse İngilizce çevirileri) göndermenin yeterli olduğunu yazıyor. Fakat uni-assist de ÖSYM belgesi, lise diploması, lise ders içeriği (teknik lise mezunuyum) gibi ekstralar istiyor, "info country by country" adlı yerde bu ekstralar yazıyor hep.

Uni-assist'e mail attım. Bana sanki TUM'a tamamen uni-assist üzerinden başvuruyormuşum gibi cevap verdiler. Halbuki tek amacım VPD için bilgi almaktı.
%100 ingilizce belgesi, mezun olabilir belgesi gibi ekstralar bile yazdılar. Şu an kafam felaket karıştı.

Benimle benzer durumlardan geçmiş olanlar için; TUM'un istediği VPD başvurusu için siz belgelerin hangilerini uni-assist'e gönderdiniz ve bi sorun oldu mu?
NOT: Lisans diplomam henüz çıkmadı. 1 ay sonra ancak gelecek. Şu an mezun oldum sayılır, dersler sınavlar bitti, ama lisans diploması henüz yok. Bunun yerine "mezun olabilir" belgesi aldım. Bu işe yarar mı?
İletişim için egehan.dorum@hotmail.com

mfurkan66

Re: TUM master için Uni-Assist VPD başvuru belgeleri

Mesaj gönderen mfurkan66 » Prş Haz 18, 2020 10:33 pm

Ben olsam TUM'a göre hareket ederdim. Ayrıca mezuniyet belgesi için "sofern bereits vorhanden" , yazıyor., varsa anlamında.

egehandr

Mesaj gönderen egehandr » Cum Haz 19, 2020 1:09 am

mfurkan66 yazdı:
Prş Haz 18, 2020 10:33 pm
Ben olsam TUM'a göre hareket ederdim. Ayrıca mezuniyet belgesi için "sofern bereits vorhanden" , yazıyor., varsa anlamında.
Mezuniyet belgesinden kastınız "diploma" mı? O henüz elimde değil çünkü, 1 ay sonra ancak hazırlar onları üniversitem.

Bugün iki belge postaladım uni-assist'e.
1- Transkript (İngilizce, kaşeli imzalı, apostil işlemi yapılmış)
2- Üniversite notlandırma sistemi dönüşüm tablosu (İngilizce, kaşeli imzalı, apostil işlemi yapılmış)

Bu belgeleri ayrıca uni-assist'e upload da ettim. Umarım bi sorun yaşamam bu esnadan sonra.

Şimdi TUM'un online başvuru sistemine odaklanacağım artık
İletişim için egehan.dorum@hotmail.com

mfurkan66

Mesaj gönderen mfurkan66 » Pzt Haz 29, 2020 8:36 pm

Mezuniyet belgesi diploma değildir. Öğrenci işlerinden isteyebilirsin normalde şu öğrenci su tarihte okulumuzdan mezun olmuştur veya şu kadar süre içerisinde mezun olması beklenmektedir diye bir ibare yazar. Bu da iş görebilirdi bir ihtimal emin değilim.