Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kolay kabul veren üniversiteler

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
hasret26

kolay kabul veren üniversiteler

Mesaj gönderen hasret26 » Sal Kas 19, 2019 8:56 pm

arkadaşlar merhaba şuanda almanyada c1 seviyesini bitirmiş bulunmaktayım.15aylık bir süreçte zar zor bitti bazı sıkıntılardan kurs alamadan 4 ay beklemek zorunda kaldım . testdaff sınavına gireceğim dshya göre daha zorlanmadan yaptığım test versiyonu olduğundan. testdaff tarihi 13 şubatta. bilindiği üzere başvuru tarihleri 15 kasım- 15 ocakta başlıyor (summer semester) , kış dönemi için ise 15mayıs-15temmuz. dil kursunu tamamlamış olsamda dsh veya testdaff sertifikam olmadığından almanca bölümlere malesef başvuru yapamıyorum. testdaff sonuçları 6 hafta sonra gelmekte. vize konusunda sıkıntı yaşamaktayım auslanderbehörde de benimle ilgilenen kadın 2. kez ve ısrar ederek artık bir üniversiteye kayıt yap dedi. bundan dolayı yalandanda olsa bir üniversiteye kayıt yaptırmam gerekiyor bölümün bir önemi yok ne olursa olsun. türkiyede elektrik ve elektronik mühendisliğinden mezunum fakat gelecek semester sırf vize sıkıntısı yaşamamak için bir BACHELOR bölüme kayıt yaptırmak istiyorum.

normalde dil kursu için gelince 2 yıllık vize her türlü alınabiliyor fakat 2. yılımın bitmesi ağustos ayına geliyor ve üni başvuru sonuçları genelde ağustosun 1. haftasından sonra geliyor( kabul durumu).

sizin tecrübelerinize ve bilgilerinize güvenerek şunu sormak istiyorum durumu iyi açıkladığımı düşünüyorum duisburg essen üniversitesi gibi yarı almanca yarı ingilizce olarak (ISE) programı gibi dsh tarzı dil belgesi olmadan başlatan bir üniversite var mı ? duisburg-essen üni dışında bildiğiniz varsa paylaşırsanız süper olur.

2.si üniversite başvurularında hep dil belgesini istiyorlar. özellikle uni assistten başvurularda dil belgesi olmadan belgeleri göndermiyorlar bile. bir üniveersiteyle konuşup durumu açıklayıp dil belgesini okul başlamadan vermek mümkün mü? bu üniversitelerden bildiğiniz hiç var mı ?

gerçekten tek istediğim şey hangi bölüm olursa olsun bachelordan sadece yarım dönemlik vizem için idarelik bir kayıta ihtiyacım var

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: kolay kabul veren üniversiteler

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Kas 20, 2019 10:58 am

Merhaba, su anda güncel hangi almanca sertifikan var? Örnegin bir kurstan C1 sertifikasi aldinmi veya B2?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

hasret26

Mesaj gönderen hasret26 » Pzt Kas 25, 2019 2:56 am

kurstan B2 seviyesini aldım. c1 sınavını malesef geçemedim. güncel olarak kurs belgem var. konu hakkında bilginiz varsa lütfen yardımcı olun

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 25, 2019 11:18 pm

NC frei olan lisans bölümlerine 15 ocak tarihine kadar B2 ile basvuru yapabilirsin ve nisan ayina kadar dsh veya testdaf verirsen kayit yaptirabilirsiniz. Due disinda ISE tipi bir egitim veren üniversite yok maalesef.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dabadee

Mesaj gönderen dabadee » Sal Kas 26, 2019 11:04 am

Merhabalar, 0'dan 15 ay içinde c1 mi yaptın? Ben A2-B2 arasıyım. Benimde c1 yapmak için tam 15 ayım olacak. Gidip B1 kursundan başlasam 15 ay içinde c1 rahat yaparmıyım? Hatta biraz sorlasam 7-8 ayda yapabilirmiyim?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 26, 2019 3:10 pm

0 dan 15 ay icinde C1 bitirmek zaten ortalamadan uzun bir süre. Normalde B1 den baslayip C1 i bitirmek en fazla 8 ay sürmeli.
www.deutschstudent.com

hasret26

Mesaj gönderen hasret26 » Cmt Kas 30, 2019 3:29 am

15 ay fazla olabilir ama 3 ay dil eğitimi almadım ve bedelli askerlik vardı