Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Münih Teknik Üniversitesi şartlı kabul???(dil belgesi olmadan)

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
gryergl

Münih Teknik Üniversitesi şartlı kabul???(dil belgesi olmadan)

Mesaj gönderen gryergl » Çrş Oca 08, 2020 1:06 pm

Arkadaşlar bir önceki postumda bu konuyu burdan sormuştum ve okula da bu konu hakkında mail atmıştım. ''Hiçbir dil sertifikam olmadan şartlı kabul alabilir miyim?''diye. https://community.deutschstudent.com/vi ... hp?t=14400

Bu şekilde hiçbir dil sertifikası olmadan münih teknik mimarlık almanca bölümünden şartlı kabul alan bir arkadaşım var ve kendisi sadece vize görüşme işlemi için a1 goethe sertifikası almış. Okula sorduğumda bana gelen yanıt maili şu şekildedir:

''Please note: Language certificates are documents required for admission, therefore they need to be submitted until the end of the application period. Conditional admission without the necessary language certificates is not offered at TUM.''

Ben de aynı şekilde sadece vize almak için a1 kursuma gidiyordum ve okula dil belgesi sunmadan kabul almak istedim. Aynı şekilde başka bir öğrenciye sunulurken bana neden direkt olarak bu cevabı verdiklerini anlamıyorum. Zaten Türkiye'de C 1 seviye olmanın çok gerçekçi olmadığını düşünürsek gelen öğrencilerin %90 ı dil eğitimine taabi tutulacaklar(özel veya okulun kursları). Vize için de zaten en az a1-a2 seviyesi ile oraya gideceğiz. Şartlı kabul de genelde 1-2 sene istenilen dil seviyesine gelinmesi isteniyor. Bu konuyu çözemedim bir türlü. Ben Almanyada almanca öğrenilmesinin doğru olduğu taraftarıyım ve şartlı kabul alarak gitmek zorundayım. ve münich teknikten olması benim için çok önemli. Bu konuda yardım olabilecek veya bir bildiğini paylaşan olursa çok sevinirim.

gryergl

Re: Münih Teknik Üniversitesi şartlı kabul???(dil belgesi olmadan)

Mesaj gönderen gryergl » Çrş Oca 08, 2020 1:32 pm

Ek olarak hiçbir dil sertifikası olmadan şartlı kabul alabileceğim üniversiteler hangileridir?

Uoezata

Mesaj gönderen Uoezata » Pzr Oca 12, 2020 4:18 pm

gryergl yazdı: Çrş Oca 08, 2020 1:32 pm Ek olarak hiçbir dil sertifikası olmadan şartlı kabul alabileceğim üniversiteler hangileridir?
Türkiye'den hangi bölümden mezunusun?

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzr Oca 12, 2020 10:23 pm

gryergl yazdı: Çrş Oca 08, 2020 1:06 pm Arkadaşlar bir önceki postumda bu konuyu burdan sormuştum ve okula da bu konu hakkında mail atmıştım. ''Hiçbir dil sertifikam olmadan şartlı kabul alabilir miyim?''diye. https://community.deutschstudent.com/vi ... hp?t=14400

Bu şekilde hiçbir dil sertifikası olmadan münih teknik mimarlık almanca bölümünden şartlı kabul alan bir arkadaşım var ve kendisi sadece vize görüşme işlemi için a1 goethe sertifikası almış. Okula sorduğumda bana gelen yanıt maili şu şekildedir:

''Please note: Language certificates are documents required for admission, therefore they need to be submitted until the end of the application period. Conditional admission without the necessary language certificates is not offered at TUM.''

Ben de aynı şekilde sadece vize almak için a1 kursuma gidiyordum ve okula dil belgesi sunmadan kabul almak istedim. Aynı şekilde başka bir öğrenciye sunulurken bana neden direkt olarak bu cevabı verdiklerini anlamıyorum. Zaten Türkiye'de C 1 seviye olmanın çok gerçekçi olmadığını düşünürsek gelen öğrencilerin %90 ı dil eğitimine taabi tutulacaklar(özel veya okulun kursları). Vize için de zaten en az a1-a2 seviyesi ile oraya gideceğiz. Şartlı kabul de genelde 1-2 sene istenilen dil seviyesine gelinmesi isteniyor. Bu konuyu çözemedim bir türlü. Ben Almanyada almanca öğrenilmesinin doğru olduğu taraftarıyım ve şartlı kabul alarak gitmek zorundayım. ve münich teknikten olması benim için çok önemli. Bu konuda yardım olabilecek veya bir bildiğini paylaşan olursa çok sevinirim.
Münih teknik şartlı kabul asla vermez. İngilizce bölümdür ingilizce sertifikasıyla kabul almıştır arkadaşın.

gryergl

Mesaj gönderen gryergl » Pzt Oca 13, 2020 5:24 pm

Uoezata yazdı: Pzr Oca 12, 2020 4:18 pm Türkiye'den hangi bölümden mezunusun?
Mimarlık bölümünden mezunum

gryergl

Mesaj gönderen gryergl » Pzt Oca 13, 2020 5:27 pm

kdemir yazdı: Pzr Oca 12, 2020 10:23 pm Münih teknik şartlı kabul asla vermez. İngilizce bölümdür ingilizce sertifikasıyla kabul almıştır arkadaşın.
Şartlı kabul almış. Aracı firmayı arayıp sordum onlar da onayladı fakat aracı firma Türkiyedeki ekibin dosya topladığını, almanyadaki ekibin başvuru sürecinde farklı stratejiler izlediğini ve nasıl yaptıklarını öğrenemeyeceğini söyledi. Kendisinden bu konuda ücretli danışmanlık talep ettim ama bütün süreçte yardımcı olacaklarını ve paket dışı konularda danışmanlıklar yapılmadığını söyledi. Ben de nasıl olduğunu asla çözemedim.

gryergl

Mesaj gönderen gryergl » Pzt Oca 13, 2020 8:49 pm

gryergl yazdı: Pzt Oca 13, 2020 5:27 pm Şartlı kabul almış. Aracı firmayı arayıp sordum onlar da onayladı fakat aracı firma Türkiyedeki ekibin dosya topladığını, almanyadaki ekibin başvuru sürecinde farklı stratejiler izlediğini ve nasıl yaptıklarını öğrenemeyeceğini söyledi. Kendisinden bu konuda ücretli danışmanlık talep ettim ama bütün süreçte yardımcı olacaklarını ve paket dışı konularda danışmanlıklar yapılmadığını söyledi. Ben de nasıl olduğunu asla çözemedim.
ek olarak bölüm de almanca

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Oca 13, 2020 11:45 pm

gryergl yazdı: Pzt Oca 13, 2020 5:27 pm Şartlı kabul almış. Aracı firmayı arayıp sordum onlar da onayladı fakat aracı firma Türkiyedeki ekibin dosya topladığını, almanyadaki ekibin başvuru sürecinde farklı stratejiler izlediğini ve nasıl yaptıklarını öğrenemeyeceğini söyledi. Kendisinden bu konuda ücretli danışmanlık talep ettim ama bütün süreçte yardımcı olacaklarını ve paket dışı konularda danışmanlıklar yapılmadığını söyledi. Ben de nasıl olduğunu asla çözemedim.
arkadaşın şartlı kabul belgesini göstersin o zaman :D zamanı gelince sen de alırsın kabulünü benim gibi dil öğrendikten sonra.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Pzt Oca 13, 2020 11:47 pm

Ayrıca yani şartlı kabul almış (eğer alabildiyse) alt tarafı. Dil öğrenmeden kimse okuyamayacak ve öğrenci statüsünde de değil. Çok dert etme.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Oca 14, 2020 12:11 am

kdemir yazdı: Pzt Oca 13, 2020 11:47 pm Ayrıca yani şartlı kabul almış (eğer alabildiyse) alt tarafı. Dil öğrenmeden kimse okuyamayacak ve öğrenci statüsünde de değil. Çok dert etme.
%100 eminim ki TUM asla şartlı kabul vermez. TUM un websitesine girip oradan mimarlık bachelor ya da master artık neyse oranın genel bilgi sayfasında öğrencilerin nasıl alındığına dair yönetmelik var ama Almanca. Gidip okuyabilirsiniz.
https://www.tum.de/studium/studienangeb ... f-arts-ma/
https://www.tum.de/studium/studienangeb ... f-arts-ba/
Wie wählt die TUM die Studierenden aus?
sorusunun altında şöyle bir şey var tıklarsanız yönetmeliği bulursunuz. Satzung zum Eignungsfeststellungsverfahrens
Firma bence sallıyor ama neyse. Arkadaşın madem şartlı kabul aldı varsa ekran görüntüsü göndersin inanalım.

gryergl

Mesaj gönderen gryergl » Sal Oca 14, 2020 11:49 am

kdemir yazdı: Sal Oca 14, 2020 12:11 am %100 eminim ki TUM asla şartlı kabul vermez. TUM un websitesine girip oradan mimarlık bachelor ya da master artık neyse oranın genel bilgi sayfasında öğrencilerin nasıl alındığına dair yönetmelik var ama Almanca. Gidip okuyabilirsiniz.
https://www.tum.de/studium/studienangeb ... f-arts-ma/
https://www.tum.de/studium/studienangeb ... f-arts-ba/
Wie wählt die TUM die Studierenden aus?
sorusunun altında şöyle bir şey var tıklarsanız yönetmeliği bulursunuz. Satzung zum Eignungsfeststellungsverfahrens
Firma bence sallıyor ama neyse. Arkadaşın madem şartlı kabul aldı varsa ekran görüntüsü göndersin inanalım.
Biraz dikkatli okusaydın sana sitenin her bölümünü incelediğimi üstüne okulla yazıştığımı ve gelen cevabı yazdığımı görürdün. Senin dil belgenin olması vs vs beni hiç ilgilendirmiyor kendin ne yapacaksan yapmakta serbestsin yani benim gibi yaptır falan (egonu başka yerde tatmin edebilirsin) :D :D Nasıl alınacağını da biliyorum şartlı kabul veya kabulün. Buradaki sorun bir üniversitenin belirtilenin dışında bir alım yapması ve bunu sormam. ''Nasıl alır? Ne demek alır?İmkansız'' veya sitenin şurasına burasına bak gibi saçma sapan cevaplar yazmayın. İnternetteki tüm bölümleri inceledim ve ben de yapmadığını yazdım zaten. Burada bir istisnai durum var ve kendisinin bilgilerini de paylaşmam doğru olmaz istisnai bir durum olduğu için. Bu konuda bir bilgin varsa yaz yoksa standart cevaplarla boş yorumlarla meşguliyet yaratma

gryergl

Mesaj gönderen gryergl » Sal Oca 14, 2020 11:52 am

kdemir yazdı: Pzt Oca 13, 2020 11:45 pm arkadaşın şartlı kabul belgesini göstersin o zaman :D zamanı gelince sen de alırsın kabulünü benim gibi dil öğrendikten sonra.
adamın içine oturuyor sanki benim şartlı kabul almam.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Oca 14, 2020 5:19 pm

Böyle bir şey yok diyorum sen bilgin varsa yaz diyorsun. Ego tatmini vs. konularına girmiyorum. İstisnai bir durum olacağı da yoktur. Madem var git üniversiteye at bak kabul belgesi diye. Ad soyad bilgilerini karalayıp da atabilirsin. Şartlı kabul alman ilgilendirmiyor beni. Böyle bir durum imkansız olduğunu söylüyorum sadece. Çünkü başvururken evrakların eksikse olumsuz yanıt alıyorsun. Şartlı kabul başvuru sayfası denen bir şey de yok.

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Sal Oca 14, 2020 5:50 pm

Bildiğimiz var ki yazıyoruz. Arkadaşına niye kıyak geçsinler. Merkel veya Trump'ın çocuğu mu veya Einstein mı
https://www.tum.de/studium/beratung/faq/
Kann ich ohne Sprachnachweis eine bedingte Zulassung bekommen?
An der TUM wird keine bedingte Zulassung angeboten.

Wenn Sie an der TUM studieren möchten, dann müssen Sie alle Voraussetzungen für einen Studiengang erfüllen. Das bedeutet, dass Sie bis zum Ende der Bewerbungsfrist für einen Studiengang auch einen Nachweis über das geforderte Sprachniveau einreichen müssen. Wenn Sie noch nicht über ausreichende Sprachkenntnisse verfügen, dann können wir Ihre Bewerbung leider nicht berücksichtigen.

Alle Voraussetzungen für Zulassung zu einem bestimmten Studiengang finden Sie auf den Seiten unseres Studienangebots. Dort finden Sie auch die Fachprüfungs- und Studienordnung mit den genauen Regelungen des Studiengangs, für den Sie sich interessieren.

An der TUM werden keine Deutschkurse für Studieninteressierte angeboten.

İngilizce versiyonu da.

I don't have a language certificate yet - can I get conditional admission?
TUM does not offer conditional admission.

If you intend to study at TUM, you need to fulfil all requirements for the program you apply for. This means that all documents proving all required qualifications, including the language skills, have to be submitted to TUM by the end of the designated deadline. If you are unable to prove sufficient language skills by then, we will have to reject your application.

The qualifications you need to have for a certain program are listed on the degree program pages. There, you will also find the academic and examination regulations with more detailed information.

TUM does not offer preparatory language courses.

gryergl

Mesaj gönderen gryergl » Çrş Oca 15, 2020 12:19 pm

kdemir yazdı: Sal Oca 14, 2020 5:50 pm Bildiğimiz var ki yazıyoruz. Arkadaşına niye kıyak geçsinler. Merkel veya Trump'ın çocuğu mu veya Einstein mı
https://www.tum.de/studium/beratung/faq/
Kann ich ohne Sprachnachweis eine bedingte Zulassung bekommen?
An der TUM wird keine bedingte Zulassung angeboten.

Wenn Sie an der TUM studieren möchten, dann müssen Sie alle Voraussetzungen für einen Studiengang erfüllen. Das bedeutet, dass Sie bis zum Ende der Bewerbungsfrist für einen Studiengang auch einen Nachweis über das geforderte Sprachniveau einreichen müssen. Wenn Sie noch nicht über ausreichende Sprachkenntnisse verfügen, dann können wir Ihre Bewerbung leider nicht berücksichtigen.

Alle Voraussetzungen für Zulassung zu einem bestimmten Studiengang finden Sie auf den Seiten unseres Studienangebots. Dort finden Sie auch die Fachprüfungs- und Studienordnung mit den genauen Regelungen des Studiengangs, für den Sie sich interessieren.

An der TUM werden keine Deutschkurse für Studieninteressierte angeboten.

İngilizce versiyonu da.

I don't have a language certificate yet - can I get conditional admission?
TUM does not offer conditional admission.

If you intend to study at TUM, you need to fulfil all requirements for the program you apply for. This means that all documents proving all required qualifications, including the language skills, have to be submitted to TUM by the end of the designated deadline. If you are unable to prove sufficient language skills by then, we will have to reject your application.

The qualifications you need to have for a certain program are listed on the degree program pages. There, you will also find the academic and examination regulations with more detailed information.

TUM does not offer preparatory language courses.
Dostum ben de gördüm almadıklarını ama belki onun gibi giren bir açık bulan vs vardır diye sormak istedim. Sanırım benim arkadaşım aracı firmanın biraz uyanıklığına denk gelmiş. Danışmanlık firması başvuruyu yaptığınızdan okula yerleşene kadarki olan süreçte hizmet vereceğiz demişti. Arkadaşım a1-c2 kursuna yazıldı Almanyada 3500 euro ya. Ya aracı firma arkadaşıma dil vizesi alıp okul şartlı kabul verdi size vs söyledi ya da bu işte bir iş var

kdemir

Mesaj gönderen kdemir » Prş Oca 16, 2020 2:00 am

gryergl yazdı: Çrş Oca 15, 2020 12:19 pm Dostum ben de gördüm almadıklarını ama belki onun gibi giren bir açık bulan vs vardır diye sormak istedim. Sanırım benim arkadaşım aracı firmanın biraz uyanıklığına denk gelmiş. Danışmanlık firması başvuruyu yaptığınızdan okula yerleşene kadarki olan süreçte hizmet vereceğiz demişti. Arkadaşım a1-c2 kursuna yazıldı Almanyada 3500 euro ya. Ya aracı firma arkadaşıma dil vizesi alıp okul şartlı kabul verdi size vs söyledi ya da bu işte bir iş var
Danışmanlık firmaları çok kurnazdır. Ben üniversitenin açıklamasına daha çok güvenirim. Danışmanlık firması şartlı kabul belgesini göndersin yiyorsa. Sahte belge hazırlarsa TUM'a gerçekliğini sorarım.