Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

FH Aachen Vs. FH Jena

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
bcde

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen bcde » Çrş May 19, 2010 3:16 pm

Arkadaslar Malzeme Muhendisligi\'nde master yapmak icin bir yola cikmis bulundum. Ve konu basliginda adlari gecen 2 okuldan kabul geldi. Simdi secim zamani, hangi okul agir basar ? Bu 2 okul hakkinda bilgileri olan arkadaslar lutfen yardim edin bana, simdiden tesekkurler...

zagreus81

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen zagreus81 » Çrş May 19, 2010 8:53 pm

Iki sorun var BCDE cevaplarsan sevinirim.

1. Bahsettigin bolumun almanca orijinal ismi nedir?
2. Bir de bolume basvururken postayla mi yoksa UNI ASSIST uzerinden mi basvurdun?
3. DSH-2 var mi?

bcde

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen bcde » Çrş May 19, 2010 9:33 pm

1-Aachen\'daki bolumun adi Angewandte Polymerwisserschaften, Jena\'dakinin ise Materials Engineering diye geciyor. Almanca bir isim yazmiyordu.

2- Bir danisman vasitasiyla basvurdum, yani postayla ulastirdik evraklari.

3-Bu soruda sanirim Dsh gerekiyor mu demek istedin. Evet gerekiyormus. Aachen\'da Dsh2, Jena\'da ise Dsh 3 veya Dsh 2 olur dediler

deryaa

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen deryaa » Sal May 25, 2010 10:34 pm

Selam,

Meslektasim olarak seni oncelikle aldigin kabuller icin kutluyorum. Secimini yaparken master da calismak istedigin konu ile ilgili olarak hangisinin teknik ve teorik imkanlar daha ii ise onu tercih etmeni tavsiye ederim. Onun disinda Aachen Almanya\'nin en iyi okullari arasinda..http://www.karriere.de/sonstige/3-teil- ... atik-7131/ bu linki de incele, kararinda sana yardimci olur sanirsam..Ama dedigim gibi calismak istedigin konu ile imkanlarin saglam olmasi bana gore cok onemli..Kolay gelsin..

Mkadir

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen Mkadir » Pzr May 30, 2010 11:17 pm

Merhabalar.Ben Tr\'de iki yillik makine bolumunden mezun olmak uzereyim.Aachen unide Makine muhendisligi okumak istiyorum.Almancam sifir ingilizcem orta seviyede.Once uninin dil kursuna kayit yapip sora okula basvurma gibi bi sansim varmi?

bcde

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen bcde » Pzt May 31, 2010 1:02 am

valla bu konuda bir fikrim yok ama sanki baska bir baslikta bu sorunu yoneltsen daha cok kisi yardim edebilirdi :D

reportr05

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen reportr05 » Pzt May 31, 2010 2:15 am

Aachen uninin kursu var mi varsa da en az kabul ettigi seviye ne senin bolumun icin DSH kac yapman lazim. cogu universite B1 sertifikali ogrenci kabul ediyor. ingilizce bilgin onlari ilgilendirmez istersen anadilin olsun ingilizce. Aachen icin burdaki tanitim yazisini okuyabilirsin.

bu arada ben de Jenadayim. FH iyi bir universite. Pratikte de iyiler arkadaslarim var onlar mekatronik okuyorlar ve baya bi laboratuar dersleri var. diger unilerde oyledir. senin bolumu bilmiyorum ama teknik bolumlerde munich uni iyi. TH Munichen olani tabi

FH Jenada baya populerdir dogu almanyada

Mkadir

FH Aachen Vs. FH Jena

Mesaj gönderen Mkadir » Pzt May 31, 2010 2:21 am

benim bu sertifikalar falan hakkinda hicbir bilgim yok acikcasi.aachenda okuyan hic bir kimseyle iletisimede gecemedim henuz.uni hakkindada tanitimi bulamadim sitede:( cok yabanci kaldim