Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ALMANYA’da ALMANCA

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kayragns.7

ALMANYA’da ALMANCA

Mesaj gönderen kayragns.7 » Sal Ara 10, 2019 5:24 pm

Arkadaşlar merhaba ben diyetisyenim 2 yıl önce mezun oldım ama 2 yıldır çalışmıyorum. Almanya’dan master için davetiye aldım bi üniden ama 1 kere red geldi goethe sertifikam yok diye. Sormak istediğim şu sadece dil kursuna kayıt olup o şekilde başvuru yapmak istesen ne yapmam gerekiyor? Çalışmamam, aradan 2 yıl geçmesi dezavantaj mı, goethe sınavı b1 girdim bu hafta açıklanacak. Özel bir kurstan b1 im var ama konsolosluk onu reddetti. Sadece dş kursu kaydıyla oraya gidenler var ise benimle paylaşabilir mi tecrübelerini? Teşekkürler

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: ALMANYA’da ALMANCA

Mesaj gönderen dabadee » Sal Ara 10, 2019 6:36 pm

kayragns.7 yazdı: Sal Ara 10, 2019 5:24 pm Arkadaşlar merhaba ben diyetisyenim 2 yıl önce mezun oldım ama 2 yıldır çalışmıyorum. Almanya’dan master için davetiye aldım bi üniden ama 1 kere red geldi goethe sertifikam yok diye. Sormak istediğim şu sadece dil kursuna kayıt olup o şekilde başvuru yapmak istesen ne yapmam gerekiyor? Çalışmamam, aradan 2 yıl geçmesi dezavantaj mı, goethe sınavı b1 girdim bu hafta açıklanacak. Özel bir kurstan b1 im var ama konsolosluk onu reddetti. Sadece dş kursu kaydıyla oraya gidenler var ise benimle paylaşabilir mi tecrübelerini? Teşekkürler
Konsolosluk Goethe kabul ediyor. Türkiyeden dil kursundan aldığın tamamladı belgesi vs... işe yaramaz.

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Sal Ara 10, 2019 7:56 pm

dabadee yazdı: Sal Ara 10, 2019 6:36 pm Konsolosluk Goethe kabul ediyor. Türkiyeden dil kursundan aldığın tamamladı belgesi vs... işe yaramaz.
Aslında sorduğum başka bir şeydi.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Ara 10, 2019 10:51 pm

kayragns.7 yazdı: Sal Ara 10, 2019 5:24 pm Arkadaşlar merhaba ben diyetisyenim 2 yıl önce mezun oldım ama 2 yıldır çalışmıyorum. Almanya’dan master için davetiye aldım bi üniden ama 1 kere red geldi goethe sertifikam yok diye. Sormak istediğim şu sadece dil kursuna kayıt olup o şekilde başvuru yapmak istesen ne yapmam gerekiyor? Çalışmamam, aradan 2 yıl geçmesi dezavantaj mı, goethe sınavı b1 girdim bu hafta açıklanacak. Özel bir kurstan b1 im var ama konsolosluk onu reddetti. Sadece dş kursu kaydıyla oraya gidenler var ise benimle paylaşabilir mi tecrübelerini? Teşekkürler
b1 belgen ve sartli kabulun varsa direk ögrenci vizesine basvur bence ugrasma. Dil kursu vizesiyle gidersen master yapmak icin türkiyeye geri dönüp tekrardan ögrenci vizeisne basvurmak zorunda kalirsin. 2 yil boslugu sorarlar neden calismadin isini yapmadin mezun olmussun simdi mastera gidiyorusn neden hemen mastera gitmedin, 2 yil arada ne yaptin ? Bunlar acikcasi benim aklima gelen sorular, bu sorulara mantikli ve inandirici cevaplar vermezsen ben vize memuru olsam senin oraya okumaya gittigine inanmam bir sekilde gidip orada okumayip kalacagini düsünürüm ve red veririm. O yüzden amacin gercekten okumaksa iyi hazirlan bu sorulara derim
Arkadaslar ben erkegim =)

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 11, 2019 12:02 am

kayragns.7 yazdı: Sal Ara 10, 2019 7:56 pm Aslında sorduğum başka bir şeydi.
Vize olayı çok şükür alman vatandaşı olduğum için detaylıca bilmiyorum. Sadece belki yardımcı olabileceğim bir bilgi veririm diye cevaplamıştım. Kusura bakma.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ara 11, 2019 2:40 am

dabadee yazdı: Çrş Ara 11, 2019 12:02 am çok şükür alman vatandaşı olduğum için
Gülsem mi üzülsem mi bilemedim bu yoruma :D

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 11, 2019 11:22 am

kiss25 yazdı: Çrş Ara 11, 2019 2:40 am Gülsem mi üzülsem mi bilemedim bu yoruma :D
Niye? Okurken ailen yurtdışında olduğu için aylık 733€ Bafög veriyorlar, vize gibi derdin zaten yok, yabancı dairesiyle oturumla vs.. uğraşmıyorsun, istediğin ülkeye vizesiz gidiyorsun, ortamlarda ben almanım diyorsun vs.. yani bunlara şükretmek komikmi oluyor?

can_karayel

Mesaj gönderen can_karayel » Çrş Ara 11, 2019 1:24 pm

Söyleyiş şeklini kastetmiş olabilir.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Çrş Ara 11, 2019 2:18 pm

dabadee yazdı: Çrş Ara 11, 2019 11:22 am Niye? Okurken ailen yurtdışında olduğu için aylık 733€ Bafög veriyorlar, vize gibi derdin zaten yok, yabancı dairesiyle oturumla vs.. uğraşmıyorsun, istediğin ülkeye vizesiz gidiyorsun, ortamlarda ben almanım diyorsun vs.. yani bunlara şükretmek komikmi oluyor?
3 sene boyunca MEZUN OLDUKTAN SONRA GERI ÖDEMEK ZORUNDA OLDUGUN 700 euro almak, 2 yilda bir 3-5 saatini yabancilar subesine ayirmamak, 3-5 saat ve 50-100€ ayirip vize almamak(ki zaten avrupa ülkelerine oturum olunca vizesiz gidilebiliyor, hergün de kalkip amerikaya ya da ingiltereye gittigim yok, kimsenin her gün böyle bir sey yaptigini da sanmiyorum.), zaten bos olmayan adaminda vize sorunu olmuyor ben bir tane ne görüdm ne duydum iyi bir üniversite puanina sahip basarili birisinin vize alamadigini. Vize alamayan adamlar üniversite sinavinda 200-300 puan almis ya da matematik ve fizik cözmeden kötü bir üniversitenin mühendislik bölümlerinden bos bos mezun olup is bulamamis insanlar cogu. Sagda solda alman vatandasligim var diye hava atmak icin ki kaldiki almanca bile bilmiyorsun, almanyada okumamissin, alman kültüründen uzaksin, alman vatandasiyim desen kime ne ? En fazla dalga gecerler. Sen, anan, baban bu günlere gelebilsin diye insanlar varini yogunu versin, canini versin, sevdiklerinden ayrilsin, analar babalar yüreklerine tas baglasin, sen onlar sayesinde büyü adam ol sonra baska ülkenin vatandasi oldugun icin sükret. Komik olan bu.

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Çrş Ara 11, 2019 5:10 pm

dabadee yazdı: Çrş Ara 11, 2019 12:02 am Vize olayı çok şükür alman vatandaşı olduğum için detaylıca bilmiyorum. Sadece belki yardımcı olabileceğim bir bilgi veririm diye cevaplamıştım. Kusura bakma.
Çok şükür mü 🤦🏻‍♀️
İlginize teşekkürler.

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Çrş Ara 11, 2019 5:15 pm

kiss25 yazdı: Sal Ara 10, 2019 10:51 pm b1 belgen ve sartli kabulun varsa direk ögrenci vizesine basvur bence ugrasma. Dil kursu vizesiyle gidersen master yapmak icin türkiyeye geri dönüp tekrardan ögrenci vizeisne basvurmak zorunda kalirsin. 2 yil boslugu sorarlar neden calismadin isini yapmadin mezun olmussun simdi mastera gidiyorusn neden hemen mastera gitmedin, 2 yil arada ne yaptin ? Bunlar acikcasi benim aklima gelen sorular, bu sorulara mantikli ve inandirici cevaplar vermezsen ben vize memuru olsam senin oraya okumaya gittigine inanmam bir sekilde gidip orada okumayip kalacagini düsünürüm ve red veririm. O yüzden amacin gercekten okumaksa iyi hazirlan bu sorulara derim

Belgem şartlı kabul şeklinde değil, direkt Zulassungbescheid geldi. Dsh kursu için davetiye. Ama bu davetiyede “öğrenci vizesi”ne başvurun diyor. Ben okulun kursuna başlamak için gireceğim sınavı geçemezsem kendim kursa da kaydolacağım ve bu yüzden hangi vize türüyle başvuracağımı bilmiyorum. Temmuz ayında başvurduğumda sınav eylüldeydi ve bu sınava 1 ay var diliniz yeterli değil dediler. (Goethe sertifikam da yoktu) şimdi tekrar aynı şeyi söylerler mi diye ne yapmalıyım bilmyorum. Goethe b1’i aldım.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 11, 2019 6:46 pm

kiss25 yazdı: Çrş Ara 11, 2019 2:18 pm 3 sene boyunca MEZUN OLDUKTAN SONRA GERI ÖDEMEK ZORUNDA OLDUGUN 700 euro almak, 2 yilda bir 3-5 saatini yabancilar subesine ayirmamak, 3-5 saat ve 50-100€ ayirip vize almamak(ki zaten avrupa ülkelerine oturum olunca vizesiz gidilebiliyor, hergün de kalkip amerikaya ya da ingiltereye gittigim yok, kimsenin her gün böyle bir sey yaptigini da sanmiyorum.), zaten bos olmayan adaminda vize sorunu olmuyor ben bir tane ne görüdm ne duydum iyi bir üniversite puanina sahip basarili birisinin vize alamadigini. Vize alamayan adamlar üniversite sinavinda 200-300 puan almis ya da matematik ve fizik cözmeden kötü bir üniversitenin mühendislik bölümlerinden bos bos mezun olup is bulamamis insanlar cogu. Sagda solda alman vatandasligim var diye hava atmak icin ki kaldiki almanca bile bilmiyorsun, almanyada okumamissin, alman kültüründen uzaksin, alman vatandasiyim desen kime ne ? En fazla dalga gecerler. Sen, anan, baban bu günlere gelebilsin diye insanlar varini yogunu versin, canini versin, sevdiklerinden ayrilsin, analar babalar yüreklerine tas baglasin, sen onlar sayesinde büyü adam ol sonra baska ülkenin vatandasi oldugun icin sükret. Komik olan bu.
Dostum sen kendini Türk olarak görüyor olabilirsin. Ama ben kendimi Alman olarak görüyorum. Anneminde Alman olması ve Türkçeyide sonra öğrenmesi sebebi ilede o kültüre daha arşinayim. Türkiye'de Türk olarak dahi görülmek istemiyorum. Sen Türk olduğun için sana saçma gelebilirim. Işte asıl ve dürüst cevabım bu. Açıkçası vatanımda, toprağımda Türk olarak görülmek, yabancı olarak görülmek bana çok koyardı. Ayrıca anan baban bü gunlere gelmek için uğraştı gibi saçma birşey yazmışsın. Inan bana bu forumda kimse ile tartışmak istemiyorum. Madem biri ailem bu günlere gelmek için sokaklarsa yatıyor sanıyor o zaman bilki dedem almanyada askeri bir işi vardı o zamanın parası ile 10.000 mark kazanıyordu. Daha fazla detaya girip göşteriş meraklısı gibi bir tag almak istemediğim için bunu uzatmayacağım. Ama Almanyada türk olan birinin bile ben Alman değilim ben Türküm demesi onları rahatsız ediyor. Senin yaşadığın yerde nasıl bilmiyorum ama bizim burada böyle.

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Çrş Ara 11, 2019 6:58 pm

dabadee yazdı: Çrş Ara 11, 2019 6:46 pm Dostum sen kendini Türk olarak görüyor olabilirsin. Ama ben kendimi Alman olarak görüyorum. Anneminde Alman olması ve Türkçeyide sonra öğrenmesi sebebi ilede o kültüre daha arşinayim. Türkiye'de Türk olarak dahi görülmek istemiyorum. Sen Türk olduğun için sana saçma gelebilirim. Işte asıl ve dürüst cevabım bu. Açıkçası vatanımda, toprağımda Türk olarak görülmek, yabancı olarak görülmek bana çok koyardı. Ayrıca anan baban bü gunlere gelmek için uğraştı gibi saçma birşey yazmışsın. Inan bana bu forumda kimse ile tartışmak istemiyorum. Madem biri ailem bu günlere gelmek için sokaklarsa yatıyor sanıyor o zaman bilki dedem almanyada askeri bir işi vardı o zamanın parası ile 10.000 mark kazanıyordu. Daha fazla detaya girip göşteriş meraklısı gibi bir tag almak istemediğim için bunu uzatmayacağım. Ama Almanyada türk olan birinin bile ben Alman değilim ben Türküm demesi onları rahatsız ediyor. Senin yaşadığın yerde nasıl bilmiyorum ama bizim burada böyle.
Şuan bı tartıştığınız konu benim sorumla alakası yok. Lütfen kişisel tartışmalarınızı başka platformda yapın ya da özel olarak. Bilgi vermeyecekseniz yazmayın rica ediyorum..
Teşekkürler. Herkese başarılar...🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

yigitulugoz

Mesaj gönderen yigitulugoz » Çrş Ara 11, 2019 10:35 pm

dabadee yazdı: Çrş Ara 11, 2019 6:46 pm Dostum sen kendini Türk olarak görüyor olabilirsin. Ama ben kendimi Alman olarak görüyorum. Anneminde Alman olması ve Türkçeyide sonra öğrenmesi sebebi ilede o kültüre daha arşinayim. Türkiye'de Türk olarak dahi görülmek istemiyorum. Sen Türk olduğun için sana saçma gelebilirim. Işte asıl ve dürüst cevabım bu. Açıkçası vatanımda, toprağımda Türk olarak görülmek, yabancı olarak görülmek bana çok koyardı. Ayrıca anan baban bü gunlere gelmek için uğraştı gibi saçma birşey yazmışsın. Inan bana bu forumda kimse ile tartışmak istemiyorum. Madem biri ailem bu günlere gelmek için sokaklarsa yatıyor sanıyor o zaman bilki dedem almanyada askeri bir işi vardı o zamanın parası ile 10.000 mark kazanıyordu. Daha fazla detaya girip göşteriş meraklısı gibi bir tag almak istemediğim için bunu uzatmayacağım. Ama Almanyada türk olan birinin bile ben Alman değilim ben Türküm demesi onları rahatsız ediyor. Senin yaşadığın yerde nasıl bilmiyorum ama bizim burada böyle.
Almanyada yaşamıştım. Senin gibileri çok sevdikleri doğru.
Sana ne desem bilemedim, az gelir...

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Çrş Ara 11, 2019 10:50 pm

kayragns.7 yazdı: Çrş Ara 11, 2019 5:15 pm Belgem şartlı kabul şeklinde değil, direkt Zulassungbescheid geldi. Dsh kursu için davetiye. Ama bu davetiyede “öğrenci vizesi”ne başvurun diyor. Ben okulun kursuna başlamak için gireceğim sınavı geçemezsem kendim kursa da kaydolacağım ve bu yüzden hangi vize türüyle başvuracağımı bilmiyorum. Temmuz ayında başvurduğumda sınav eylüldeydi ve bu sınava 1 ay var diliniz yeterli değil dediler. (Goethe sertifikam da yoktu) şimdi tekrar aynı şeyi söylerler mi diye ne yapmalıyım bilmyorum. Goethe b1’i aldım.
Bu soruma cevap verebilecekler yazsın lütfen arkadaşlar... Benzer Durumu yaşayan var mı?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Çrş Ara 11, 2019 11:21 pm

yigitulugoz yazdı: Çrş Ara 11, 2019 10:35 pm Almanyada yaşamıştım. Senin gibileri çok sevdikleri doğru.
Sana ne desem bilemedim, az gelir...
"Sana ne desem bilemedim, az gelir..." Senin zaten buna haddin yok. Beni sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın.
kayragns.7 seninde konunu aksattıysak kusura bakma. Ama bazı arkadaşlar benim görüşlerime saygı duymuyorlar.

Arkadaşın konusunu daha fazla bozmayalım. Kusura bakma tekrardan. Bir sıkıntısı olan mail atar.
saagtbus@gmail.com