Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'ya nasıl geri döneceğim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
rodosto

Almanya'ya nasıl geri döneceğim?

Mesaj gönderen rodosto » Çrş Nis 01, 2020 12:24 pm

Selam herkese. Bildiğiniz üzere dış hatlar neredeyse tamamen durmuş durumda şu an. Ben 10 günlüğüne paskalya sebebiyle gelmiştim Türkiye'ye, neredeyse bir aydır buradayım. Şimdi Almanya'da durumlar harika olmasa da okulun 20 Nisan'da açılabileceğine dair pozitif bir görüş var.

Benim gibi burada kalmış okuluna geri gidemeyecek arkadaşlar var mı? Ne yapılabilir bu durumda bilgisi olan varsa cidden çok yardımcı olursunuz bana. Okul şimdi online ders veriyor ama açılırsa bunlar da gidecek. Acaba okulu mu dondursam diyorum da bir yıl da kaybetmek istemiyorum bunun yüzünden.

Gelecek cevaplar için şimdiden teşekkürler.

cyclops1

Re: Almanya'ya nasıl geri döneceğim?

Mesaj gönderen cyclops1 » Çrş Nis 01, 2020 2:51 pm

Merhaba ben de aynı durumdayım ama ben daha okula kayıt olmadım.Yaz semesterinde kayıt olurum diyordum ama online eğitim ile pek de faydalı olacağını düşünmüyorum bu nedenle kış döneminde okula kayıt olmayı düşünüyorum.Sınavlar nasıl olacak belli değil.Kimse şu anda böyle böyle olur diyecek vazıyette de değil o yüzden kaybettiğin yarım dönem çok da bir şey değil bence.Zaten dünyada genel anlamda bir kayıp var eğitimde.Herkes bizim durumumuzda.Ama bence okulunu dondurma.Hiç değilse online derslere göz gezdirmiş olursun ;)

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Prş Nis 02, 2020 7:22 pm

Ben şimdi Baden-Württemberg'de olduğumdan okula da 1500 euro dönemlik ücretimi ödedim. Hala ne olacağı belli değil. Okul açılacak mı o bile kesin değil. Ne yapayım nasıl yapayım şaşakaldım şu anda.

technonur

Mesaj gönderen technonur » Prş Nis 02, 2020 7:31 pm

https://elefand.diplo.de bu adrese girip kayit olun konsolosluk yeterli sayida magdur kisi oldugunda ucak gönderiyor. ben kayit oldum umarim yeterli sayida talep gelirde bir sekilde gidebiliriz.

XxXxX

Mesaj gönderen XxXxX » Cum Nis 03, 2020 12:21 am

Bende kaldım kaldım burda. Lise bitmedigi icin zaten donemiyorum. Ustelik alman vatandasiyim. Resmen zorla tutuluyorum su lise bitmedigi icin. Haziranda asla gelmemek uzere gidecem zaten bu ulkeden. Simdi basimaza bu cikti.

Kullanıcı avatarı
rodosto

Mesaj gönderen rodosto » Sal Nis 21, 2020 6:15 pm

THY dünyanın 59 ülkesine tahliye uçakları yollayacağını, bu ülkelerin vatandaşlarını ve oturumu olanları geri götürebileceğine dair bir açıklama yaptı. Ama İstanbul'da olmadığımdan seyahat izin belgesi de gerekiyor. Şimdi o da kafamı karıştırdı.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/ ... seferleri/