Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DİL KURSU MU/ Öğrenci vizesi mi HANGİ VİZE TÜRÜNE BAŞVURACAĞIM

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kayragns.7

DİL KURSU MU/ Öğrenci vizesi mi HANGİ VİZE TÜRÜNE BAŞVURACAĞIM

Mesaj gönderen kayragns.7 » Sal Ara 10, 2019 4:12 pm

Arkadaşlar merhaba. Ben 2017’yılında 3,27 diploma notu ile beslenme ve diyetetik bölümünden mezun oldum. Diyetisyenim ama 2 yıldır sigortalı çalışmıyorum, homeoffice şeklinde çalışıyorum. Martin Luther uniye 2019 nisanda başvuru yaptım master için ve okulun dsh kursuna giriş içşn olan sınavına davet aldım. . Özel bir dil kursundan b1 sertifikam ile başvurdum. Goethe sertifikam yoktu. Gelen belgede “studium vizesine” başvurun diyordu. Temmuz ayında başvuru yaptım ve sertifikam uluslararası geçerliliği olmadığı için red geldi. Üniversite tekrar davetiye yolladı ce yine “studium vizesi” ile başvurun diyor. 18 şubatta okulun kursu için sınava çağırıyorlar. Ben bu süreçte goethe sınavına hazırlandım geçen hafta sınava grdim açıklanmasını bekliyorum. Şimdi busertifika ile tekrar nasıl başvuru yapmalıyım. Almanya’da bir dil kursuna da kayıt olacağım, eğer okulun sınavını geçemezsem bu kursa gideceğim diye. Ancak dil kursu vizesine mi başvurmalıyım, yoksa gelen belgedeki studium vizesi şeklinde mi? Tekrar red yemek istemiyorum. Şubata da çok az kaldı. Son seçenek olarak dil kursuna kayıt olup sadece kursuna gideceğim diye mi başvursam? Herhangi bir acenta olmadan sadece kendim almanya’da kursa kayıt olup da gidebiliyor miyim ? Hangi seçeneği yapmalıyım? Çok uzun oldu ama teşekkür ederim okuduysanız.

kiss25

Re: DİL KURSU MU/ Öğrenci vizesi mi HANGİ VİZE TÜRÜNE BAŞVURACAĞIM

Mesaj gönderen kiss25 » Sal Ara 10, 2019 4:17 pm

uluslararasi gecerliligi olmadi diye vizeden nasil red verirler ya ? Itiraz et. Ac bak herhangi bir yerde böyle bir talep var mi vizeye basvururken "uluslararasi gecerliligi olan sertifika istiyoruz" diye. Almanlar valla iyice adam beceriyorlar akillari sira salak yerine koyyolar milleti cok ayar oluyorum. Almanya'da da öyle ayni sekilde bir cok konuda. Böyle bir kanunlari yoksa kafalarina göre red veremezler almissin b1 belgeni daha ne istiyorlar gavurlar, cok pis ayar oluyorum bu tarz seylerle karsilasinca.
Arkadaslar ben erkegim =)

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Sal Ara 10, 2019 4:21 pm

İtiraz etmedim açıkçası.. 2 sayfa red açıklaması yolladılar... Şuan ne yapacağımı ben de bilmiyorum açıkçası..

kayragns.7

Mesaj gönderen kayragns.7 » Çrş Ara 11, 2019 7:00 pm

kayragns.7 yazdı: Sal Ara 10, 2019 4:12 pm Arkadaşlar merhaba. Ben 2017’yılında 3,27 diploma notu ile beslenme ve diyetetik bölümünden mezun oldum. Diyetisyenim ama 2 yıldır sigortalı çalışmıyorum, homeoffice şeklinde çalışıyorum. Martin Luther uniye 2019 nisanda başvuru yaptım master için ve okulun dsh kursuna giriş içşn olan sınavına davet aldım. . Özel bir dil kursundan b1 sertifikam ile başvurdum. Goethe sertifikam yoktu. Gelen belgede “studium vizesine” başvurun diyordu. Temmuz ayında başvuru yaptım ve sertifikam uluslararası geçerliliği olmadığı için red geldi. Üniversite tekrar davetiye yolladı ce yine “studium vizesi” ile başvurun diyor. 18 şubatta okulun kursu için sınava çağırıyorlar. Ben bu süreçte goethe sınavına hazırlandım geçen hafta sınava grdim açıklanmasını bekliyorum. Şimdi busertifika ile tekrar nasıl başvuru yapmalıyım. Almanya’da bir dil kursuna da kayıt olacağım, eğer okulun sınavını geçemezsem bu kursa gideceğim diye. Ancak dil kursu vizesine mi başvurmalıyım, yoksa gelen belgedeki studium vizesi şeklinde mi? Tekrar red yemek istemiyorum. Şubata da çok az kaldı. Son seçenek olarak dil kursuna kayıt olup sadece kursuna gideceğim diye mi başvursam? Herhangi bir acenta olmadan sadece kendim almanya’da kursa kayıt olup da gidebiliyor miyim ? Hangi seçeneği yapmalıyım? Çok uzun oldu ama teşekkür ederim okuduysanız.

Sanırım fikri olan yok...:/