Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yüksek lisans için dil belgesi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
fullmoon

Yüksek lisans için dil belgesi

Mesaj gönderen fullmoon » Cum Şub 14, 2020 8:49 pm

Merhaba, ingilizce yüksek lisans icin almanyadaki birkaç üniversiteye başvurucağım fakat üniversitelerin internet sitelerina baktığımda ingilizce dil belgesi isteniyor. Ben lisansimi ingilizce olarak bitirdim ve koç universitesinde okudum, okulda bir dönem hazırlık okuduktan sonra okulun yaptığı kuepe denilen ingilizce yeterlilik sınavını gectikten sonra lisansa başlayabildim. Lisansımı ingilizce okuduğum için ve ingilizce yeterlilik sınavını da geçtiğim için yine de toefle gibi sinavlara girip belge vermem gerekir mi yoksa benim okulum bizlere istediğimiz takdirde ingilizce atlama sinavinin sonucunu veriyor imzali bir sekilde (bu kişinin ingilizce puanı su kadardir diye) bu belge de yeterli olabilir mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Yüksek lisans için dil belgesi

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 17, 2020 12:02 am

Lisans egitiminin egitim dilinin ingilizce olduguna dair bir belge ile basvuru yapabilirsin ama basvuru yapacagin üniversiteye sorman gerekiyor yine, böyle bir belgeyi kabul edermisiniz, ielts veya teofla gerek kalmadan diye.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

ginevra

Re: Yüksek lisans için dil belgesi

Mesaj gönderen ginevra » Sal Mar 10, 2020 7:29 pm

Sizinle aynı durumdayım. Kadir Has Üniversitesi'nde %100 İngilizce bir bölümden mezun oldum. Öncelikle başvuracağınız programların sayfalarında mutlaka admission criterions kısmını iyice okuyun İngilizce yeterliliği şartlarını yazıyorlar. Orada lisans eğitiminizin İngilizce olmasının yeterlilik olarak kabul edilip edilmediği mutlaka belirtilmiştir. Yine de Physiker'ın dediği gibi maille bilgi almakta da fayda var. Eğer bölümünüzün %100 İngilizce olması yeterlilik olarak kabul ediliyorsa bunun transkriptinizde ya da diploma ekinizde belirtildiğinden emin olun. Aksi takdirde okul belgenizin eksik olduğunu düşenerek başvurunuzu eleyebilir.