Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Uni Degistirme TU München/TU Braunschweig/TU Darmstadt

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
BayernBeyi

Uni Degistirme TU München/TU Braunschweig/TU Darmstadt

Mesaj gönderen BayernBeyi » Cum Ara 13, 2019 9:33 pm

Merhabalar Sayin Deutschstudent Sakinkleri,

Elektrik Elektronik Informationstechnik B.sc 6 semesterde okuyorumve toplam 150 kredim var. 3.Denemeden sinirda kaldim. Ve bu bölimle ilgili entgültig nicht bestanden aldim.Sinav signale und siysteme II(5ects).

Bir kac sorum var bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

1) Elektrotechnik B.sc TU Braunschweigde devam edebilir miyim? Quereinstieg olarak kayit yaparlar mi?
(Ders iceriklerine baktim orada Bu ders yok bu bölümde)

2) TU München Elektrotechnik und Informationstechnik de ise sadece Signaltheori altinda geciyor ve 5 ects .Bizde iki kisim ayrilmis ders ve 10 ects. Birinci kismi gecmistim. Buraya kayil olma sansim varmidir eger ki Prüfungsauschluss a durumu anlatsam kayit olma ihtimali var mi ?

3) Ayni sekilde TU Darmstadtda da sadece 5 ects Darmstadt kayita olabilir miyim ? yada son bir kez mündliche Prüfung sarti ile kayit yaptirabilir miyim?

Bilgilerinizi paylasirsaniz cok sevinirim...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Uni Degistirme TU München/TU Braunschweig/TU Darmstadt

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ara 16, 2019 12:46 pm

Bölüm degistirmeyi üniversiteye sorman gerekiyor. Üniversite degisiminde ise eger 3 semester kaybetmeyeceksen degistirebilirsin. Yani su anda 150 kredi verdin, yeni gececegin yerde 90 kredinin altinda bir sinirda lisans egitimiyle baslarsan vizeniz uzatmazlar artik.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com