Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'da yüksek lisans için yaşadığım sorun

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hasanemre

Almanya'da yüksek lisans için yaşadığım sorun

Mesaj gönderen hasanemre » Sal Kas 26, 2019 4:26 pm

Merhaba Arkadaşlar,

Ben Hasan. Bir problemim var ve sizlerle paylaşmak istedim. Ben 2019 Haziran ayında üniversitemden (elektronik mühendisliği) mezun oldum. Sonrasında Almanca çalışmalarına başladım bireysel olarak kursa gitmeden. Geçen ay 8 Kasımda goethe sınavına girerek A1 sertifikası aldım. Bunun yanı sıra Almanya'da bir üniversiteden ön kabul, fintiba vs gibi diğer süreçlerin tamamını hallettim. Üniversiteyi bitirdiğim ortalama 4 üzerinden 3.12. Aslında başvuru süresine kadar ortalama 6 ay ara vermiş oldum. Almış olduğum ön kabul sayesinde 1 yılda dil seviyesini üniversitenin istediği seviyeye çekene kadar üniversite bünyesinde bulunan dil kursuna gidecektim.

Fakat konsolosluğa gittiğimde A1 seviyesi almanyada okumak için veya dil kursuna gidebilmek yeterli olmadığını bu yüzden kabul edemeyeceklerini söylediler. En az A2 seviyesinde belge istediklerini belirttiler. Ben tanıdıklarımın bu şekilde belgelerle gittiğini (hemde mezuniyetten 2 yıl sonra) ve sadece A1'e sahip olduklarını belirttiğimde üstleriyle görüşüp bana aynı gün içerisinde döneceklerini belirttiler. Fakat halen dönüş olmadı.

Sizce bu durum ne ile sonuçlanır, bir fikri olan var mı arkadaşlar?

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

hasanemre

Re: Almanya'da yüksek lisans için yaşadığım sorun

Mesaj gönderen hasanemre » Çrş Kas 27, 2019 1:49 pm

ÇOK ACİL

duisburger

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Kas 27, 2019 2:02 pm

Bu sorunun cevabini kimse bilemez. Konsolosluklar bazen keyfi davranabiliyor.

hasanemre

Mesaj gönderen hasanemre » Çrş Kas 27, 2019 2:27 pm

Yani keyfi nasıl davranabilir anlamıyorum, paraya kadar bütün kanıtlarım tamam. Yanlzıca dil sertifikasında sorun yaratıyorlar şuan.

erenahmet95

Mesaj gönderen erenahmet95 » Çrş Kas 27, 2019 8:52 pm

Çok geçmiş olsun, süreç sonlanınca burada bilgilendirme yapabilir misiniz ? umarım sıkıntı çıkmaz.