Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada baska bolum okumak icin ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
deutscha

Almanyada baska bolum okumak icin ?

Mesaj gönderen deutscha » Cum Kas 08, 2019 5:00 pm

Merhaba ben Turkiye de hukuk fakultesini bitirdikten sonra Alamanya da ic mimarlik veya mimarlik okuyabiliyor muyum ? Lys sinavinda sayisal sinavina da girmistim yerlesme puanim siralamam hepsi var. Kabul edilir mi ? Illa yerlestigimiz okula, bolume denk bir yer mi secmemiz gerekiyor ? Puanlarimla sayisal bolumlerinden tercih yapabiliyor muyum ?

Simdiden cok tesekkurler

Computer_Berkay

Re: Almanyada baska bolum okumak icin ?

Mesaj gönderen Computer_Berkay » Cum Kas 08, 2019 5:42 pm

Almanya da okumak icin ya okudugun bolumu yada ona benzer bolumu okuman gerekiyor. Ama mesela Staatsexamen diye bisey var yanlis olmasam hukuk tip dis hekimligi ve eczacilik bunun icindeydi bunlarin nc yuksek.Hukuk kazanmissan ya hukuk yada ona benzer artik ne oluyosa onu okuyabilirsin Eksiksem tamamlayin ki buyuk ihtimal eksigimdir :)
Universität Duisburg-Essen
Angewandte Informatik-Software Engineering

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cum Kas 08, 2019 6:41 pm

Sayısal puanı ile yerlesitmre yaptıktan sonra başvuru yapıyorum elinde ÖSYM yerleştirme belgesi olması gerekiyor

deutscha

Mesaj gönderen deutscha » Cmt Kas 09, 2019 11:22 am

Yani hukuk fakültesi diplomami aldiktan sonra, 2016 yilindaki sayisal alanindaki puanlarimla Türkiyede yerlestirme yapip (yapiliyor mu bilmiyorum) Almanya ya mimarlik okumak icin gelme imkani dogabilir diyorsunuz degil mi ? @b.bogazkesen

Bir de hukukun yakin bolumleri tam olarak neler oluyor esit agirlik oldugu icin isletme imkani dogar mi ? Biri tm3 biri tm1 di dogru hatirliyorsam. Islet me yakin kabul ediliyor mu ?
En son deutscha tarafından Cmt Kas 09, 2019 11:27 am tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

deutscha

Mesaj gönderen deutscha » Cmt Kas 09, 2019 11:25 am

b.bogazkesen yazdı: Cum Kas 08, 2019 6:41 pm Sayısal puanı ile yerlesitmre yaptıktan sonra başvuru yapıyorum elinde ÖSYM yerleştirme belgesi olması gerekiyor
Yani hukuk fakültesi diplomami aldiktan sonra, 2016 yilindaki sayisal alanindaki puanlarimla Türkiyede yerlestirme yapip (yapiliyor mu bilmiyorum) Almanya ya mimarlik okumak icin gelme imkani dogabilir diyorsunuz degil mi ? @b.bogazkesen

Bir de hukukun yakin bolumleri tam olarak neler oluyor esit agirlik oldugu icin isletme imkani dogar mi ? Biri tm3 biri tm1 di dogru hatirliyorsam. Islet me yakin kabul ediliyor mu ?

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cmt Kas 09, 2019 11:30 am

tekrar tercih yapılmıyor diye biliyorum tekrar girip rasgele mimarlık kazanıp
almanyada mimarlık okuyabilirsiniz

işletme kabul ediliyor

deutscha

Mesaj gönderen deutscha » Cmt Kas 09, 2019 11:45 am

b.bogazkesen yazdı: Cmt Kas 09, 2019 11:30 am tekrar tercih yapılmıyor diye biliyorum tekrar girip rasgele mimarlık kazanıp
almanyada mimarlık okuyabilirsiniz

işletme kabul ediliyor
Cok tesekkur ederim ! Iyi calismalar diliyorum.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cmt Kas 09, 2019 1:16 pm

teşekkürler size de

Sandro

Mesaj gönderen Sandro » Cmt Kas 09, 2019 7:56 pm

Herkese merhaba;

1-)Ben perakende tecrübesi olan(5 yıllık) ve şu an gayet kurumsal bir firmada çalışan bir içmimar'ım.A2.1 Seviyesinde almancam var.B2.2 seviyesinde de ingilizcem var.

Bildiğim üzere Türkiye'deki lisans ve tecrübe ile Almanya'da direkt iş bulmak imkansız gibi.Dolayısıyla;

Benim gibi birinin Yüksek lisans yapabileceği üniversiteler var mıdır(özellikle mimari perakende sektörü ile alakalı ve dili almanca olan)

2-)Yukarıdaki kriterlere uyarak Almanca yüksek lisansımı bitirdiğimde Almanya'da mimari perakende sektöründe iş bulma imkanı sizce ne kadardır?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Cmt Kas 09, 2019 9:17 pm

Sandro yazdı: Cmt Kas 09, 2019 7:56 pm Herkese merhaba;

1-)Ben perakende tecrübesi olan(5 yıllık) ve şu an gayet kurumsal bir firmada çalışan bir içmimar'ım.A2.1 Seviyesinde almancam var.B2.2 seviyesinde de ingilizcem var.

Bildiğim üzere Türkiye'deki lisans ve tecrübe ile Almanya'da direkt iş bulmak imkansız gibi.Dolayısıyla;

Benim gibi birinin Yüksek lisans yapabileceği üniversiteler var mıdır(özellikle mimari perakende sektörü ile alakalı ve dili almanca olan)

2-)Yukarıdaki kriterlere uyarak Almanca yüksek lisansımı bitirdiğimde Almanya'da mimari perakende sektöründe iş bulma imkanı sizce ne kadardır?

Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.
yüksek lisans yapabileceğiniz üniversiteler elbette vardır iş bulabilirsiniz sitede bu konuyla alakali bilgliendirici makaleler var oralara bakabilirsiniz

kaand

Mesaj gönderen kaand » Pzr Tem 26, 2020 6:48 pm

Herkese merhaba, Türkiyede hukuk okuyorum 2.sınıfım ve amacım okulu dondurup veya bırakıp almanyada okumak, tercihim sinema ve televizyon. Sinema tv okuyabilir miyim ,okuyamıyorsam hukuka yakın bölümler nelerdir neleri okuyabilirim? Nc puanım 1,8 çıktı.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 27, 2020 11:10 am

kaand yazdı: Pzr Tem 26, 2020 6:48 pm Herkese merhaba, Türkiyede hukuk okuyorum 2.sınıfım ve amacım okulu dondurup veya bırakıp almanyada okumak, tercihim sinema ve televizyon. Sinema tv okuyabilir miyim ,okuyamıyorsam hukuka yakın bölümler nelerdir neleri okuyabilirim? Nc puanım 1,8 çıktı.
Okuyabilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

kaand

Mesaj gönderen kaand » Pzt Tem 27, 2020 11:54 am

Physiker yazdı: Pzt Tem 27, 2020 11:10 am Okuyabilirsiniz.
Her üniversite için geçerli mi bu dediğiniz?
Ve nc puanını sadece lys yerleştirme sonucuna göre hesapladım öyle yazıyordu forumda, bu doğru mudur?
Öbür türlü üni ortalamam düşük çünkü.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 27, 2020 5:03 pm

Evet bütün üniversiteler icin gecerli. NC icin LYS puani kistas aliniyor sadece.
www.deutschstudent.com

kaand

Mesaj gönderen kaand » Pzt Tem 27, 2020 7:54 pm

Yurt dışı eğitim şirketlerine sorduğumda kesinlikle okuyamazsınız dediler. Sizin daha önceden sinema tv'ye yerleşen bir hukuk öğrencisi tanıdığınız mı var?
@Physiker

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 28, 2020 9:55 am

Yurtdisi egitim danismanlik firmalarinin ne kadar bilgili olduklarini(!) bu sitede birazcik zaman gecirip arastirma yapan herkes bilir. Daha önce hukuk egitimini birakip radyo tv sinema gibi bir bölüme devam etme kararini veren birinin oldugunu hic sanmiyorum. Almanya da aslinda lisans bölümleri Studienkolleg sistemine göre ayrilir. Studienkolleg de agirlikli alanlar vardir, t, w, m veya g kursu gibi. Hukuk hem g hem de W grubunda yer alir. Radyo tv sinema yani Almanya daki karsiligi Medienwissenschaft ise yine W de yer alir. O yüzden gecis yapilabilir.
www.deutschstudent.com

Mnrl89

Mesaj gönderen Mnrl89 » Sal Tem 28, 2020 11:45 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 28, 2020 9:55 am Yurtdisi egitim danismanlik firmalarinin ne kadar bilgili olduklarini(!) bu sitede birazcik zaman gecirip arastirma yapan herkes bilir. Daha önce hukuk egitimini birakip radyo tv sinema gibi bir bölüme devam etme kararini veren birinin oldugunu hic sanmiyorum. Almanya da aslinda lisans bölümleri Studienkolleg sistemine göre ayrilir. Studienkolleg de agirlikli alanlar vardir, t, w, m veya g kursu gibi. Hukuk hem g hem de W grubunda yer alir. Radyo tv sinema yani Almanya daki karsiligi Medienwissenschaft ise yine W de yer alir. O yüzden gecis yapilabilir.
Hangi bölümün hangi kategoriye girdiğine nereden bakabiliriz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Tem 29, 2020 9:33 am

www.deutschstudent.com

dogakdm

Mesaj gönderen dogakdm » Çrş Tem 29, 2020 3:13 pm

Physiker yazdı: Sal Tem 28, 2020 9:55 am Yurtdisi egitim danismanlik firmalarinin ne kadar bilgili olduklarini(!) bu sitede birazcik zaman gecirip arastirma yapan herkes bilir. Daha önce hukuk egitimini birakip radyo tv sinema gibi bir bölüme devam etme kararini veren birinin oldugunu hic sanmiyorum. Almanya da aslinda lisans bölümleri Studienkolleg sistemine göre ayrilir. Studienkolleg de agirlikli alanlar vardir, t, w, m veya g kursu gibi. Hukuk hem g hem de W grubunda yer alir. Radyo tv sinema yani Almanya daki karsiligi Medienwissenschaft ise yine W de yer alir. O yüzden gecis yapilabilir.
Peki bu vize alırken şüphe uyandırmazmı? Ve almanyada okurken bölüm değiştirmeyi düşündüğümüzde yine studienkolleg deki kategorilere göremi değiştirebiliyoruz?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Tem 30, 2020 10:23 am

Hayir bu bölümü sevmedim ve tekrar Türkiye de sinava hazirlanana kadar Almanya da yeni bir bölüme baslayacagim diyebilirsiniz. Fakat vize basvurusu yaparken mutlaka en az A2 veya B1 almanca sertifikasi ile vize basvurusunu tavsiye ederim. Bölümlerle ilgili sanirim daha fazla ayrintili bilgi veremeyecegim. 3. ve son kez tekrar edeyim, hukuk kazanip yukardaki linkte yer alan W kurstaki bütün bölümlere gecis yapabilirsiniz.
www.deutschstudent.com