Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

uni jena online bewerbungsplatform

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kaltblütigkeit

uni jena online bewerbungsplatform

Mesaj gönderen Kaltblütigkeit » Pzr Oca 05, 2020 11:52 am

Merhaba.
Friedrich Schiller Jena Üniversitesine başvuracağım.
Üniversite online başvuru platformundan tasdik edilmiş kopyalarımı yazıcıdan taratarak yollamamı istiyor.
Benim elimdeki tasdik edilmiş kopyalar hepsi birbirine zımbalanmış en arka sayfada tek mühür şeklinde. Alman konsolosluğunda tasdik ettirdim.
Şurada örneği var :
https://www.uni-assist.de/fileadmin/_pr ... cb538d.png
https://www.uni-assist.de/bewerben/doku ... setzungen/

Bunu nasıl taratmam gerektiğini tam anlayamadım. Anladığım kadarıyla belgeleri tek tek taratıp pdf olarak yüklemem gerekiyor. Birbirine zımbalanmış kopyaların hepsini tek tek taratsam ön yüzlerinde mühür gözükmüyor. Sadece en arkadaki kopyanın arka sayfasında, zımbalanmış köşede mühür var.
Üniversitenin internet sitesinde ilgili bilgiler şu şekilde: https://www.uni-jena.de/DSHKurs.html en altta Bewerbung başlığı altındaki sekmelerde.
Üniversiteye mail attım ama gün içerisinde geri dönüş alamayacağım sanırım.
Benzer başvuru yapmış, yardımcı olabilecek varsa sevinirim. Yoksa sıkıntı değil.

maligk

Re: uni jena online bewerbungsplatform

Mesaj gönderen maligk » Pzr Oca 05, 2020 6:53 pm

Merhaba,

Ben üzerinden uzun süre gectigi icin tam olarak prosedürü hatirlamiyorum fakat saniyorum ki online belgeleri yüklerken sadece pdf olarak yüklemeniz yeterli oluyor. Daha sonra onayli belgeleri postayla göndermek gerekiyor.
Bu postayla gönderilen belgelerin icine online basvuru yaptiginiza dair bir onay belgesi de ekliyorsunuz. Bu belge online basvuru gerceklestikten sonra sistemde karsiniza geliyor. Daha sonra eger kabul edilirseniz, size kabul edildiginize dair bir onay geliyor ve siz o onayi „evet ben bu okula kayit yaptiracagim“ diye imzalayip tekrar geri gönderiyorsunuz.

Okul aslinda bununla ilgili en dogru cevabi verir cünkü bazen her dönem basvuru kosullari ve kabul sartlari degisebiliyor. Son 2 haftadir tatilde olduklari icin cevap atmamislardir ama yarindan itibaren iletisime gecebilirsiniz.

Bol sans simdiden.

Kaltblütigkeit

Mesaj gönderen Kaltblütigkeit » Pzt Oca 06, 2020 11:23 pm

Sağol.

dexu

Mesaj gönderen dexu » Sal Oca 07, 2020 1:24 pm

Dostum merhaba, bugün Jena'dan DSH-Kurs kabulü aldım ve tesadüfen siteye girip bunu gördüm. Hala başvurmadıysan bilgi vereyim. Benim belgelerim ön tarafta çeviri, aynı sayfanın arkasında orijinali ve en arkada apostil kağıdı olacak şekilde birbirine zımbalıydı. Sayfaları taratıp her belgeyi tek bir pdf haline getirerek yükledim. Örneğin lise diploması isimli bir pdf belgem var ve içinde orijinali, çevirisi ve apostili olarak üç sayfa var. Apostili bozmamak için zımbaları sakın çıkartma, sayfayı kıvırman yeterli.

Kabul alırsan beni haberdar et, birbirimize yardımcı oluruz :)

Kaltblütigkeit

Mesaj gönderen Kaltblütigkeit » Cmt Oca 11, 2020 1:06 pm

Hallettim. Ben direk önünü arkasını taratıp sayfa 1, sayfa 2, ... şeklinde ayrı ayrı pdf sayfaları olarak yolladım.
Ben de dsh kursundan kabul aldım.