Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus Stajı / DAAD Kısa Süreli Araştırma Bursu

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bilgeturist

Erasmus Stajı / DAAD Kısa Süreli Araştırma Bursu

Mesaj gönderen bilgeturist » Sal May 26, 2020 10:18 pm

Arkadaşlar selamlar, öncelikle forum genelinde şuan soracağım bazı sorulara kısmen cevap verilmiş ama bazı özel şartlarım olduğu için uzun sayılabilecek sorularımı ve ön bilgileri sizlere iletmek istiyorum.

Mevcut şartlarım:
- Doktora öğrencisiyim.
- Bir devlet üniversitesinde akademisyenim.
- Kendime ait yeşil pasaportum var.
- Maaşım yaklaşık olarak bloke hesapta gösterilmesi gereken Euro miktarı kadar.

İsteklerim:
- Erasmus staj programıyla Almanya'da bir üniversitede araştırma projesine dahil olmak istiyorum.
- DAAD'ın kısa süreli araştırma bursuna *,
- TUBİTAK'ın kısa süreli araştırma destek bursuna* başvurmak istiyorum.

Sorular:
  • Vize başvurusu için, bloke hesap açtırmam gerekiyor mu? Ya da maaşımı belgeleyip kendime sponsor olabilir miyim?
  • Bloke hesap açtırmam gerekiyorsa, sadece Erasmus hibesi aldığımda eksik kalan miktarı bloke hesaba yatırmam gerekiyor mu?
  • Diğer burslardan herhangi birini ya da birden fazlasını kazanırsam (örneğin, TÜBİTAK 1500 Euro, Daad 1200 Euro civarı) yine de bloke hesap açtırmam gerekiyor mu?
Not: Bunların hepsini doktora öğrencisi rolüyle yapacağım. Yani akademisyen değişim programlarına başvurmuyorum.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Erasmus Stajı / DAAD Kısa Süreli Araştırma Bursu

Mesaj gönderen Physiker » Çrş May 27, 2020 11:38 am

Doktora maasi net en az 850 euro ise bloke hesap gerekmiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

bilgeturist

Re: Erasmus Stajı / DAAD Kısa Süreli Araştırma Bursu

Mesaj gönderen bilgeturist » Çrş May 27, 2020 5:23 pm

Physiker yazdı: Çrş May 27, 2020 11:38 am Doktora maasi net en az 850 euro ise bloke hesap gerekmiyor.
Hocam cevap için teşekkür ederim. Ancak benim Almanya'da kısa süreli doktora araştırmasına katıldığımda Almanya kaynaklı ya da Türkiye kaynaklı bir burs alacağım henüz belli değil. En kötü senaryoda 600 Euro kadar erasmus staj ücreti alacağım. Ancak benim asıl sormak istediğim Türkiye'de akademisyen olmam sebebiyle aldığım maaş kesilmeyek (ki o da yaklaşık 850 Euro) bu durumda bloke hesap açmam gerekir mi?