Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Bölüm değişimi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tomris

Bölüm değişimi

Mesaj gönderen tomris » Cum Eki 18, 2019 7:47 pm

Merhaba,

Şu an Ruhr-Bochum Universität de B1 seviye Studienvorbereitende Intensivekurs görmekteyim. Yaklaşık üç aydır Bochum şehrinde ikamet ediyorum. Aynı üniversiteden Anglistik/Amerikanistik eğitim programından Zulassung aldım. Fakat Informatik ile alakalı bölümlerden birinde okumak istiyorum. Bölge olarak ilk tercihim NRW Eyaleti. Sorum ise şu:

TestDaF sınavından yeterli puanı aldıktan sonra hangi adımları atmam gerekiyor?

TestAS ya da Studienkolleg Aufnahmeprüfung gibi sınavlara girmem gerekli mi yoksa TestDaF sınavını aldıktan sonra direkt istediğim bölüme geçmem mümkün mü?

Informatik ve altdalları (Wirtschaftsinformatik gibi) bölümlerde NC-Free geçerli mi?

Bu konuda forumda olumlu cevaplar veren kişiler de var: viewtopic.php?t=10309

Kullanıcı avatarı
dabadee

Re: Bölüm değişimi

Mesaj gönderen dabadee » Cmt Eki 19, 2019 12:27 am

Tam olarak sorunu anlamadım ama nc frei oluyı üniversitelere göre değişiyor. Bende wirtschaftsinformatik istiyorum. Başka bir üniversite düşünmüyorum. Ama düşündüğüm üniversite zulassungsfrei. İnceleyebilirsin.
https://www.hochschule-heidelberg.de/de ... nformatik/
Tabi belki devletlerde bu bölüm nc istiyordur. Hiçbir fikrim yok. Ama bu üniversitede aylık 650 Euro verecek gücün varsa nc frei.

Heisenbergg

Mesaj gönderen Heisenbergg » Cmt Eki 19, 2019 11:12 am

Türkiye de hangi programa yerleştiğiniz önemli . Ben türkiye de mühendislik programına yerleşmiştim uni assist ten üniversitelere başvuru sırasında uni assist bir mail yollamıştı orda benim başvurabilceğim programlar bahsediliyordu mesela tr de mühendislik seçenler almanya da temel bilimler ve mühendislik programlarına başvurabilir diye

b.bogazkesen

Mesaj gönderen b.bogazkesen » Prş Kas 07, 2019 1:34 am

türkiyede hangi bölümü kazanmıştınız