Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Şartlı kabul uzatma mümkün mü yardım lütfen!!

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
erenbozkaya34

Şartlı kabul uzatma mümkün mü yardım lütfen!!

Mesaj gönderen erenbozkaya34 » Pzt May 25, 2020 4:26 pm

Merhaba elimde bremen üniversitesi şartlı kabulüm var ama geçerliliği 2020 ekim ayında bitecek dil seviyem henüz a1 hala vizeye basvurmus değilim. Konsolosluklar açılıp evraklarımı tamamlayana kadar şartlı kabulümün bitmesine az bi zaman kalmıs olacak bu kabulu nasıl uzatabilirim veya ne tavsiye edersiniz bana?

Computer_Berkay

Re: Şartlı kabul uzatma mümkün mü yardım lütfen!!

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Pzt May 25, 2020 5:28 pm

erenbozkaya34 yazdı: Pzt May 25, 2020 4:26 pm Merhaba elimde bremen üniversitesi şartlı kabulüm var ama geçerliliği 2020 ekim ayında bitecek dil seviyem henüz a1 hala vizeye basvurmus değilim. Konsolosluklar açılıp evraklarımı tamamlayana kadar şartlı kabulümün bitmesine az bi zaman kalmıs olacak bu kabulu nasıl uzatabilirim veya ne tavsiye edersiniz bana?
Kardesim umarim en kisa zamanda cevap alirsin sana bi sey sormak istiyorum kabulu alirken uni puan neydi senin paylasabilir misin rica etsem
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

Orbidude

Mesaj gönderen Orbidude » Sal May 26, 2020 1:47 pm

Merhabalar,
Ben de Ruhr Bochum Üniversitesinden şartlı kabul aldım ve aynı şekilde benim de vizem henüz yok şu an a2 ile b1 arasında bir seviyedeyim. Üniversitenin hazırlık kursu (B2) temmuzun 2sinde başlayacaktı normalde fakat ben üniversitenin international office’i ile irtibata geçtim ve virüs sebebiyle o tarihte Almanya’da olmamın mümkün gözükmediğini belirttim. Bana erteleyebileceğimi söylediler ekim 2020ye ya da Ocak 2021 e erteleyebiliyorum.
Tavsiyem siz de üniversitenizle bir iletişime geçin ya da ayarladığınız başka bir dil kursu varsa ertelemek için talepte bulunun. Hala vizemizin olmadığını göz önünde bulundurursak ve bir vizenin 1buçuk 2 ayda çıktığını varsayarsak bütün bu işlemler ardından ancak ekim kasım gibi Alman topraklarına adım atabileceğiz.
Benim ertelemek için 17hazirana kadar vaktim varmış tabi ben hemen Ekim'e aldırdım cevap gelirgelmez. Siz de çok geç olmadan iletişime geçin bence.
Umarım hepimiz tüm bunların sonunda hayallerimize ve istediğimiz yerlere geliriz😊 :)

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Sal May 26, 2020 3:28 pm

Orbidude yazdı: Sal May 26, 2020 1:47 pm Merhabalar,
Ben de Ruhr Bochum Üniversitesinden şartlı kabul aldım ve aynı şekilde benim de vizem henüz yok şu an a2 ile b1 arasında bir seviyedeyim. Üniversitenin hazırlık kursu (B2) temmuzun 2sinde başlayacaktı normalde fakat ben üniversitenin international office’i ile irtibata geçtim ve virüs sebebiyle o tarihte Almanya’da olmamın mümkün gözükmediğini belirttim. Bana erteleyebileceğimi söylediler ekim 2020ye ya da Ocak 2021 e erteleyebiliyorum.
Tavsiyem siz de üniversitenizle bir iletişime geçin ya da ayarladığınız başka bir dil kursu varsa ertelemek için talepte bulunun. Hala vizemizin olmadığını göz önünde bulundurursak ve bir vizenin 1buçuk 2 ayda çıktığını varsayarsak bütün bu işlemler ardından ancak ekim kasım gibi Alman topraklarına adım atabileceğiz.
Benim ertelemek için 17hazirana kadar vaktim varmış tabi ben hemen Ekim'e aldırdım cevap gelirgelmez. Siz de çok geç olmadan iletişime geçin bence.
Umarım hepimiz tüm bunların sonunda hayallerimize ve istediğimiz yerlere geliriz😊 :)
Insallah kardesim bende bu sene universitelere basvuracam insallah sen kac puanla yerlesmistin ve basvururken universiteye hangi dil seviyesi ile basvurdun tesekkurlerr.

erenbozkaya34

Mesaj gönderen erenbozkaya34 » Çrş May 27, 2020 5:44 pm

Computer_Berkay yazdı: Pzt May 25, 2020 5:28 pm Kardesim umarim en kisa zamanda cevap alirsin sana bi sey sormak istiyorum kabulu alirken uni puan neydi senin paylasabilir misin rica etsem
Yanlıs hatırlamıyorsam sözel 380 puanım vardı lise not ortalamam 75

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Çrş May 27, 2020 6:03 pm

erenbozkaya34 yazdı: Çrş May 27, 2020 5:44 pm Yanlıs hatırlamıyorsam sözel 380 puanım vardı lise not ortalamam 75
Sozel anladim ok 75 puan diploma sorun yarattimi benim 82.53 kabul icin iyi mi sence

besyan

Mesaj gönderen besyan » Sal Haz 02, 2020 1:16 pm

Selamlar benim de bir sorum var bende lise son sınıfım lise diploma puanım ile bir üniversiteye girmem mümkün mü?
Alman vatandaşıyım,Mavi kartlıyım. Almancam yok.

besyan

Mesaj gönderen besyan » Sal Haz 02, 2020 1:17 pm

erenbozkaya34 yazdı: Pzt May 25, 2020 4:26 pm Merhaba elimde bremen üniversitesi şartlı kabulüm var ama geçerliliği 2020 ekim ayında bitecek dil seviyem henüz a1 hala vizeye basvurmus değilim. Konsolosluklar açılıp evraklarımı tamamlayana kadar şartlı kabulümün bitmesine az bi zaman kalmıs olacak bu kabulu nasıl uzatabilirim veya ne tavsiye edersiniz bana?
[/quot

dostum univeritede mıydın geçiş mi yaptın yoksa direk liseden mi geçiş yaptın biraz anlatır mısın yani kabul almak için neler yaptın rica etsem.

erenbozkaya34

Mesaj gönderen erenbozkaya34 » Çrş Haz 10, 2020 2:57 pm

Orbidude yazdı: Sal May 26, 2020 1:47 pm Merhabalar,
Dear Claduia Pellegrino,
First of all I appreciate for your time and services and i wanted to write you about a situtation which concerns me for my academic starting. My conditional acceptance ends on 09/27/2020. Due to the Covid-19, flights were cancelled until August 31. If we consider the visa and the consular procedures I want to request for conditional admission extension. I would be glad if you could help me about this.
Best Regards,
Eren Talha Bozkaya

Şöyle yazıyorum?

Orbidude

Mesaj gönderen Orbidude » Prş Haz 11, 2020 2:34 pm

Computer_Berkay yazdı: Sal May 26, 2020 3:28 pm Insallah kardesim bende bu sene universitelere basvuracam insallah sen kac puanla yerlesmistin ve basvururken universiteye hangi dil seviyesi ile basvurdun tesekkurlerr.
Yerleştirme puanımı hatırlayamıyorum 390 civarında heralde. Şartlı kabul için temmuzda başlayacak olan B2 ye başvurdum Ocakta. Temmuza kadar da B1 seviyesine kendi imkanlarımla gelmeye çalışıyorum plan bu.

Orbidude

Mesaj gönderen Orbidude » Prş Haz 11, 2020 2:36 pm

erenbozkaya34 yazdı: Çrş Haz 10, 2020 2:57 pm Dear Claduia Pellegrino,
First of all I appreciate for your time and services and i wanted to write you about a situtation which concerns me for my academic starting. My conditional acceptance ends on 09/27/2020. Due to the Covid-19, flights were cancelled until August 31. If we consider the visa and the consular procedures I want to request for conditional admission extension. I would be glad if you could help me about this.
Best Regards,
Eren Talha Bozkaya

Şöyle yazıyorum?
Gayet güzel 👍 umarım her şey dilediğiniz gibi olur

Computer_Berkay

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Prş Haz 11, 2020 5:51 pm

[*]
Orbidude yazdı: Prş Haz 11, 2020 2:34 pm Yerleştirme puanımı hatırlayamıyorum 390 civarında heralde. Şartlı kabul için temmuzda başlayacak olan B2 ye başvurdum Ocakta. Temmuza kadar da B1 seviyesine kendi imkanlarımla gelmeye çalışıyorum plan bu.
Anladim sagol kardesim

erenbozkaya34

Mesaj gönderen erenbozkaya34 » Cmt Haz 13, 2020 10:32 pm

Selamlar. Şartlı kabul uzatma talebi emailime red cevabı geldi. 27 eylül öncesi okula başvurmazsam hakkımı kaybedeceğimi söylediler:/