Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Üniversiteye kabul alma ihtimalim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mfyildirim0

Üniversiteye kabul alma ihtimalim?

Mesaj gönderen mfyildirim0 » Prş Ara 05, 2019 9:47 am

Merhabalar, lise döneminde ailevi birçok problem yaşadım ve 2 kere sınıfta kaldım ve Açık Liseden 69 ortalama ile mezun oldum. Almanyada Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum sizce kabul alma ihtimalim varmı? yardımcı olursanız sevinirim.

mfyildirim0

Re: Üniversiteye kabul alma ihtimalim?

Mesaj gönderen mfyildirim0 » Prş Ara 05, 2019 9:49 am

Bu arada akrabalarımın çoğu Almanyada ve senin Üniversiteye kabul edilmen için yazı gönderebiliriz dediler.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ara 05, 2019 10:05 am

mfyildirim0 yazdı: Prş Ara 05, 2019 9:49 am Bu arada akrabalarımın çoğu Almanyada ve senin Üniversiteye kabul edilmen için yazı gönderebiliriz dediler.
Almanyada bunun akrabaları bize mail atsında üniversiteye alalım diyordu :lol:
Akrabaların sadece granatör konusunda işe yarar.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ara 05, 2019 4:29 pm

dabadee yazdı: Prş Ara 05, 2019 10:05 am Almanyada bunun akrabaları bize mail atsında üniversiteye alalım diyordu :lol:
Akrabaların sadece granatör konusunda işe yarar.
Gelmesi icin garantör olmasi icin kasdetmisler zaten böyle ukalaca cevap vermene gerek yok senin de bana göre sacma ve mantikli olmayan sorularin var ama benim veya baskasinin sana verdigi cevaplarin bu sekilde ukalaca oldugunu düsünmüyorum. Madem cok biliyorsun sen neden sacma sorular soruyorsun yer yer arastirip bulabilecekken ?
Arkadaslar ben erkegim =)

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Prş Ara 05, 2019 4:34 pm

mfyildirim0 yazdı: Prş Ara 05, 2019 9:47 am Merhabalar, lise döneminde ailevi birçok problem yaşadım ve 2 kere sınıfta kaldım ve Açık Liseden 69 ortalama ile mezun oldum. Almanyada Bilgisayar Mühendisliği okumak istiyorum sizce kabul alma ihtimalim varmı? yardımcı olursanız sevinirim.
Illa bir sekilde Almanya'da bir üniversiteye kabul alabilirsin bu cok zor degil Türkiye'deki gibi ancak önemli olan vize alabilmek. Vize alabilir misin bu gecmisle, biraz zor olabilir, problemlerin tabiki vardir inaniyorum ama daha lisede 2 kere sinifta kalmis ve 69 ortalamaysa mezun olmus biri Almanya'da üniversite okuyamaz deme ihtimalleri cok yüksek. Ki bence de acikcasi haklilar böyle bir seyler söylerlerse. Almanya'da okumak oldukca zor. Üniversite sinavi siralaman kac ? Eger iyi bir siralama yaptiysan (20-25bin veya altinda bir siralama) o zaman belki ben calistim yaptigim zaman yapabiliyorum deme sansin var ama eger siralamanda düsükse o zaman pek sansin oldugunu düsünmüyorum vizede ve acikcasi Almanya'da okuma konusuda senin icin epey zor olur. Onun yerine Türkiye'de iyi bir üniversitede bilgisayar mühedisligi bitirip iyi bir notla sonra Almanya'ya mastera gelebilirsin. Tabi bunlarin hepsi benim kisisel olarak gördügüm ve duydugum seylerden cikardaigim nacizhane tecrübelerimden olusan fikirlerim

Edit: Akrabalarinin sana yazi göndermesi sadece maddi konuda isine yarar. Yani ya akrabalarin sana yazi gönderecek garantör olacak ya da bankaya 10bin 200 euro para yatiracaksin onun haricinde akrabalarinin sana yazi göndermesinin hic bir artisi yok

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Prş Ara 05, 2019 5:15 pm

kiss25 yazdı: Prş Ara 05, 2019 4:29 pm Gelmesi icin garantör olmasi icin kasdetmisler zaten böyle ukalaca cevap vermene gerek yok senin de bana göre sacma ve mantikli olmayan sorularin var ama benim veya baskasinin sana verdigi cevaplarin bu sekilde ukalaca oldugunu düsünmüyorum. Madem cok biliyorsun sen neden sacma sorular soruyorsun yer yer arastirip bulabilecekken ?
Pardon, haklısın.

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Ara 05, 2019 5:43 pm

kiss25 yazdı: Prş Ara 05, 2019 4:34 pm Illa bir sekilde Almanya'da bir üniversiteye kabul alabilirsin bu cok zor degil Türkiye'deki gibi ancak önemli olan vize alabilmek. Vize alabilir misin bu gecmisle, biraz zor olabilir, problemlerin tabiki vardir inaniyorum ama daha lisede 2 kere sinifta kalmis ve 69 ortalamaysa mezun olmus biri Almanya'da üniversite okuyamaz deme ihtimalleri cok yüksek. Ki bence de acikcasi haklilar böyle bir seyler söylerlerse. Almanya'da okumak oldukca zor. Üniversite sinavi siralaman kac ? Eger iyi bir siralama yaptiysan (20-25bin veya altinda bir siralama) o zaman belki ben calistim yaptigim zaman yapabiliyorum deme sansin var ama eger siralamanda düsükse o zaman pek sansin oldugunu düsünmüyorum vizede ve acikcasi Almanya'da okuma konusuda senin icin epey zor olur. Onun yerine Türkiye'de iyi bir üniversitede bilgisayar mühedisligi bitirip iyi bir notla sonra Almanya'ya mastera gelebilirsin. Tabi bunlarin hepsi benim kisisel olarak gördügüm ve duydugum seylerden cikardaigim nacizhane tecrübelerimden olusan fikirlerim

Edit: Akrabalarinin sana yazi göndermesi sadece maddi konuda isine yarar. Yani ya akrabalarin sana yazi gönderecek garantör olacak ya da bankaya 10bin 200 euro para yatiracaksin onun haricinde akrabalarinin sana yazi göndermesinin hic bir artisi yok

Bu aralar çok arttı Informatik okumak isteyen. :D Tanıdığım bir sen varsın bir de ben varım şu an aktif olarak okuyan fakat ne kadar yazarsak yazalım maalesef anlamıyor bazı arkadaşlar bölümün çok zor olduğunu ve çok yüksek bir emek harcamadan başarılamayacağını. Arkadaşa cevap olarak yorumunun altına imzamı atarım. Maalesef ortalama düşük kabul şansı olsa bile vizede sorun çıkacağını düşünüyorum bende. Her şey sorunsuz olsa bile okula başladıktan sonra temel eksikliğinden dolayı sorun yaşanabilir.

Diğer arkadaşıda takma , en son Almanya’da yaşamak istiyorsak asimile olmamız gerektiğini savunuyordu :D
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

mfyildirim0

Mesaj gönderen mfyildirim0 » Cum Ara 06, 2019 11:33 am

kiss25 yazdı: Prş Ara 05, 2019 4:34 pm Illa bir sekilde Almanya'da bir üniversiteye kabul alabilirsin bu cok zor degil Türkiye'deki gibi ancak önemli olan vize alabilmek. Vize alabilir misin bu gecmisle, biraz zor olabilir, problemlerin tabiki vardir inaniyorum ama daha lisede 2 kere sinifta kalmis ve 69 ortalamaysa mezun olmus biri Almanya'da üniversite okuyamaz deme ihtimalleri cok yüksek. Ki bence de acikcasi haklilar böyle bir seyler söylerlerse. Almanya'da okumak oldukca zor. Üniversite sinavi siralaman kac ? Eger iyi bir siralama yaptiysan (20-25bin veya altinda bir siralama) o zaman belki ben calistim yaptigim zaman yapabiliyorum deme sansin var ama eger siralamanda düsükse o zaman pek sansin oldugunu düsünmüyorum vizede ve acikcasi Almanya'da okuma konusuda senin icin epey zor olur. Onun yerine Türkiye'de iyi bir üniversitede bilgisayar mühedisligi bitirip iyi bir notla sonra Almanya'ya mastera gelebilirsin. Tabi bunlarin hepsi benim kisisel olarak gördügüm ve duydugum seylerden cikardaigim nacizhane tecrübelerimden olusan fikirlerim

Teşekkür ederim samimiyetin için

mfyildirim0

Mesaj gönderen mfyildirim0 » Cum Ara 06, 2019 3:35 pm

Az önce bir bilen arkadaşımla konuştumda sadece lise diplomana bakıyorlar dedi. doğrumudur acaba?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Ara 06, 2019 3:43 pm

mfyildirim0 yazdı: Cum Ara 06, 2019 3:35 pm Az önce bir bilen arkadaşımla konuştumda sadece lise diplomana bakıyorlar dedi. doğrumudur acaba?
Vize için lise mezun notuna dikkat ederler. Ama ösys sonucunada bakarlar ve diline bakarlar. Eğer vizede sıkıntı yaşayacağını düşünüyorsan Türk-Alman üniversitesini öneririm. Orada okuyup almanyaya master'e gidersin ve almanya için çok ama çok avantajlı bir üniversite. Ve almancayı iyi halledersen DAAD kurs masrafını ödüyor almanyaya dil eğitimine gidiyorsun vs.. onun dışında üniversite başvurusu için;
Türkiyeden 4 yıllık bir üniversiteden kabul almak
Osys puanın
Lise diploman
Bunlar kesinlikle lazım. Yoksa başvuru şartlarını sağlayamassın.
https://www.uni-assist.de/en/tools/chec ... =210&lvl=4

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Cum Ara 06, 2019 5:56 pm

mfyildirim0 yazdı: Cum Ara 06, 2019 3:35 pm Az önce bir bilen arkadaşımla konuştumda sadece lise diplomana bakıyorlar dedi. doğrumudur acaba?
Dogru degil kardesim. Vizede gerekirse anana babana gelirine diline tipine durusuna sacina basina notuna her seyine bakarlar

mavisim

Mesaj gönderen mavisim » Prş Ara 12, 2019 11:24 pm

Üniversiteyi Türkiye'de bitirip lisans tamamlama veya mastera gitmeyi deneyin derim,informatic alanı zaten iş bulma anlamında açık,vasat değilseniz master yaparken bile iş bulabilirsiniz.
Degismeyen tek sey degisimdir!