Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Danışmanlık hakkında bir kaç soru

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
muhendisadayi

Danışmanlık hakkında bir kaç soru

Mesaj gönderen muhendisadayi » Cum May 29, 2020 2:30 am

Merhaba ben bu yıl ikinci kez üniversite sınavına gireceğim. Almanya'da okumak istiyorum ve maddi gücüm deutschstudent danışmanlığı almaya yetiyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler de yaşamıyorum. Nc frei bölümler düşünüyorum ve aklıma takılan tek şey üniversite puanı. Bu konuyu da çözersem ona göre bu işe kesin gireceğim. Makaleleri çok okudum, iki yıldır buradaki eğitim profilini nc sistemini vs okuyorum. Sadece nc frei bölümlerinde gerçekten üniversite puanı ya da sıralaması önemsiz mi ? O bölümü kazanamak yeterli mi 300 puanla rastgele yerde bilgisayar mühendisliği kazanıp dil şartları vs yerine getirirsem şartlı kabulde konsoloslukta falan sıkıntı çıkar mı ? Üniversite kabul etse bile puanımı az görüp sıkıntı çıkarırlar mı ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Danışmanlık hakkında bir kaç soru

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 29, 2020 2:33 pm

Üniversite sorun cikarmaz eger NC yoksa. Fakat puan düsük gelirse ve ikinci kez sinava giriliyorsa konsolosluk sorun cikarabilir. O sorunu asmanin da en iyi yolu, Türkiye de kursa gidip ÖSD, Telc veya Goethe gibi kurumlardan A2 veya B1 sertifikasi almak.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com