Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Eksik Belgeyle Başvuru (DSH)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tunali

Eksik Belgeyle Başvuru (DSH)

Mesaj gönderen tunali » Prş Haz 11, 2020 1:05 am

Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz gibi koronadan dolayı kurslar, sınavlar ertelendi. Buna rağmen çoğu üniversite yüksek lisans için son başvuru tarihini değiştirmedi. Başvuru için de DSH-2 gerekiyor. Şu an Almanya'da dil kursuna devam ediyorum. DSH sınavının tarihini 14 Ağustos olarak belirlediler. Son başvuru tarihini 20 Ağustos'a çeken üniversitelere bir ihtimal yetişebilirim. Ama son başvuru tarihi 15 Temmuz olanlar için ne yapmalıyım? Şu an DSH hazırlık kursuna devam ettiğimi gösteren bir belge aldım. Bir de kış sömestrında aldığım B2 belgesi var. Bu ikisiyle başvuru yapıp DSH belgemi sonra göndereceğimi söylesem kabul edilme şansı nedir?

Ayrıca uni-assist üzerinden de başvurmak istediğim okullar var. Daha hiçbir belgemi uni-assist'e yüklemedim. Bütün belgeleri beraber mi yüklemek gerekiyor? Yükledikten sonra belgelerin orijinal kopyalarını da göndermek gerek. Tüm bunları yaparken dil sertifikası olmayacak. Uni-assist böyle bir durumda uyarı yapıyor mu yoksa eksik belgeyle okullara başvuruyor mu? Her başvuru için belli bir ücret ödemek gerekiyor. Eksik belgeyle başvurup onun yanmasını da istemiyorum.

Fikirlerinizi, önerilerini bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
fingerspitzengefuehl

Re: Eksik Belgeyle Başvuru (DSH)

Mesaj gönderen fingerspitzengefuehl » Prş Haz 11, 2020 2:34 pm

Merhaba,

Üniversitenin kabul şartlarında eğer DSH katılım belgesi yetiyorsa başvuru için, herhangi bir sorun olmaz.
Kölle Alaaf!
Kimim ben? : viewtopic.php?f=2&t=13686

tunali

Mesaj gönderen tunali » Prş Haz 11, 2020 7:56 pm

Kabul sartlarinda hic DSH katilim belgesiyle olabilecegini gormedim. Benzer durumu yasayan var mi? Son basvuru tarihinden once katilim belgesini gönderip, dönem baslama tarihinden önce DSH-2 belgesini gönderen veya herhangi eksik belgeyle basvuru yapip kabul alan?

refik23

Mesaj gönderen refik23 » Pzr Haz 14, 2020 9:51 pm

tunali yazdı: Prş Haz 11, 2020 7:56 pm Kabul sartlarinda hic DSH katilim belgesiyle olabilecegini gormedim. Benzer durumu yasayan var mi? Son basvuru tarihinden once katilim belgesini gönderip, dönem baslama tarihinden önce DSH-2 belgesini gönderen veya herhangi eksik belgeyle basvuru yapip kabul alan?
Merhaba, benim durumum da seninkine benzer, ben İngilizce master için uni-assist ve bazı üniversitelerin kendi portallarindan başvuru yaptım. Hepsine de kayıt olduğum halde ertelenen sınav tarihlerini ve sınavın yapılması planlanan tarihi içeren belge ekledim(sınavları yapan kurumlardan böyle bir belge talep edebilirsin). Şu anda olağanüstü bir durum olduğu için kurumdan kuruma kararların değişiklik göstereceğini düşünüyorum. Sonuçta sınavların ertelenmesi bizim sorumluluğumuz altında değil, bunu dikkate almaları gerekiyor. Uni-assistten ve diğer üniversitelerden nasıl cevap geleceğini ben de çok merak ediyorum, hakkımızda hayırlısı 🙂

tunali

Mesaj gönderen tunali » Pzt Haz 15, 2020 10:40 am

refik23 yazdı: Pzr Haz 14, 2020 9:51 pm Merhaba, benim durumum da seninkine benzer, ben İngilizce master için uni-assist ve bazı üniversitelerin kendi portallarindan başvuru yaptım. Hepsine de kayıt olduğum halde ertelenen sınav tarihlerini ve sınavın yapılması planlanan tarihi içeren belge ekledim(sınavları yapan kurumlardan böyle bir belge talep edebilirsin). Şu anda olağanüstü bir durum olduğu için kurumdan kuruma kararların değişiklik göstereceğini düşünüyorum. Sonuçta sınavların ertelenmesi bizim sorumluluğumuz altında değil, bunu dikkate almaları gerekiyor. Uni-assistten ve diğer üniversitelerden nasıl cevap geleceğini ben de çok merak ediyorum, hakkımızda hayırlısı 🙂
Kurstan katilim belgesi aldim. Bu hafta okullara belgelerimi gönderecegim bende. Hayirlisi artik.

Bir de Uni-assist´e belgeleri yükledim. Oradan da birkac okula basvuracagim. Hangi belgelerin hangi okula gönderilecegini secemiyor muyuz? Bi de postayla göndermek icin gec mi kaldim. Sen nasil yaptin?