Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya'daki toplam eğitim süresinin 10 yıl olması

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
nguldali

Almanya'daki toplam eğitim süresinin 10 yıl olması

Mesaj gönderen nguldali » Sal Kas 12, 2019 1:05 am

Merhaba arkadaşlar,

eminim bu konu ile ilgili daha önce başlık açılmıştır ama ne yazıkki bulamadım. Yabancı öğrenci olarak toplam Almanya'da 10 yıl öğrenci olarak kalma hakkımız olduğunu biliyorum.

-Öncelikle bu yasa ne kadar ciddi bunu merak ediyorum yani lisansı burada yapmış bir kişi yüksek lisans yaparken bu süre dolsa ne olur veya Almanya'da 7 yıl geçirmiş bir kişi yüksek lisans için tekrar öğrenci vizesi almaya çalışsa, bu sıkıntı olur mu?

-İkinci olarak da, burada geçirdiğimiz dil kursu yılları da bu 10 yıla dahil mi?

Ben 2012 Eylül ayında Almanya'ya taşındım ve lisansımı bir kaç ay önce tamamladım. Şu an 18 aylık vize ile iş arıyorum ama yüksek lisansı da düşünüyorum; yüksek lisans yapmak istersem, vize engeli ile karşılaşıp karşılaşmayacağıma emin olmak istiyorum.

Şimdiden cevaplar için teşekkürler herkese...

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Re: Almanya'daki toplam eğitim süresinin 10 yıl olması

Mesaj gönderen Physiker » Sal Kas 12, 2019 12:17 pm

10 yil konusunda katilar. Ikinci bir master yapmak istersen yapabilirsin 7 yildir burda oldugun icin. Dil kursu süresi de bu 10 yila sayiliyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com