Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus Derslerini Baska Uni'de Saydirma

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
hisokisenko

Erasmus Derslerini Baska Uni'de Saydirma

Mesaj gönderen hisokisenko » Sal Kas 26, 2019 2:10 pm

Merhaba,
Seneye bir aksilik cikmazsa Almanyaya bir yillik erasmus'a gidecegim. Ders yukum bitti ve mezuniyet icin sadece tez yazmak kaldi fakat gidecegim okul tez destegi vermedigi icin mecburen guz ve bahar donemi icin toplam da 60 ects'lik ders alacagim. Okul bana istedigim bolumden ilgime gore ders secebilecigimi soyledi. Kaligrafi dersinden tutun bilgisayar bolumunun derslerine kadar ingilizce derslerin hepsini alabiliyorum. Amacim ise bu dersleri ilerideki egitim hayatimda fayda saglayabilecek sekilde almak ve kullanmak. Sorum su ki,

Diyelim ki Almanyada ikinci master veya lisans'a basladim bu aldigim 60 ects'lik dersleri sayarlar mi? Sayarlarsa hangi okullar sayar? Sonuc olarak ECTS ve bologno sisteminden dolayi tum okullarinin saymasi gerekmez mi? Almanyada okullar birbirlerinin derslerini hangi sartlar altinda tanirlar?

Bu konular hakkinda bilginize ve tecrubenize ihtiyacim var. Simdiden tesekkuler.

duisburger

Re: Erasmus Derslerini Baska Uni'de Saydirma

Mesaj gönderen duisburger » Çrş Kas 27, 2019 2:04 pm

Bütün üniversiteler sayarlar ama hepsini saydiramayabilirsin.

Kullanıcı avatarı
hisokisenko

Mesaj gönderen hisokisenko » Çrş Kas 27, 2019 3:00 pm

Tesekkurler bilgi icin. Ders icerikleri farkli olunca tabi kabul etmeyebilirler, onemli olan kendi egitim sistemindeki dersleri kendi aralarinda kabul etsinler yeterli bana.
Net olmak adina soruyorum, hs ve uni arasinda bir anlasmazlik, uyusmazlik, farklilik veya ders kabul etmeme durumu olur mu?

rumeysaoder

Mesaj gönderen rumeysaoder » Cmt Eyl 05, 2020 4:14 pm

Merhaba bir soru sormak istiyorum . öğrenim sözleşmemın kendi okul kısmına ders karşı okul kısmına tez çalışması yazdım. eğer orada bir dersten kalırsam kendi okuluma geldiğimde tez dönemini mi yoksa ders dönemini mi tekrar etmem gerekecek.