Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Önlisans bitirip Almanya’da Lisans okumak.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
atakan282

Önlisans bitirip Almanya’da Lisans okumak.

Mesaj gönderen atakan282 » Pzr Şub 02, 2020 12:28 am

Herkese Selamlar 👋🏼👋🏼

Forumu birkaç gündür takip etmekteyim birçok farklı bilgiye ulaştım fakat aklımda çokça bilgi karmaşası oluştu, bunun için başlık açmaya karar verdim.

Türkiye’de önlisans mezunu biri olarak forumumuzdaki birçok insan gibi ben de Almanya’da Lisans okumak istiyorum. İnternet üzerinde birçok sitede yönergeler mevcut fakat bildiğiniz gibi çoğu danışmanlık sitesi ve bizlerden detaylı bilgi için ücretler talep ediyorlar.

Ben çoğu kişinin bilmek istediği birkaç soru soracağım;
1) Başvurmak istediği üniversitelere karar verdim, nasıl başvuru yapmam gerekiyor?
2) uni-assist.de sitesinden nasıl başvuru yapabilirim? (sanırım bu ön başvuru gibi birşey oluyor)
3) Başvuru-Kabul sürecinde üniversitelere bizzat gitmem gerekecek mi?
4) Benim bloke hesaba yatıracak param yok fakat Almanya’da bana garantör olabilecek kişilere sahibim bu bloke hesabı açmama gerek kalacak mı?
5) Bana garantör olacak kişi ile hangi prosedürleri gerçekleştirmem gerekiyor?

şimdiden teşekkürler, iyi forumlar :) 👋🏼

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Önlisans bitirip Almanya’da Lisans okumak.

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 03, 2020 12:12 pm

1- Üniversiteye göre degisiyor. Üniversitelerin kendi sitesinde bulabilirsin bilgileri.

2- Uni Assist e üye olup, belgeleri önce yükleyerek ve daha sonra postayla Uni assist e ileterek. Tam olarak anlatmasi saatler sürebilir.

3- Hayir.

4- Garantör yeterli.

5- https://community.deutschstudent.com/v ... =7&t=11548
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com