Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

önlisans ile lisans tamamlama için

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rastamanafarian

önlisans ile lisans tamamlama için

Mesaj gönderen rastamanafarian » Cum Kas 15, 2019 11:57 pm

Merhaba ben önlisans ımı askeri okulda mekatronik bölümü olarak tamamladım 2011 de ygs den belli bir puan yaparak askeri okula girdim ancak askeri okul başvuruları farklı olduğu için osym yerleştirme belgem yok üniassist sitesini kontrol ettim normalde üniversite kazanarak Almanya'ya başvuranlar için yerleşme belgesi istenmiş ancak önlinsans bitirenler için yalnızca lise diploması ve önlisans diploması istenmiş bu şekilde kabul almam mümkün mü ne yapmam gerekir, hali hazırda dgs ile mühendislik bölümünede yerleşmiş bulunmaktayım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: önlisans ile lisans tamamlama için

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Kas 18, 2019 2:40 pm

osym.gov.tr den tercih sonuclarina girince orda hangi üniversitede hangi bölüme yerlestiginiz yaziyor. Meteb Disi yerlesme olarak hatta. O belge ile basvuru yapabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

rastamanafarian

Mesaj gönderen rastamanafarian » Pzr Ara 08, 2019 4:53 pm

osym sitesinde okuduğum önlisans bölümü yöksis tarafından sisteme yüklenmiş fakat yerleştirme sonuçlarında yerleştirilemediniz yazıyor. askeri okullar için osymden tercih yapmamıştım ben zaten diplomam var osymden alabileceğim başka bi belge varmı bunun için veya önlinsans diplaması olduğundan dolayı yerleştirme belgesinede gerek olmaz diye düşünüyorum.

kiss25

Mesaj gönderen kiss25 » Pzt Ara 09, 2019 9:41 pm

konu ile alakali degil ama bildigim kadariyla önlisans ile lisans tamalamak diye bir sey yok lisansa yeniden baslamaniz gerekiyor
Arkadaslar ben erkegim =)