Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da abitur ile universite

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Prş May 06, 2010 1:31 pm

arkadaslar bisey sormak istiyorum. ben okulum sayesinde trde okumama ragmen abitur diplomasi alacagim. kesin degil ama bir ihtimal almanyada okuma ihtimalim de var. simdi benim sormak istedigim mesela ben bilgisayar muhendisligi-informatik- okumak istiyorum. mesela munchen technik de bunun icin abiturdan belli bir puan almam gerekiyor mu? benim hep duydugum tip disinda puan gerekliligi olmadigi ama bir arkadasim var dedi ondan soruyorum? varsa nerden ogrenebilirim? bir de almanyada artik master yapmadan uniden diploma alma sistemi var dimi yani 3 sene ya da 6 somestrda mezun olunabiliniyor?

aliyuksel86

Mesaj gönderen aliyuksel86 » Prş May 06, 2010 6:10 pm

[quote]insa_c tarafindan yazilan metin:
arkadaslar bisey sormak istiyorum. ben okulum sayesinde trde okumama ragmen abitur diplomasi alacagim. kesin degil ama bir ihtimal almanyada okuma ihtimalim de var. simdi benim sormak istedigim mesela ben bilgisayar muhendisligi-informatik- okumak istiyorum. mesela munchen technik de bunun icin abiturdan belli bir puan almam gerekiyor mu? benim hep duydugum tip disinda puan gerekliligi olmadigi ama bir arkadasim var dedi ondan soruyorum? varsa nerden ogrenebilirim? bir de almanyada artik master yapmadan uniden diploma alma sistemi var dimi yani 3 sene ya da 6 somestrda mezun olunabiliniyor?[/quote]

ben Finansal Matematik bolumune basvurmak istedim master icin yinede 90 puan istedi 100 uzerinden...ancak master disinda baska bir bilgim yok , bachelor icin farkli olabilir

insa_c

Mesaj gönderen insa_c » Prş May 06, 2010 8:59 pm

hmm anladim acaba abiturdan kac istiyorlar?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum May 07, 2010 10:14 pm

basvurmak istedigin her universitenin bir nc wert tabellasi vardir ordan bakabilirsin