Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ausbildung oder Üniversität

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
dabadee

Ausbildung oder Üniversität

Mesaj gönderen dabadee » Cum Kas 29, 2019 11:43 am

Ailemin maddi durumu iyi. Almanyada Ausbildung yapmak (informatik alanında) ve Amerika gibi ülkelere devamlı gidip parası ile sertikifa programlarına katılmak sizce üniversite okumaktan dahamı mantıklı? 2 yıldır programlama ile uğraşıyorum. C# biliyorum iyi düzeyde şuan java öğreniyorum (c#'dan sonra benek oyuncağı. C++ öğrenecektim ama .NET dili öğrenmek yerine java daha mantıklı geldi.) 10 yıl boyunca cebime 1 kuruş para girmesin önemli değil. Ama ne yaparsam 10 yıl sonra daha iyi yerde olurum? Üni okuyup sertikifa programlarınada katılmak mantıklı olabilir. Ama geçen üniversitelerin bilgisayar hakkında derslerini incelediğimde bunumu öğretiyorlar diyip gülüyorum. O yüzden üniye girersem beni istediğim yere getiremez diye korkuyorum. Sizin görüşleriniz neler? Ne yapmalıyım?

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Ausbildung oder Üniversität

Mesaj gönderen dabadee » Cum Kas 29, 2019 11:55 am

Geçen bana informatiker diye bir arkadaş ausbildung yapmamı önermişti. Ilk başta mantıksız geldi. Ama sevdiğim bir iş yazılımcılık. Elimdeki maddi imkanlar sayesinde parası neyse verip silikon vadisine sertikifa programları için bile gidebilirim. Ausbildung yaptığım yerde beni destekler. Ama ünide bu olurmu bilmiyorum.

Muriel

Mesaj gönderen Muriel » Cum Kas 29, 2019 12:28 pm

üniversitelerin bilgisayar hakkında dersleri var mı bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliği derslerini incelemişsen ve bunları mı öğretiyolar diyip gülebiliyorsan üni.ye başla gitsin. 1-2 senede bitirirsin sen. köşede dursun diploma hani. sonra ver elini silikon vadisi. orda da 1-2 olmadı 3 sene kassan değil 10, 5 senede cebine sağlam para girmeye başlar. sen kafana koyduktan sonra ausbildung üni hiç farketmez istersen ikisinide yap kafanda soru işareti kalmasın...

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Kas 29, 2019 1:03 pm

Muriel yazdı: Cum Kas 29, 2019 12:28 pm üniversitelerin bilgisayar hakkında dersleri var mı bilmiyorum ama bilgisayar mühendisliği derslerini incelemişsen ve bunları mı öğretiyolar diyip gülebiliyorsan üni.ye başla gitsin. 1-2 senede bitirirsin sen. köşede dursun diploma hani. sonra ver elini silikon vadisi. orda da 1-2 olmadı 3 sene kassan değil 10, 5 senede cebine sağlam para girmeye başlar. sen kafana koyduktan sonra ausbildung üni hiç farketmez istersen ikisinide yap kafanda soru işareti kalmasın...
Üniyede başlasam ausbildung yapsamda ciddiye alırım. Matematikten bilirim. Başta ahaaha bu neymiş dersin çalışmassın sonra sınavda o konu sana güler :lol: Ünide korktuğum tek şey matematik. Matematiği çok sevmesemde bilgisayar için lazım olan konuları bu benim işime yarayacak düşüncesiyle çok seviyorum. Bilmiyorum. Iyice araştıracam. Gerekirse üni okuyanlar ve ausbildung yapanlar ile konuşacam. Silikon vadisini duyunca dalga geçtin galiba. Fakat paran varsa gidip katılabileceğin bolca eğitim programları var.

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Kas 29, 2019 1:05 pm

Mesela bu (bu programın şartlarını çok araştırmadım. Baştan söyleyim)
https://www.ucsc-extension.edu/internat ... and-costs/

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Cum Kas 29, 2019 10:30 pm

Ama üniversitedeki informatik nekadar teorik odaklı olsada, senin daha çok kod gibi düşünmeni yani algoritmanı daha iyi seviyeye getirmende yardımcı oluyorlar. Bence buda mantıklı. Java dediğin şey evdede öğrenilir ama algoritma en iyi üniversitede öğrenilir bence. Ki bence normal IQ düzeyindeki herkes evde kodlama öğrenebilir. Bu yüzden bence üniversite okuyup algoritmamı, mantığımı geliştirmem daha iyi bir yazılımcı olmama katkı sağlar diye düşünüyorum.