Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni-assist belgelerimi almış fakat bir sorum var

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
exectus

uni-assist belgelerimi almış fakat bir sorum var

Mesaj gönderen exectus » Çrş Şub 26, 2020 4:08 am

Merhaba. Uni-assist tarafından belgelerim alınmış bunun hakkında bir mesaj aldım. Fakat belgede wintersemester 2020 olarak yazılmış. Bunda herhangi bir problem olmaz değil mi? Sonuçta wintersemester dediği 2020/21 olmalı?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: uni-assist belgelerimi almış fakat bir sorum var

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Şub 26, 2020 10:52 am

Ne icin nasil basvuru yaptin bilmiyoruz ama WS2020 dedigin gibi 2020/21 oluyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Çrş Şub 26, 2020 11:01 am

Hazır bu başlık uni-assistle ile ilgiliyken bir soru da ben sormak istiyorum.

-Mayıs 15 son başvuru tarihi olan bir üniversite için en geç mart sonu uni assiste belgeleri yükleyip postalasam süreçte bir sıkıntı yaşar mıyım?

Teşekkürler!

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Şub 26, 2020 11:26 am

Physiker yazdı: Çrş Şub 26, 2020 10:52 am Ne icin nasil basvuru yaptin bilmiyoruz ama WS2020 dedigin gibi 2020/21 oluyor.
Münich Teknik Üniversitesi Master programı için başvurmuştum Wintersemester 2020/21 değilde sadece Wintersemester 2020 yazması garibime gitti. Başvururken WS 2020/21 için başvurdum.

“München, Technische Universität München for Wintersemester 2020“

exectus

Mesaj gönderen exectus » Çrş Şub 26, 2020 11:30 am

nautilus yazdı: Çrş Şub 26, 2020 11:01 am Hazır bu başlık uni-assistle ile ilgiliyken bir soru da ben sormak istiyorum.

-Mayıs 15 son başvuru tarihi olan bir üniversite için en geç mart sonu uni assiste belgeleri yükleyip postalasam süreçte bir sıkıntı yaşar mıyım?

Teşekkürler!
Yaklaşık 4 haftada dönüş yapıyolarmış. VPD olarakmı başvuracaksınız yoksa uni assist tüm belgelerinizi mi istiyor? uni assistten sonra okula tekrardan başvuracak mısınız belgeleri okula siz mi göndereceksiniz? Yoksa online mı başvuravaksınız üni assist sonrası? Bunlar süreyi değiştirir.

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Çrş Şub 26, 2020 1:44 pm

exectus yazdı: Çrş Şub 26, 2020 11:30 am Yaklaşık 4 haftada dönüş yapıyolarmış. VPD olarakmı başvuracaksınız yoksa uni assist tüm belgelerinizi mi istiyor? uni assistten sonra okula tekrardan başvuracak mısınız belgeleri okula siz mi göndereceksiniz? Yoksa online mı başvuravaksınız üni assist sonrası? Bunlar süreyi değiştirir.
VPD olarak, sonrasında başvurmak istediğim çoğu üniversite online olarak da başvuru yapmamı istiyor. Tabi bazıları online başvur VPD yi sonra teslim edersin diyor, bazıları ise VPD ile işe koyuluyor.

exectus

Mesaj gönderen exectus » Prş Şub 27, 2020 9:38 pm

nautilus yazdı: Çrş Şub 26, 2020 1:44 pm VPD olarak, sonrasında başvurmak istediğim çoğu üniversite online olarak da başvuru yapmamı istiyor. Tabi bazıları online başvur VPD yi sonra teslim edersin diyor, bazıları ise VPD ile işe koyuluyor.
VPD nin orjinalini isteyenler için ucu ucuna yetişebilir. Turpex kullanın 3 iş gününde ulaşıyor. Online olanlar için sıkıntı olmaz hocam.

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Cum Şub 28, 2020 9:15 am

exectus yazdı: Prş Şub 27, 2020 9:38 pm VPD nin orjinalini isteyenler için ucu ucuna yetişebilir. Turpex kullanın 3 iş gününde ulaşıyor. Online olanlar için sıkıntı olmaz hocam.
Teşekkür ederim cevabınız ve tavsiyeniz için. Dikkate alacağım.

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Sal Mar 31, 2020 4:44 pm

Merhaba,

Bugün uni asiste belgelerimi Turpex ile göndermek için PTT'ye gittim ancak gelen yazı ile gönderemeyecekleri söylediler.Uni assiste yazdım ancak ne zaman cevap gelir bilmiyorum.

Uni assist için başvurduğum üniversite sayısı için ödeme de yaptım bugün. Sizce ne yapmalıyım? Nasıl onlara bu belgeleri ulaştırabilirim? Acil yardımlarınıza ihticacım var. Teşekkür ederim şimdiden

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Cmt Nis 04, 2020 3:04 am

DHL yada UPS şubesi varsa yakınınızda onları deneyebilirsiniz. Daha tuzlu olacaktır ancak durumda ortada

Aplicant

Mesaj gönderen Aplicant » Çrş Nis 08, 2020 2:49 am

merhaba, master başvurum 15 nisanda başlıyor ve 15 mayısta bitiyor. Bu hafta belgelerimi toplayıp uniassiste göndereceğim ama bu süre başvuru için yeterli değil mi? uniassist sisteminde 8 hafta önceden gönderilmesi tavsiye edilmiş çünkü. Covid-19 sebebiyle acaba gönderim süresi de uzarsa diye endişeleniyorum bir bilginiz var mı?

zodiacpremium

Mesaj gönderen zodiacpremium » Çrş Nis 08, 2020 4:06 am

Ben de aynı durumdayım ve merak ediyorum. Nereye basvuruyorsunuz?

dinlebenikucukkedi

Mesaj gönderen dinlebenikucukkedi » Çrş Nis 08, 2020 12:52 pm

Aplicant yazdı: Çrş Nis 08, 2020 2:49 am merhaba, master başvurum 15 nisanda başlıyor ve 15 mayısta bitiyor. Bu hafta belgelerimi toplayıp uniassiste göndereceğim ama bu süre başvuru için yeterli değil mi? uniassist sisteminde 8 hafta önceden gönderilmesi tavsiye edilmiş çünkü. Covid-19 sebebiyle acaba gönderim süresi de uzarsa diye endişeleniyorum bir bilginiz var mı?
Uni-Assiste başvurular başlamadan gönderebilirsiniz belgeleri asenkron olarak

Aplicant

Mesaj gönderen Aplicant » Çrş Nis 08, 2020 1:53 pm

bu hafta içinde yani okul kayıtları başlamadan 3-4 gün önce göndereceğim ama ben 15'inde başlıyor diye biraz oyalanmıştım. Meğer uniassist'e daha önceden yollamam daha iyiymiş. Ama 4-5 haftalık süre yeterli olur mu daha önce başvurduysanız sizin süreciniz ortalama kaç hafta sürdü? uniassist Turkey için 3 hafta yazmış. Bu süre uniassist'in evrakları okula iletme süresi mi? öyleyse benim evrakları uniassist'e ulaştırmak için en fazla 8-9 günüm kalır. En hızlı kargo için hangisini tercih etmeliyim sizce Türkiyeden Almanyaya bu kadar hızlı gönderim yapabilir miyim?

rulman

Mesaj gönderen rulman » Sal Nis 14, 2020 11:40 am

nautilus yazdı: Çrş Şub 26, 2020 1:44 pm VPD olarak, sonrasında başvurmak istediğim çoğu üniversite online olarak da başvuru yapmamı istiyor. Tabi bazıları online başvur VPD yi sonra teslim edersin diyor, bazıları ise VPD ile işe koyuluyor.
Hocam merhaba size çok kısa bir sorum olacak. Ben de TUM için uni assist üzerinden VPD almaya çalışıyorum. Öncelikle online portala sadece diploma ve yerleştirme belgemi yükledim (lisans a başvuruyorum). Sonrasında ise TUM bachelor seçip 75 euro'ya satın aldım. Şimdi bu durumda bana VPD yi yollarlar değil mi? Yani diğer belgeler (CV, Motivasyon, transkript vs.) VPD almak için gerekli değil. Ben bu işlemi yapınca onlar otomatik olarak VPD başvuru şeklinde mi işleme alıyor? (Orijinal belgeleri de yakında yollayacağım bir sıkıntı çıktı Beglaubigung da.) Bu arada online ödemeyi yaptıktan sonra belirli bir süre içerisinde göndermek zorunda mıyız belgeleri sitede buna dair bir şey okumadım da. Ben ödeme yaptıktan 1 hafta sonra falan ancak yollayabileceğim çünkü. Teşekkür ederim.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Nis 14, 2020 12:00 pm

rulman yazdı: Sal Nis 14, 2020 11:40 am Hocam merhaba size çok kısa bir sorum olacak. Ben de TUM için uni assist üzerinden VPD almaya çalışıyorum. Öncelikle online portala sadece diploma ve yerleştirme belgemi yükledim (lisans a başvuruyorum). Sonrasında ise TUM bachelor seçip 75 euro'ya satın aldım. Şimdi bu durumda bana VPD yi yollarlar değil mi? Yani diğer belgeler (CV, Motivasyon, transkript vs.) VPD almak için gerekli değil. Ben bu işlemi yapınca onlar otomatik olarak VPD başvuru şeklinde mi işleme alıyor? (Orijinal belgeleri de yakında yollayacağım bir sıkıntı çıktı Beglaubigung da.) Bu arada online ödemeyi yaptıktan sonra belirli bir süre içerisinde göndermek zorunda mıyız belgeleri sitede buna dair bir şey okumadım da. Ben ödeme yaptıktan 1 hafta sonra falan ancak yollayabileceğim çünkü. Teşekkür ederim.
vpd için sadece üniversite sınavı yerleşme belgeni, lise diplomanı ve pasaport fotokopisini gönderiyorsun sana VPD belgesi hem mail olarak hem de kağıt olarak geliyor. diğer türlü motivasyon, cv benzeri şeyleri TUM un başvuru sayfasından hallediyorsun hatta oraya VPD belgeni de yükleyeceksin.

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Sal Nis 14, 2020 11:58 pm

Merhaba
Ben de 1-2 gün içinde tum lisans için Uni assiste belge göndereceğim
1) yerleşme belgemin önü almanca arkası Türkçe şeklinde noter onaylı. Yani 2 farklı kağıt ta değil . Bir sıkıntı olur mu
2) Diploma Yerleştirme belgesi pasaport dışında bir belge gerek miyor değil mi.
3) Şu an acelesi yok ama cv ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Cv de hangi detaylar belirtilmeli. Mesela TOEFL,Sat gibi farklı sınav sonuçları katıldığım bilim kampları Uluslararası Olimpiyat vs belirtilmeli mı

Teşekkürler

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Çrş Nis 15, 2020 12:21 am

Fat123 yazdı: Sal Nis 14, 2020 11:58 pm Merhaba
Ben de 1-2 gün içinde tum lisans için Uni assiste belge göndereceğim
1) yerleşme belgemin önü almanca arkası Türkçe şeklinde noter onaylı. Yani 2 farklı kağıt ta değil . Bir sıkıntı olur mu
2) Diploma Yerleştirme belgesi pasaport dışında bir belge gerek miyor değil mi.
3) Şu an acelesi yok ama cv ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Cv de hangi detaylar belirtilmeli. Mesela TOEFL,Sat gibi farklı sınav sonuçları katıldığım bilim kampları Uluslararası Olimpiyat vs belirtilmeli mı

Teşekkürler
1- olmaz
2- hayır (belki internetten uniassisste doldurduğun form? benim zamanda uniassist eski arayüzündeydi belki değişmiştir)
3- evet istersen

Fat123

Mesaj gönderen Fat123 » Çrş Nis 15, 2020 5:57 pm

Merhaba. Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Ben ÖSYM belgesini internetten aldım. Diploma ise okuldan. Bunlar çevrilip noter onaylı olduktan ( Kaymakamlik onayı YOK) sonra konsolosluktan da onaylanması gerekiyor mu. Yoksa göndermek için yeterli mi.
Teşekkürler

nautilus

Mesaj gönderen nautilus » Çrş Nis 15, 2020 6:33 pm

Fat123 yazdı: Çrş Nis 15, 2020 5:57 pm Merhaba. Öncelikle cevaplar için teşekkürler. Ben ÖSYM belgesini internetten aldım. Diploma ise okuldan. Bunlar çevrilip noter onaylı olduktan ( Kaymakamlik onayı YOK) sonra konsolosluktan da onaylanması gerekiyor mu. Yoksa göndermek için yeterli mi.
Teşekkürler
Uluslararası geçerliliği olması açısından ya kaymakamlıkta ya da konsoloslukta tasdikletmen gerekiyor. Bu arada ÖSYM yerleştirme sonuç belgesinin internetten aldığın versiyonu Almanya konsolosluğunda çalışmaz, şimdiden haberin olsun.