Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

TUM/FAU CSE/CE Master Sonuçları

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
dinlebenikucukkedi

TUM/FAU CSE/CE Master Sonuçları

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Prş Mar 12, 2020 3:13 am

Merhabalar herkese,

TUM CSE ve FAU CE programlarına başvuruda bulundum. Belgelerimi TUMonline a 02.03 de yükledim 03.03 de "Formal entry requirements met" maili geldi onaylandı. FAU içinde daha erken bi tarihte 14 Şubat civarı yükledim received olarak gözüküyor.

Acaba daha önceden başvurmuş ve sonuç almış olan tecrübeli birisi ne kadar zaman içinde geri dönüş alırım tahmini yardımcı olabilir mi ?

Haziran ayı içinde DAAD bursu için kabul mektubu vermek gerekiyor onun haricinde, yine kabul almama ihtimalime karşı Haziran ayı içinde kendi okulumda master başvurusu yapmam lazım ancak başka üniversitelere başvurduğum için danışman bulmak sıkıntı yaratacaktır.

Genel not ortalamam Alman sisteminde 2.2 ve Türkiye'nin iyi sayılan üniversitelerinden birinden mezun oluyorum.

kdemir

Re: TUM/FAU CSE/CE Master Sonuçları

Mesaj gönderen kdemir » Prş Mar 12, 2020 3:20 am

dinlebenikucukkedi yazdı: Prş Mar 12, 2020 3:13 am Merhabalar herkese,

TUM CSE ve FAU CE programlarına başvuruda bulundum. Belgelerimi TUMonline a 02.03 de yükledim 03.03 de "Formal entry requirements met" maili geldi onaylandı. FAU içinde daha erken bi tarihte 14 Şubat civarı yükledim received olarak gözüküyor.

Acaba daha önceden başvurmuş ve sonuç almış olan tecrübeli birisi ne kadar zaman içinde geri dönüş alırım tahmini yardımcı olabilir mi ?

Haziran ayı içinde DAAD bursu için kabul mektubu vermek gerekiyor onun haricinde, yine kabul almama ihtimalime karşı Haziran ayı içinde kendi okulumda master başvurusu yapmam lazım ancak başka üniversitelere başvurduğum için danışman bulmak sıkıntı yaratacaktır.

Genel not ortalamam Alman sisteminde 2.2 ve Türkiye'nin iyi sayılan üniversitelerinden birinden mezun oluyorum.
O kontrol işi 1 hafta da sürebiliyor 3 ile 4 hafta arası sürdüğü de oldu. Ben son olarak sigorta belgem eksikti yükledim 22 gün sonra kontrol edildi...

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Prş Mar 12, 2020 1:35 pm

kdemir yazdı: Prş Mar 12, 2020 3:20 am O kontrol işi 1 hafta da sürebiliyor 3 ile 4 hafta arası sürdüğü de oldu. Ben son olarak sigorta belgem eksikti yükledim 22 gün sonra kontrol edildi...
Kontrol işi dediğiniz formal requirement ise şuanda tikli zaten

Admission sonucu eğer 3-4 hafta sürüyor ise bu ayın sonunda öğrenme şansım var mı yoksa daha ileri bir tarihte mi açıklanıyor admission sonuçları?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Prş Mar 12, 2020 1:42 pm

dinlebenikucukkedi yazdı: Prş Mar 12, 2020 1:35 pm Kontrol işi dediğiniz formal requirement ise şuanda tikli zaten

Admission sonucu eğer 3-4 hafta sürüyor ise bu ayın sonunda öğrenme şansım var mı yoksa daha ileri bir tarihte mi açıklanıyor admission sonuçları?
O yoğunluğa göre değiliyor ama minimum 1 hafta sürüyor. benim arkadaş 3. haftaya girerken öğrenmişti. ben de tikten 3 gün sonra mülakat davetiyesi geldi. Mülakattan sonra da 1 hafta içinde açıklandı sistem gecikmesi yüzünden. studium@tum.de gibi bir adres vardı oraya mail atmak hiçbir işe yaramaz. Kendi bölümünün kabulle alakalı mail adresi varsa oraya at yoksa bekleyeceksin açıklanana kadar kimse yardımcı olamaz.

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Cmt Mar 14, 2020 3:08 pm

kdemir yazdı: Prş Mar 12, 2020 1:42 pm O yoğunluğa göre değiliyor ama minimum 1 hafta sürüyor. benim arkadaş 3. haftaya girerken öğrenmişti. ben de tikten 3 gün sonra mülakat davetiyesi geldi. Mülakattan sonra da 1 hafta içinde açıklandı sistem gecikmesi yüzünden. studium@tum.de gibi bir adres vardı oraya mail atmak hiçbir işe yaramaz. Kendi bölümünün kabulle alakalı mail adresi varsa oraya at yoksa bekleyeceksin açıklanana kadar kimse yardımcı olamaz.
Anladım durum bu şuan sanırım belirsiz bir süre daha bekleyeceğiz teşekkür ederim
Resim

OezenEC

Mesaj gönderen OezenEC » Pzr Tem 05, 2020 4:16 am

dinlebenikucukkedi yazdı: Prş Mar 12, 2020 3:13 am Merhabalar herkese,

Hocam tum Cse konusunda son durum ne oldu merak ettim. Ben de kıl dönemi için tum da civil engineering, computational mechanics ve computational science and engineering master programlarına başvurdum. Başvuralı 10 gün oldu. Hepsi için formal requirements checked durumda. Sonuçlar ne zaman gelir bilmiyorum. Sizin sonuç çıktı mı acaba?