Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

modul sistemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cavdartarlasi

modul sistemi

Mesaj gönderen cavdartarlasi » Sal Kas 12, 2019 12:37 pm

arkadaşlar selam. almanyada derslerin cp puanlarıyla alakalı bi sorum var. mesela benim şu an aldığım vorlesung bir modüle dahil ve modülde bir seminar dersi daha var. modül toplam 15 cp. bu vorlesung’u aldığım için diğer dönem o seminar dersini de almak zorunda mı oluyorum bu cp puanını toplamak için? modül zorunlu bir modül bu arada. ama aynı anda iki dersi zorunlu kılması bana biraz garip geldi doğru anladığıma emin olmak istedim. teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Re: modul sistemi

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 13, 2019 5:31 am

Hangi üniversitedesin ?
Modulde kac ders varsa almak zorundasin. Bir modül 4-5 dersten olusabilir. Dersler ayni dönem olmak zorunda degil. Bes dersli bir modülün iki dersi kis dönemi, diger ücü ise yaz dönemi olabilir. Genelde modül sinavi olur yil sonu olur, yani kis ve yaz dönemi aldigin modül dersleri ne kadarsa hepsine birden sinava girilir. Sinav yönetmeligine göre ya tüm derslerin ortalamasi ile gecersin ya da her dersten gecer not almak durumdasindir.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

cavdartarlasi

Mesaj gönderen cavdartarlasi » Prş Kas 14, 2019 9:45 pm

Staatsmann yazdı: Çrş Kas 13, 2019 5:31 am Hangi üniversitedesin ?
Modulde kac ders varsa almak zorundasin. Bir modül 4-5 dersten olusabilir. Dersler ayni dönem olmak zorunda degil. Bes dersli bir modülün iki dersi kis dönemi, diger ücü ise yaz dönemi olabilir. Genelde modül sinavi olur yil sonu olur, yani kis ve yaz dönemi aldigin modül dersleri ne kadarsa hepsine birden sinava girilir. Sinav yönetmeligine göre ya tüm derslerin ortalamasi ile gecersin ya da her dersten gecer not almak durumdasindir.
potsdamdayım ben. anladım. peki übung dersleri hakkında bilginiz var mı? kurs tipine dair?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cum Kas 15, 2019 1:50 am

Übung kurs tipi derken ?
Übung bildigin etüt / alistirma, ister gidersin ister gitmezdin. Cogu zaman faydalidir. Bosuna koymazlar Übunglari..

peppybird

Mesaj gönderen peppybird » Cum Kas 15, 2019 4:08 pm

Bizdeki Übunglar zorunlu, gitmeyince bütün dersten kaliyorsun. Okuldan okula degisir, hepsine dair bilgi almakta fayda var.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Kas 20, 2019 3:31 pm

Zorunluysa is degisir :) Übung iyidir, ben gitmiyordum ama cezasini da cekiyordum sinavdan kalarak...