Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Ahmetok

Vize

Mesaj gönderen Ahmetok » Pzt Ara 09, 2019 2:01 pm

Ösym puanım 235 ve Clausthal tu den şartlı Kabulum var. Goethe a2 sertifikam var. Vize de benden daha yüksek bir dil belgesi isterkler mi ? Red yer miyim ?

kiss25

Re: Vize

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Ara 09, 2019 6:29 pm

Vizede bekleyebilirler daha yüksek bir dil belgeside. Bence asil sorun puanin. Zaten baraj 180. Hic soru cözmesen bile o puani aliyorsun diye biliyorum. 235 icin 3-5 soru cözmen gerekiyor. Yanlis anlama amacim yermek, kirmak vs. degilde daha lise konularindan olusan ve kendi dilinde her sey üniversite sinavinda bile bu kadar düsük bir puan aliyorsan Almanya'da okuman hic gercekci durmuyor. Yani cidden cok zor. Konsoloslukta bu sepeten sana senin almanyaya okumaya gittigine inanmiyoruz diyip red verebilir. Cünkü ben bile süphede kaldim niyetin gercekten okumak mi yoksa asil amacin kapak atiyim almanyaya da evlenir kalir bir dönercide de calisirim mi diye. Mantiken niyetin okumak olsa daha yüksek bir puan alirdin diye düsünüyor insan
Arkadaslar ben erkegim =)