Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Garantör Bulma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hellotonewworld

Garantör Bulma

Mesaj gönderen hellotonewworld » Prş Ara 05, 2019 6:02 pm

Selam arkadaşlar SS için LMU ya lisans için başvuracağım , ne yazık ki almanya da yakın akrabam yok ,garantör bulabileceğim herhangi bir kuruluş,kişi vs bilen var mı ?Ya da daha farklı yollarla -geri ödemeli Kredi veya burs gibi- vize alan var mı ?
*bloke hesap şuan için mümkün gözükmüyor,bikaç uzaktan akrabaya teklif etmeyi düşünüyorum ama kabul ederler mi hiçbir fikrim yok,daha kesin bi yol arıyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Garantör Bulma

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ara 05, 2019 7:08 pm

KYK burs veriyor ama o da yeterli olmaz maalesef vize icin. Ya bloke hesap ya da garantör sart o yüzden.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ara 05, 2019 7:20 pm

O akrabaların garantör olursa eğitimini karşılayacak mı? Çünkü birnevi senin masraflarını karşılyacağına dağir sorumluluk alıyor. Karşılamaz ise nasıl geçineceksin?

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ara 05, 2019 11:16 pm

hellotonewworld yazdı: Prş Ara 05, 2019 6:02 pm Selam arkadaşlar SS için LMU ya lisans için başvuracağım , ne yazık ki almanya da yakın akrabam yok ,garantör bulabileceğim herhangi bir kuruluş,kişi vs bilen var mı ?Ya da daha farklı yollarla -geri ödemeli Kredi veya burs gibi- vize alan var mı ?
*bloke hesap şuan için mümkün gözükmüyor,bikaç uzaktan akrabaya teklif etmeyi düşünüyorum ama kabul ederler mi hiçbir fikrim yok,daha kesin bi yol arıyorum
herkes garantör olmaz, garantör demek senin neredeyse tüm sorumlulugunu almasi demek yani sen acta kalirsan acikta kalirsan suca bulasirsan vs. hepsi garantör kisi icin bir yük. Sen gecinemedin gittin gerekli kurumlara bana bakmiyor dedin adam yine zan altinda kalir cünkü garantör sözlesmesinde bakacagim gecimiyle ilgilenecegim diye maddeler var. Öyle cokta kolay degil yani garantör bulmak malesef. Kaldi ki garantör bulsan bile gecimini nasil saglayacaksin ? Baskasi senin giderlerini karsilamayacaksa o bloke hesap miktari kadar olan paraya her yil ihtiyacin var. O para trival olarak söylenmis bir para degil gercekten o kadar harcandigi icin söylenmis bir para. Eger maddi durumun iyi degilse bence Türkiye'de düzgün bir ünide oku mastera falan gel. Hem okurum hem de gecimimi karsilayacak kadar calisirim gibi bir sey söz konusu degil heleki münih gibi almanyanin en pahali yerinde ve en zor okullardan birinde
Arkadaslar ben erkegim =)

Muffin

Mesaj gönderen Muffin » Cum Ara 20, 2019 12:11 pm

Finansbank'ın Erasmus kredisi var. Avrupa'da üniversite eğitimleri için veriyorlar ama geri ödemesi biraz pahalı. https://www.qnbfinansbank.com/bireysel-erasmus-kredisi